Помер Єпископ Кременчуцький і Лубенський ТИХОН

19.02.2011, 09:12 Просмотров: 5 481
Відспівування Єпископа відбудеться у неділю в Кременчуці у Кафедральному Успенському соборі (Крюків)..

В п’ятницю, 18 лютого, знаходячись у столиці, помер Єпископ Кременчуцький і Лубенський ТИХОН. Як повідомили джерела «Телеграфу», попередньою причиною смерті лікарі вважають серцевий напад. Тіло Єпископа знаходиться в морзі Броварів. За попередніми даними, відспівування Єпископа відбудеться у неділю в Кременчуці у Кафедральному Успенському соборі (Крюків). Обряд відспівування проведе архієпископ Криворізький і Нікопольский Єфрем.

Єпископ Кременчуцький і Лубенський Тихон (у миру Жиляков Микола Вікторович) народився 9 липня 1968 року у місті Комунарську Ворошиловградської області (нині Алчевськ Луганської області) у родині робітників.

В 1985 році закінчив ЗШ №9 міста Комунарська.

В 1990 році закінчив Комунарський Гірничо-металургійний Інститут (нині Донбаський Державний Технічний Університет).

З 1990 по 1992 рік навчався в аспірантурі КГМІ, а також на військовій кафедрі при КГМІ, де у 1989 році отримав звання лейтенанта Радянської армії.

З червня 1992 року здійснював послух паламаря при Свято-Микільському соборі міста Алчевськ.

У 1992 році єпископом (нині митрополитом Луганським і Алчевським) Іоанникієм був висвячений у сан диякона. 

13 травня 1993 року пострижений у мантію з ім’ям Тихон на честь святителя Тихона, Патріарха Московського (День Ангела – 9 жовтня).

22 травня 1993 року рукопокладений у сан священика. 

1998 року закінчив Київську духовну семінарію, був студентом Ужгородської Української Богословської Академії.

Священницьке служіння до 2006 року проходив у Свято-Микільському і Свято-Покровському храмах міста Алчевська.

У 2006 році призначений штатним священиком у храм на честь Почаївської ікони Божої Матері, що в місті Рубіжне.

У місті Алчевську 2002 року, з благословення митрополита Іоанникія, бере участь у створенні благодійної організації «Сестринство милосердя в ім’я святої преподобної мучениці великої княгині Єлизавети» і відкритті каплиці при міському онкологічному диспансері. Сестринство успішно функціонує і по теперішній час.

Також за сприяння Алчевської Телерадіокомпанії «Піраміда» кілька років був телеведучим щотижневої просвітницької телепрограми «Джерело».

У місті Рубіжне брав участь у будівництві й облаштуванні двох храмів (Почаївської ікони Божої Матері й Свято-Серафимівського) і трьох каплиць (Свято-Микілької при ГУВС, Свято-Серафимівської у селі Стара Краснянка й на честь ікони Божої Матері «Неупиваемая Чаша» у мікрорайоні Південна група міста Рубіжне).

З 2006 року бере участь у викладанні курсу «Християнська етика» для старшокласників одинадцяти шкіл міста Рубіжне. 

2008 року з благословення єпископа Сєверодонецького і Старобільського Агапіта бере участь у читанні лекцій для слухачів богословсько-педагогічних курсів при Київських духовних школах і Харківській духовній семінарії.

З 2008 року — співробітник Відділу релігійної освіти та катехізації Сєверодонецької єпархії.

11 січня 2009 року зведений у сан архімандрита. 

Рішенням Священного Синоду УПЦ від 24 листопада 2009 року (журнал №74) призначений єпископом Кременчуцьким і Лубенським.

28 листопада 2009 року відбулося наречення, а 29 листопада 2009 року - архієрейська хіротонія в Трапезному храмі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. 
Автор: bulashev
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.


Вверх