ДТП без ДАІ

10.03.2011, 11:28 Просмотров: 5 038
Що потрібно знати водіям.

17 лютого Верховна Рада ухвалила низку змін, що нібито мають спростити життя українцям та наблизити його до європейського. Ні для кого не секрет, що спрощення процедури оформлення ДТП робиться під чемпіонат Європи з футболу «Євро-2012».  Негоже, мовляв, німецькому бюргеру чи англійському серу чекати на приїзд ДАІшників. Другого березня у Полтаві начальник обласного управління міліції Олександр Рудяк презентував журналістам це чергове нововведення для українських водіїв. За його словами, зміни спрощують процедуру оформлення матеріалів ДТП, в яких немає постраждалих чи загиблих, а є лише технічні пошкодження транспортних засобів – так зване «залізо». Саме таких пригод на дорогах – більшість. У Кременчуці, наприклад, за лютий сталося 68 аварій і лише одна задокументована як ДТП з потерпілим. Вже через півроку в більшості пригод водії зможуть розбиратися самостійно. 

 

 

Не викликати співробітників ДАІ можна за таких умов: 

– відсутні травмовані та загиблі;

– пошкоджені тільки транспортні засоби;

– водії тверезі;

– наявність у водіїв полісів обов‘язкового страхування цивільно-правової відповідальності («автоцивілка»);

– згода водіїв з обставинами ДТП;

– спільне складання повідомлення про ДТП за затвердженою формою* і надання його страховику не пізніше, ніж через три дні після аварії; необхідно вказати місцезнаходження свого транспортного засобу та пошкодженого майна, контактного телефону та своєї адреси (якщо водій з поважних причин не мав змоги повідомити страховика, то він має підтвердити це документально.

Обов‘язки «самостійних» водіїв 

– Зберегти пошкоджений транспорт у такому стані, в якому він знаходився після ДТП (і зберігати до тих пір, доки транспорт не огляне призначений страховиком представник, якому необхідно забезпечити можливість провести огляд. Якщо впродовж 10 днів після одержання страховиком повідомлення про ДТП, ніхто для огляду так і не з‘явився, то водій та власник звільняются від обов‘язку його зберігати). 

– Водії мають вжити заходи  для запобігання чи зменшення подальшої шкоди. 

– Інформувати інших осіб, причетних до ДТП, про себе, своє місце проживання, назву та місцезнаходження страховика та надати відомості про страхові поліси.

Бонусом до змін йде звільнення від штрафу за ДТП, в якому було пошкоджене майно (він становить від 340 до 425 грн). Для цього лише потрібно скласти повідомлення та відправити його страховику. 

Загрози самостійного оформлення ДТП

Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо дорожньо-транспортних пригод та виплати страхового відшкодування» не стільки спрощує і прискорює процедуру оформлення «легких» ДТП, скільки ускладнює процедуру отримання страхового відшкодування. 

– По-перше, водіям ще необхідно буде правильно заповнити повідомлення, відобразивши в ньому схему ДТП, – каже юрист Євген Даниленко в інтерв‘ю виданню «Вечірні вісті». – Якщо ж вони допустять помилки, то ризикують не отримати грошей. По-друге, зміни в законодавстві ускладнюють процедуру розслідування ДТП та прийняття рішення про виплату страхового відшкодування. Так, аварійного комісара тепер доведеться чекати не до трьох, а до 10 робочих днів (і весь цей час автомобіль повинен бути в стані, ідентичному тому, що настав після ДТП). А на ухвалення рішення про виплату або невиплату страхового відшкодування у страховика тепер є не один місяць, а майже три (90 днів) з моменту отримання заяви про страхове відшкодування.

ВАЖЛИВО

 

– Нововведення почне працювати ЧЕРЕЗ ШІСТЬ МІСЯЦІВ після опублікування Закону. А документ лише 25 лютого подали на підпис Президенту. 

– Зразок повідомлення про ДТП за півроку має розробити Моторне (транспортне) страхове бюро України (МТСБУ). У бланку вже мають бути вказані типові схеми ДТП – для зручності його заповнення водіями. Документ буде погоджений з ДАІ.

КОМЕНТАР

Олександр Бондар, Страхова компанія «Мега-Поліс»

Питання 1. Процедура оформлення ДТП без участі ДАІ.

17 лютого 2011року Верховна Рада Україні прийняла Закон ’’Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо дорожньо-транспортних пригод та виплати страхового відшкодування’’.

Цей документ надає можливість оформлення ’’легких’’ ДТП, в яких відсутні травмовані та/або загиблі, без участі працівників ДАІ.

Водії транспортних засобів звільняються від обов’язку інформувати Державтоінспекцію  МВС України про настання дорожньо-транспортної пригоди в тому випадку, якщо:

1) цивільно-правова відповідальність водіїв транспортних засобів, що потрапили в ДТП застрахована;

2) відсутні травмовані (загиблі) люди;

3) водії транспортних засобів мають загальну згоду щодо обставин такої транспортної пригоди;

4) відсутні ознаки алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів у водіїв таких транспортних засобів.

За наявності вищеперерахованих умов, водій транспортного засобу, причетний до такої пригоди, зобов’язаний:

1)проінформувати інших осіб, причетних до цієї пригоди, про себе, своє місце проживання, назву та місцезнаходження страховика (страхової компанії) та надати відомості про відповідні страхові поліси;

2) взяти інформацію, що вказана у п.1, у інших учасників події;

3) провести заміри та скласти схему ДТП;

4) не пізніше трьох робочих днів з дня настання дорожньо-транспортної пригоди, письмово надати страховику, з яким укладено договір обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності:

- повідомлення про дорожньо-транспортну пригоду встановленого зразка (бланки таких повідомлень будуть видаватися водіям страховиком безкоштовно в момент підписання договору про страхування цивільно-правової відповідальності);

- відомості про місцезнаходження свого транспортного засобу та пошкодженого майна;

- контактний телефон та свою адресу.

Водії та власники транспортних засобів, причетних до дорожньо-транспортної пригоди, власники пошкодженого майна, зобов’язані зберігати пошкоджене майно (транспортні засоби) у такому стані, в якому воно знаходилося після дорожньо-транспортної пригоди, до тих пір, доки його не огляне призначений страховиком представник (працівник, аварійний комісар або експерт), а також забезпечити йому можливість провести огляд пошкодженого майна (транспортних засобів). 

Страховик після отримання повідомлення про транспортну пригоду, зобов’язаний:

- протягом двох робочих днів почати його розслідування, в тому числі здійснити запити щодо отримання відомостей, необхідних для своєчасного здійснення страхового відшкодування;

- протягом 10 робочих днів направити свого представника (працівника, аварійного комісара або експерта) на місце настання страхового випадку та / або до місцезнаходження пошкодженого майна для визначення причин настання страхового випадку та розміру збитків.

Питання 2. Якщо в одного з учасників ДТП не застраховано цивільно-правову відповідальність, як це позначається на оформленні?

Законом визначено, що однією з умов, за якою можливе оформлення ДТП без виклику ДАІ, є наявність договору цівільно-правової відповідальності власників транспортних засобів у всіх учасників події.

Якщо договір цивільно-правової відповідальності власників транспортних засобів хоча б у одного учасника події відсутній, або не дійсний, оформлення ДТП відбувається “стандартно”, з викликом інспекторів ДАІ.

Вищевказаний Закон набирає чинності через шість місяців з дня його опублікування.

В будь-якому випадку ще буде багато роз’яснень що до порядку оформлення документів. 
Автор: konstantinov
Теги:
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.
  • НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ:


Вверх