Червінці-душогубці

22.04.2005, 17:04 Просмотров: 1 179
Історії про скарби часто супроводжуються містикою (згадаймо гробниці Тутанхамона). Можливо, недарма кажуть, що скарби ходять по світу, і якщо їх використовувати собі на зиск, приносять нещастя. Про це ми почули і під час розкопок одного з курганів від директора музею гірничо-збагачувального комбінату у Комсомольську Миколи Стасіва, який завів мову про скарби. Він вважає, що немає скарбу без крові.

Історії про скарби часто супроводжуються містикою (згадаймо гробниці Тутанхамона). Можливо, недарма кажуть, що скарби ходять по світу, і якщо їх використовувати собі на зиск, приносять нещастя. Про це ми почули і під час розкопок одного з курганів від директора музею гірничо-збагачувального комбінату у Комсомольську Миколи Стасіва, який завів мову про скарби. Він вважає, що немає скарбу без крові. Навіть походження слова “золото” пов’язують із негативом (злато – зло - то). Розповів пан Стасів і легенду про червінці-душогубці.
Колись у давнину два куми зустріли на шляху хлопчину, який ногою буцав глечик, з котрого вилітали золоті червінці, і приказував: “Геть, червінці-душогубці!” Дядьки напали на нього: “Збожеволів, чи що, навіщо грошима розкидаєшся?!” Та він їм відповів, що то скарб, який приносить нещастя. Не повірили куми, забрали глечик і пішли до шинка відзначити таку знахідку. Поки один ходив по горілку, інший тихенько взяв собі кілька монет. А перший, як виявив такий обман, розлютився і побив до смерті кума. А коли прийшов до тями, зрозумів, що хлопець казав правду, і відмовився від скарбу. Так і ходять відтоді по світу червінці-душогубці, приносячи горе людям... 
Автор: editor
Теги:
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.

Информация

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.


Вверх