Чи правильно депутати ділять землю?

10.03.2005, 13:03 Просмотров: 2 400
Депутатському корпусу не довіряють у вирішенні земельних питань. Таку позицію висловили місцеві політичні активісти. Секретар міськради Василь Івко запросив керівників партійних осередків на сесії..
Фото: Дмитрий Бабец

Третього березня у виконкомі міської ради представники влади зустрілися з членами новоствореного громадського об’єднання “Вибір народу” (не плутати з фракцією “Народний вибір” у міській раді). Метою було роз’яснити, яким є порядок вирішення у міській раді земельних питань. Політичні активісти “сповзали” на інші теми під час обговорення. Земельні ж питання вони воліли б обговорювати громадою. Начальник управління земельних ресурсів Валентин Шльопін та секретар міськради Василь Івко пояснили, що такий порядок не передбачений законодавчо, та й потреби в ньому немає: депутати  самі є обраними представниками народу. “Не подобаються депутати, обирайте інших”, - резюмував депутат Василь Чурсін. Втім, влада погодилася, що про резонансні питання варто було б ширше інформувати громаду. Політичні активісти отримали від Василя Івка запрошенння працювати в раді, вносити пропозиції, бути присутніми на засіданні профільної депутатської земельної комісії. “Думаю, для 45 лідерів партій ми місця у залі знайдемо”, - запевнив секретар міськради.

Міська рада делегувала (передала) частину своїх повноважень виконкому щодо вирішення земельних питань. Це стосується виділення землі під сезонну торгівлю, короткострокової оренди землі. Проте прокуратура вважає, що міська рада не мала права доручати виконкому вирішувати земельні питання і заявила свій протест на сесію міської ради. На останньому сесійному засіданні депутати його відхилили. Пояснення пана Шльопіна та пана Івка зводяться до того, що два закони – “Про місцеве самоврядування” та Земельний кодекс – не узгоджуються між собою, а практика вирішення земельних питань виконкомом   існує і в інших містах, зокрема у Полтаві. У прокуратурі ж посилаються на Земельний кодекс, який надає право регулювати земельні відносини виключно раді. Тут налаштовані домагатися задоволення свого протесту через суд. (До введення в дію Земельного кодексу всі питання про виділення ділянок належали до компетенції виконкому і на сесії не виносилися взагалі). 
Автор: editor
Теги:
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.


Вверх