П’ятеро мешканців малосімейки відстояли у суді право на житло

4.04.2010, 17:21 Просмотров: 2 536
А тим часом влада позбавила їх права на приватизацію кімнат.

Судова тяганина щодо малосімейки по провулку Льва Толстого, 36, звідки минулого року ЖЕП та управляюча компанія «викинули» людей, ще триває. Суд розглядає справи повторно – попередні рішення скасовано за заявою прокуратури. А тим часом влада вже розпорядилася їх житлом – визнала соціальним (тобто таким, що не підлягає приватизації).

29 березня в Автозаводському райсуді відбулося судове засідання за позовом ЖЕПу «Автозаводське» до Валентини Холодняк. Цю жінку, як і інших 56 мешканців гуртожитку по провулку Льва Толстого, 36, суд свого часу визнав такою,  що втратила право на житло. Рішення були винесені заочно – ніхто навіть не викликав людей до суду. Їх тихцем зняли з реєстрації. А в «один прекрасний день» працівники ЖЕПу (будинок на його балансі) та управляючої компанії «Житлорембудсервіс» відкрили кімнати, потім опечатали їх, а людські речі – вивезли. («ТелеграфЪ» детальніше писав про це у 2009 році, № 13, 18, 30)

Прокуратура виступила на боці людей, за її заявою заочні рішення були скасовані і направлені на новий розгляд. Засідання у справі Валентини Холодняк тривало кілька хвилин. Представник ЖЕПу вже вдруге не з‘явився до суду. І суд (суддя Володимир Савічев) залишив позов ЖЕПу без розгляду. Це означає, що ЖЕП може подати позов повторно, але зараз пані Холодняк може спокійно жити у своїй кімнаті, а реєстрацію їй повинні поновити. 
– Проте й досі моя кімната опечатана. Я не можу нею користуватися, як і інші мешканці, кого виписали ще у минулому році. Хоча КП «Теплоенерго» ще й нарахувало нам оплату за послугу, і суми ж немалі! Тепер я подаватиму до суду позов про усунення перешкод у користуванні житлом, – каже Валентина Холодняк.

За інформацією Автозаводського райсуду, 30 справ щодо мешканців малосімейки по Толстого, 36 було направлено на новий розгляд. Наразі розглянута половина з них. Більшість рішень – знов на користь ЖЕП. Але, як повідомив суддя Володимир Савічев, п’ять мешканців довели своє право на житло – вони надали докази того, що там проживали або не проживали з поважних причин. Проте очікується, що буде ще й апеляційний розгляд за позовом ЖЕПу.

А тим часом…
19 березня виконком ухвалив рішення про статус 30 будинків для малих сімей. 29 із них визнані гуртожитками. Тобто згодом кімнати у них можна буде приватизувати, хоча потрібен ще дозвіл сесії міськради на кожен будинок окремо. Малосімейку ж по Толстого, 36 визнано фондом житла соціального призначення. Це означає, що кімнати там не підлягають приватизації. Більше того – не всі нинішні мешканці мають право там жити. Бо не всі підпадають під категорію на соціальний квартирний облік (положення про нього тепер прописані окремо). То куди ж діватися людям?
– Тим, хто не має право на соціальне житло, будуть запропоновані рівноцінні вільні кімнати в інших гуртожитках.  І їм буде надана можливість реалізувати своє право на приватизацію житла, – запевняє Інга Капралова, керівник юридичного відділу міськвиконкому.

Незабаром побачимо, як воно насправді буде. Чи знов задля отримання вільних кімнат виселятимуть всіх без розбору людей? 
Теги:
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.

Информация

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.


Вверх