Ялинкові іграшки, гірлянди, бенгальські вогники бракують у торгових точках Кременчука.

25.12.2009, 12:38 Просмотров: 2 524
Лише у двох супермаркетах забракували більше, ніж на мільйон гривень..
Новорічні прикраси, особливо гірлянди, можуть бути небезпечними
Фото: Дмитрий Бабец

Продавці не мають інформації ані про походження товару, ані про матеріали, з яких він виготовлений. Фахівці зазначають, що через це ялинкові прикраси та інші новорічні аксесуари можуть бути небезпечними.

Нещодавно фахівці управління захисту прав споживачів перевіряли новорічні прикраси. Результати невтішні – перевірили всього два вельми поважні супермаркети, але у них забракували всю новорічну продукцію – гірлянди, ялинкові іграшки тощо. Як зазначає керівник управління захисту прав споживачів Наталія Міхно, цей новорічний товар може становити небезпеку для свого господаря:

– Сам продавець може не знати, що за товар він продає. Адже якщо не відомі ні виробник, ні постачальник, товар, імовірно, підроблений. Він може спричинити не тільки загоряння, а й вибух. Якщо не зрозуміло, з якого матеріалу зроблений товар, то, можливо, він токсичний.

Загалом у двох супермаркетах забракували новорічної продукції – гірлянд та іграшок – більше ніж на мільйон гривень. Основні претензії у перевіряючих такі: не вказаний ані виробник, ані місце його знаходження, ані матеріал, з якого виготовлено товар; немає документів, що засвідчують якість та безпеку продукції – висновків санепідеміологічної експертизи. Пані Міхно зазначає, не виключено, що таку ж «невідому» продукцію продають і в інших торгових точках міста, які ніхто не перевіряв.

Трохи краща ситуація із піротехнічними виробами. Перевірено кілька ринків та магазинів, забраковано продукції лише тисяч на 50. Порушення типові: невідомий виробник і жодних попереджень про ступінь небезпечності. Хто відповідатиме…

Полювання на ялинки

Поки «захисники споживачів» перевіряють новорічні прикраси, кременчужани «добувають» ялинки, на які можна почепити всі ці іграшки та гірлянди. Головна ялинка у місті з’явилась уже в перший сніжний день, у минулу суботу. На її відкриття прийшло значно менше народу, ніж тогоріч. Воно й не дивно – малечі довелось простояти хвилин і із 40 на святковому дійстві у той час, коли її рясно засипало снігом. До речі, цього року розважали лише казкові персонажі – жодних промов від міських посадовців. До кінця дійства дожили найстійкіші – нагородою їм став феєрверк. А тим часом кременчуцькі пухнасті красуні у небезпеці – кременчужани промишляють тим, що вирубують ялинки просто з газонів! Про один такий випадок «Телеграфу» розповів Сергій, мешканець багатоповерхівки, що по вулиці Щорса. Він каже, кілька років тому посадив у подвір’ї сосни. Зараз від них залишились лише пні:

– Я був дуже засмучений. Сосни погано приживаються, капризне дерево. З десяти вкорінюється дві-три. Доглядали за ними усім будинком. Їх було штук п’ять, таких собі, дещо кривеньких, думав, що ніхто на них не зазіхне. Але, бачите, спиляли ножівкою. Сергій каже – більше не буде висаджувати хвойні дерева – лише листяні. 
Автор: editor
Теги:
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.


Вверх