“Столиця” йде в Кременчук

7.07.2005, 17:07 Просмотров: 1 053
Матеріали інвестиційного проекту будівництва мікрорайону Озірного (на місці розформованих артскладів) будуть представлені на сесії кременчуцької міськради 14 липня київською корпорацією “Столиця”. Її керівництво вважає, що компанія вельми ризикує, вкладаючи кошти у будівництво, а у депутатському корпусі немає єдиної думки про доцільність співпраці..
Кременчуцькі депутати оглянули мікрорайон Оболонь у Києві, який забудовує концерн “Столиця”

18 депутатів на чолі із мером Миколою Глуховим їздили у вівторок, 5 липня, до Києва, щоб оглянути мікрорайон “Оболонь”, який зводиться корпорацією “Столиця”. Такий виїзний семінар запропонував президент цієї компанії, яка збирається будувати елітне житло у Кременчуці на 90 гектарах біля озера на місці колишніх військових артскладів. У пошуках інвестора кременчуцький міськвиконком минулого року оголосив конкурс на проект забудови Озірного. На пропозицію відгукнулася “Столиця”, до якої під час заснування минулого року увійшла відома проектно-будівельна організація “Київміськбуд”.
“Столичні” будівельники використовують каскадний принцип і зводять споруди із цегли. У плануванні: “карманного” типу двори, дворівневі квартири різної площі. Перші поверхи повністю під соціальною сферою: магазинами, поліклініками, перукарнями. Одним словом - елітне житло. Такий комплекс зведено на Оболоні: багатоповерхові споруди та котеджі з автономним опаленням, дитячі садки, набережна, церква. Ціна 1кв.м житлової площі коливається від 4,8 тисяч до 8 тисяч гривень. Площа квартир - від 120 кв.м до 250 кв.м. (450 кв.м – у котеджах). В малоповерхових будинках житло дорожче. Отже щось подібне з відповідними регіону цінами матимемо у нас якщо, звичайно, буде укладено угоду.
Після спілкування з президентом корпорації, який показав депутатам ескіз планування району, зав’язалась дискусія під час якої, а потім по дорозі додому, учасники зустрічі висловлювали свої думки щодо співпраці з інвестором.

За словами віце-президента корпорації “Столиця”, мова йде про те, що 1кв.м житла у мікрорайоні Озірному коштуватиме приблизно 3000 грн. 5% побудованого житла, за умовами інвестора, отримає у розпорядження міська рада.

Думки розділились

Президент “Столиці” Валентин Ісак каже, що хоче звести в Озірному комплекс, де будуть і двоповерхівки, і 16-поверхові будинки. Всього має бути 500 тисяч кв.м. Якщо будувати по 100 тис. кв.м щороку, то будівництво можна завершити за 5 років. Але пан Ісак сумнівається, що Кременчуку вистачить сил викупити 100 тисяч кв.м. за рік. Він каже, що ризикує, вкладаючи кошти. Адже це в Києві квартири продаються, а ось чи буде попит у Кременчуці, поки що невідомо. Серед переваг для нашого міста пан Ісак називає зокрема задіяння місцевих підприємств у виготовленні матеріалів для будівництва.
Депутат Денис Терещенко вважає, що у Кременчуці немає підприємств, які б могли виготовляти матеріали для “столичних” будівельників, хіба що сходи чи балконні плити. На його думку, таке комплексне будівництво призведе до того, що пропозиція випередить попит. До негативів цього проекту він відносить те, що інвестор, замовник і генеральний підрядник виступає в одній особі. Пан Терещенко вважає, що таким чином місто потрапить в кабальні умови, пожертвує власними будівельними організаціями і не поповнить міський бюджет.
Депутат Віталій Корягін поки що не визначився у рішенні. З одного боку, йому подобається ідея. Себе він відносить до основної маси населення і мислить з цієї точки зору. Хтось купить елітне житло. І хоч середньостатистичний кременчужанин не дозволить собі жити в Озірному, але він тоді зможе купити квартиру на вторинному ринку житла, яке звільниться. Однак, з іншого боку, депутату ще не повністю зрозумілі умови співпраці і він хотів би їх мати.
Депутат Олександр Урін за те, щоб співпрацювати зі “Столицею”. Йому подобається комплекс на Оболоні і він був би задоволений, якби такий був у нашому місті. Деталі, на його думку, можна уточнювати під час переговорів.
Депутат Василь Чурсін воліє бачити конкретні цифри, проекти угод. Мовляв, на якій підставі міська рада прийматиме рішення. Він вважає, що можна частину землі віддати під забудову місцевим будівельним компаніям. А якщо вже домовлятися зі “Столицею”, то торгуватися за умови.
Заступник міського голови Сергій Бутко каже, що входження такого крупного інвестра в Кременчук швидкими темпами реанімує будівельну індустрію. Він не виключає, що ціна 1 кв.м на ринку житла впаде, але місцеві будівельники мусять розуміти, що здорова конкуренція більш вигідна місту.
Наразі відомо, що готується проект рішення про укладення інвестиційної угоди з концерном “Столиця”. Одним із пунктів планується надати право підписувати цю угоду міському голові. 
Автор: editor
Теги:
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.
  • НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ:


Вверх