Із першого липня послуги терцентрів для частини пенсіонерів стали платними

2.07.2010, 15:13 Просмотров: 5 431
«Безплатні» соцпрацівники тепер будуть тільки для одиноких громадян. Для тих пенсіонерів, які мають дітей, вже розробили прейскурант..

 

«Безплатні» соцпрацівники тепер будуть тільки для одиноких громадян. І то, на дім вони прийдуть, якщо пенсіонери нададуть медичні довідки про необхідність сторонньої допомоги. А для тих пенсіонерів, які мають дітей, вже розробили прейскурант.  Проте медичні послуги (масаж, фізіотерапія) залишаються безплатними.  

 

Із першого липня соціальні послуги, які надають територіальні центри обслуговування пенсіонерів, стали платними для частини клієнтів. А саме: для тих, хто має працездатних дітей. Тобто тепер безкоштовно постригтися, відремонтувати взуття та одяг або отримати допомогу соціального працівника на дому (приготування їжі, прибирання тощо) зможуть тільки одинокі пенсіонери. Таке рішення спустили «зверху» – набула чинності відповідна постанова Кабміну. 

– Закон передбачає, що діти повинні утримувати непрацездатних батьків. Але дорослі діти можуть бути й безробітними, й малозабезпеченими. Ми очікували, що до постанови ще будуть внесені зміни, але цього не сталося. Зараз розмовляємо з людьми, з’ясовуємо, хто може заплатити, хто ні. Можливо, якось будемо вирішувати це питання, – каже Лариса Дзюба, директор територіального центру Автозаводського району.

За її словами, у районі близько 7 тисяч пенсіонерів користувалися різними послугами терцентру. Із них близько 2 тисяч одиноких (для них усе залишиться безплатно). Решта ж буде вибирати: чи йти до соціальних перукаря та швачки, чи ні. Аналогічна ситуація в Крюківському районі: загалом різними видами соціальних послуг користувалося близько 5 тисяч пенсіонерів, із них одиноких – 829. Таку інформацію надала Лариса Середа, заступник директора терцентру Крюківського району. Найбільш проблемне питання для Крюківського терцентру  – це 14 літніх людей, які потребують стороннього догляду, а діти їх живуть далеко за межами міста. Їм пропонують «платного» соцпрацівника. Зрозуміло, що люди цим незадоволені.

 

У терцентрах районів вже розробили прейскурант цін (на основі методики Міністерства праці та соцполітики). Наводимо ціни на найбільш поширені соціальні послуги за даними Автозаводського району. У Крюківському районі ціни майже такі самі, вони різняться у «копійках». Це пов’язано із кількістю соцпрацівників, їхнім навантаженням. Платні послуги на дому будуть надаватися відповідно до договору. Але крім цього, соціальний працівник буде вести зошит. У ньому фіксуватимуться фактично надані послуги, за які людина розпишеться.  У кінці місяця пенсіонер оплачує їх через соцпрацівника, який видасть людині чек, розповідає Лариса Дзюба. Перукар, за її словами, «здаватиме касу» щодня. За рахунок платних послуг у територіальних центрах планують закупити додаткове обладнання. Хоча стурбовані тим, що частина людей може відмовитися від послуг терцентрів через те, що вони стали платними.

Ложка меду в бочці з дьогтем: медичні послуги всім пенсіонерам у терцентрах можна отримати безплатно, як і раніше. Це масаж, фізіотерапія, фітотерапія, лікувальна фізкультура.

НА ЗАМІТКУ

Є ще одне нововведення, яке додало клопоту літнім людям. Отримати послугу соціального працівника на дому можна тільки з медичною довідкою. Тобто тепер пенсіонер повинен звернутися до дільничного терапевта і взяти «Медичний висновок про здатність до соціального обслуговування та потребу в сторонній допомозі...» 
Теги: терцентр
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.

Информация

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
  • НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ:


Вверх