Ціна на бензин може сягнути 9 гривень

14.01.2011, 08:36 Просмотров: 2 129
За кілька тижнів пальне подорожчало на 50-60 копійок за літр. Експерти кажуть – це ще не межа, адже у вартість бензину ще не закладений акцизний збір. АЗС зараз розпродадуть старі запаси пального і вже у лютому ціна за літр А-95 може сягнути 9 гривень..
Фото газеты ’’Сегодня’’

За даними столичних фахівців, з середини листопада ціни на пальне в Україні збільшились копійок на 50-60. Кременчуцькі водії вже сповна відчули на собі це зростання:

– Таких різких стрибків цін на бензин давно не було, – розповідає водій Василь. – У березні та січні минулого року він дорожчав копійок на 25-40, потім ціни трохи впали. Але щоб на 50 копійок за такий короткий проміжок часу… Я заправлявся якраз 31 грудня, А-95 брав по 8,05 гривень за літр, зараз – по 8,35. Солярка теж підскочила. На новий рік була 7,45, зараз – 7,95 грн/л. А у середні грудня пальне було дешевшим. 

Експерти перераховують купу причин, через які підвищились ціни. Кременчуцькі нафтовики, зокрема, називають зростання ціни на нафту у світі, дефіцит світлих нафтопродуктів, збільшення екологічного збору, який накладається на кожну тонну пального,  запровадження акцизу на пальне тощо. До речі, останнього збору раніше не було – з усіх власників «коліс» щорічно стягували транспортний збір. Проте у новому податковому кодексі його скасували, і натомість запровадили акцизний.

– Все, копійка до копійки, і дало таке підвищення ціни, – каже керівник мережі АЗС у Кременчуці. – Проте подорожчання відбуватиметься й надалі, однак на скільки – важко сказати.

Місцевий нафтовик, що побажав залишитись невідомим, прогнозує, що найближчим часом ціни на пальне зростуть копійок на 10-15, і бензин марки А-95 коштуватиме приблизно 8,40 грн, інші види пального «підтягнуться» пропорційно. Це підвищення буде обумовлено тим, що зараз заправки «доїдають» старі запаси пального, а нові партії будуть дорожчими. 

Поміж тим імпортери починають ввозити пальне за новими акцизами, і нові розцінки незабаром з‘являться на стелах АЗС. А на думку експертів, через акцизний збір літр пального може зрости і на 50 коп. Проте нафтотрейдери вважають, що це підвищення буде поступовим.

Сергій Куюн, директор консалтингової групи «А-95» (Київ) зазначає, що у зв’язку із врахуванням акцизного збору, на початку лютого за А-95 проситимуть гривень 9. 

– Коли АЗС продадуть старі запаси пального, то через акциз чекаємо на початку лютого до 9 грн за літр бензину марки А-95. І це не межа. Якщо Кабмін ухвалить запропоноване Мінтопливенерго підвищення мита на імпортні нафтопродукти, А-95 підскочить до 10 грн/л, – каже він.

Що роблять у столиці

Ціни повзуть угору, Мінтопливенерго закликає нафтотрейдерів дотримуватись умов цінового меморандуму, укладеного між ними та Кабміном. Максимальною припустимою ціною в міністерстві вважають 8,51 за літр бензину А-95. Як повідомили ЗМІ у Міністерстві, на початку року сформовані запаси пального за старими податками. І їх має вистачити на місяць стабільних цін. Надалі ж Міністерство знову визначатиметься із максимально припустимою ціною, враховуючи акциз та світові ціни. У Антимонопольному комітеті підвищення цін розцінили як антиконкурентні узгоджені дії. За фактом стрімкого підвищення цін на бензин марок А-95 та А-92 порушено справу.

Розслідування, за попередніми даними, вестиметься на таких підприємствах як ПП «Окко-Нафтопродукт», ТОВ «Континент Нафто Трейд», ТОВ «Альянс Холдинг», ПІІ «Лукойл-Україна» і ТОВ «ТНК-ВР Коммерс», які були лідерами підвищення цін на бензини, зазначають в АМКУ. Розслідування може затягнутися на 2-3 місяці. Якщо з’ясується, що ціни завищені, трейдерам загрожує чималий штраф.

В статье использованы материалы газеты 'Сегодня' 
Автор: editor
Теги:
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.

Информация

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.


Вверх