У Кременчуці випускників з мобільними телефонами видаляли з пунктів тестування

16.06.2011, 10:32 Просмотров: 2 959
Кременчуцькі школярі написали тести з української мови та літератури, іноземної мови, математики та біології..

Кременчуцькі школярі написали тести з української мови та літератури, іноземної мови, математики та біології. Загалом все відбулося мирно. Та деяких  випускників вивели з пунктів тестування. У цьому році вони вже втратили можливість скласти тести з обраного предмету.

Перші результати тестування кожен випускник зможе побачити 20 червня на власній персональній сторінці на сайті Українського центру  оцінювання якості знань.
 Залишився єдиний предмет, тестування з якого попереду – хімія. Тестування відбудеться 24 червня у Полтаві. Кременчужанам доведеться їхати до Полтави. Тестування  відбуватиметься в обласному центрі через те, що кількість бажаючих скласти тест з хімії виявилась менше, ніж 260 осіб.

Головний спеціаліст Кременчуцького міського управління освіти пані Олексієнко повідомила «Телеграфу»,  що тестування в Кременчуці пройшло спокійно. Втім, не обійшлося без локальних неприємностей. У перші дні тестування з пунктів оцінювання видалили кількох випускників, які мали при собі мобільні телефони. Мати будь-які засоби зв’язку під час тестування заборонено. Тож невдалих комунікаторів попросили залишити приміщення, їхнє видалення зафіксували у картці спостереження, і вони втратили цього року право скласти тест з предмету.  Права на додаткову сесію порушники закону не мають. Тож, якщо оскандалились на тестах з математики, вони їх цього року вже не складуть.

Сталося ще кілька випадків «дискваліфікації».  Кілька  випускників спізнилися на тестування, сподіваючись, що коли вони «попросять тьотю», їх впустять. Їх не впустили. О 10.50 , за правилами, двері пунктів тестування зачиняються. От їх і зачинили. 

Нарешті, деякі випускники прийшли на тестування без паспортів та сертифікатів. Їм теж не вдалося скласти тест з обраного предмету. А загалом – все тихо, мирно. Чекатимемо результатів тестування.

АНАЛІЗУЙ ЦЕ!

Більшість українських школярів та їхніх батьків вважають тестування ефективним методом боротьби з корупцією та хабарництвом під час вступу до ВНЗ. Колишній керівник Українського центру оцінювання якості освіти пан Лікарчук, звільнений чинним міністром освіти Табачником, має з цього приводу специфічну думку.

Як корупція бореться з незалежним зовнішнім тестуванням

Екс-керівник Українського центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук на прес-конференції, присвяченій вступній кампанії, відзначив: «В УЦОЯО було перевірено 1017 наказів про зарахування в вузи і встановлено, що півтори тисячі абітурієнтів зарахували до університетів з результатом - менше 124 балів. Майже щодо п’яти тисяч абітурієнтів в системі «Конкурс» вказані результати, що не відповідають тим, які реально є в базі даних Українського центру оцінювання якості освіти. Три з половиною тисячі осіб, що «засвітились» в базі данних абітурієнтов і повинні були проходити зовнішнє тестування, не проходили його взагалі, але стали студентами. Майже чотири тисячі тих, чиї прізвища й номери сертифікатів наявні в рейтингових списках та в системі «Конкурс», не відповідають  базі данних Українського центру».
Володимир Ковтунець, координатор програмы USETI, керівник системи «Конкурс», пояснив розходження в даних бази Українського центру оцінювання та «Конкурсу» так: «Система «Конкурс» - елемент громадського моніторингу. Вона відображає ті дані, що надійшли до нас із університетів від приймальних комісій. Якщо вони щось перекручують - це їхні проблеми». За словами пана Лікарчука, жоден із керівників навчальних закладів, впійманих за руку Українським центром оцінювання, не був покараний. Відповідно, розвідка боєм, проведена деякими вузами, показала, що правила вступу можна безкарно порушувати.

Процитовано за Оксаною ОНИЩЕНКО (Дзеркало тижня, № 15, 23-29 квітня 2011)

Постійна адреса статті в Інтернеті: http://www.marazm.org.ua/osvit/24_110.htm 
Теги:
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.
  • НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ:


Вверх