Замість шкільної перерви – перекур

25.03.2010, 19:22 Просмотров: 2 324
Учні кременчуцьких шкіл смалять цигарки прямо біля воріт.

Відвідавши лише 4 кременчуцькі школи, міліціонери склали 18 протоколів на неповнолітніх курців. Ще 9 – на батьків юних любителів нікотину. Перевірили і деякі магазини – більшість продавців стали пильнішими і не продають дітям алкоголь та сигарети. Але не всі…  

19 березня працівники кримінальної міліції у справах дітей Автозаводського райвідділу провели невеликий рейд по шкільних подвір‘ях – «тестували» на нікотинову залежність школярів. Перевіряли три школи і одне ПТУ в нагірній частині Кременчука.

– Тільки-но у школі пролунав дзвоник, учні вибігли на вулицю та почали підкурювати, – розповідає прес-офіцер міського управління міліції Анна Волювач. – Стоять собі і безтурботно курять біля входу у школу, на східцях, на лавочках. Ми склали 18 протоколів про адміністративне правопорушення на неповнолітніх і 9 – на їх батьків. 

Міліціонери розповідають – найбільше їх вразило те, що 80% курців – дівчата старших класів. Вчителям потрібно уважніше ставитися до подібних фактів. 

У скільки обійдеться шкільний перекур

Неповнолітнім курцям загрожує від 51 до 175 грн штрафу. Протоколи міліціонери направлять в суд, який вже і застосує санкції. Звісно ж, заплатять батьки. Відносно них, до речі, складається протокол про невиконання батьківських обов‘язків – сума штрафу 175 грн. У більшості випадків неповнолітнім просто роблять попередження. Якщо ж вони попадуться повторно – тоді вже світить штраф.  

5 продавців відпустили дітям тютюн і алкоголь Окрім шкіл, правоохоронці пройшлися торговими точками нагірної частини та центру Кременчука. Багато продавців не відпускали «оперативним» неповнолітнім алкоголь, слабоалкоголку та сигарети, але виявилися і порушники закону. Їх було п’ятеро. Міліціонери склали відповідні протоколи. 

– Штрафи стали жорсткіші, – каже Анна Волювач. – Якщо раніше продавець мав сплатити за порушення 230 гривень, а власник торгової точки близько 1,8 тисяч, то зараз ці суми складають, відповідно, 600 і 6 тисяч гривень. Якщо повторно магазин попадеться на продажу неповнолітнім забороненої продукції – у міськвиконком направлять подання стосовно позбавлення підприємця ліцензії на продаж тютюну та алкоголю. 
Автор: editor
Теги:
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.

Информация

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.


Вверх