Звільнятися «за згодою сторін» тепер невигідно

22.01.2009, 20:22 Просмотров: 3 777
Гроші у центрі зайнятості ви отримаєте лише через три місяці.

13 січня вступив у силу новий закон, згідно з яким працівник, що звільнився за згодою сторін отримуватиме допомогу по безробіттю лише через три місяці після того, як він став на облік.

Нове антикризове законодавство прирівняло статтю «Звільнення за угодою сторін» до звільнення за власним бажанням. За словами начальника міськрайонного центру зайнятості населення Володимира Нападайла, тепер при звільненні за згодою сторін виплата допомоги буде здійснюватися в такому ж порядку, як при звільненні за власним бажанням – тобто на 91-й день після постановки на облік, а не на восьмий, як було раніше.

Крім того, якщо ви пройшли курси перепідготовки і двічі відмовились від роботи, запропонованої за новою спеціальністю, ви втратите право на допомогу по безробіттю. Право на отримання грошей втратите і у тому випадку, коли двічі відмовитесь від роботи, що «підходить» вам за вказаними у анкеті критеріями:

– Коли людина до нас приходить, то заповнює анкету, де вказує свою спеціальність, освіту і зарплату, яку бажає отримувати. Ми за цими критеріями шукаємо роботу. Якщо людина два рази від неї відмовилася, то ми знімаємо її з обліку, – пояснює пан Нападайло.

Роботодавцям на замітку

Новим Законом держава пообіцяла надавати допомогу роботодавцям, які спромоглися не скорочувати працівників.

– Коли замість скорочення працівника його перевели на іншу роботу, а попереднє місце роботи за ним зберегли, то держава допоможе цьому підприємству. Наприклад, людина працювала на конвеєрі автослюсарем. Конвеєр зупинили. Людину перевели працювати ремонтником (строком до шести місяців), але при цьому за ним залишили місце автослюсаря, і коли конвеєр запустять, він повернеться на зборку автомобілів. Також держава допоможе тим підприємствам, які в разі перепрофілювання навчатимуть співробітників і гарантують залишити їх працювати на підприємстві у подальшому, – каже пан Нападайло.

Щоправда, про процедуру отримання компенсації в міськрайонному центрі зайнятості ще не знають, бо вона не розроблена на державному рівні. 
Автор: bulashev
Теги:
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.
  • НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ:


Вверх