Лікарі стають ближчими до пацієнтів

26.02.2009, 14:01 Просмотров: 1 254
Мобільний стаціонар, що запроваджено Кременчуцьким обласним госпіталем для інвалідів війни, стане прикладом для інших міст – Міністерство охорони здоров’я прийняло рішення про впровадження таких закладів по всій країні..
Медсестра терцентру Автозаводського району Таміла Войтенко готує пацієнта до фізпроцедур

«ТелеграфЪ» вивчав, як працює мобільний стаціонар у нашому місті.

Кременчук – єдине місто на Україні, де діє так званий мобільний денний стаціонар. Його було створено минулого року при обласному госпіталі інвалідів війни. Ідея стаціонара полягає у тому, що лікарі виїжджають у віддалені мікрорайони, де облаштовують міні–госпіталь і надають медичну допомогу людям, яким важко їхати на обстеження до лікарень.

– Для інвалідів війни, учасників бойових дій, чорнобильців першої категорії, членів родин загиблих ми влаштовуємо стаціонар поруч з їхніми помешканнями. Ми виїжджаємо не лише у далекі мікрорайони міста, а й до інших районів області, де старенькі роками не можуть вирватися до лікарні. То дід не в змозі наодинці залишити свою бабусю, то худобу ні на кого покинути. Для таких верств населення ми надаємо при виїзді 16 медпослуг – від кардіограми до огляду вузькопрофільними фахівцями, – каже ініціатор створення мобільного стаціонара, головний лікар госпіталю інвалідів війни Микола Литвиненко.

У мікрорайонах стаціонар працює по два тижні. Так, протягом двох останніх тижнів лікарі працювали на Ревівці. За цей період у денному стаціонарі медики пролікували 20 чоловік.

– Ми обстежили кожного з них та призначили курс лікування. Потім щодня протягом трьох годин зранку та трьох годин після обіду ми лікуємо по десять чоловік. Кому крапельницю, кому укол, кому масаж треба…Робимо все безкоштовно, за рахунок шпиталю, – пояснює лікар денного стаціонара Тетяна Ковадло. 

Пацієнти бувають різні, інколи вони навіть потребують госпіталізації. Пан Литвиненко каже, що на Ревівці, коли знімали у одного чоловіка кардіограму, виявили, що він «на ногах» переніс інфаркт. Цього хворого негайно госпіталізували до шпиталю, де зараз він проходить курс лікування.

У стаціонарі хворі також отримують безкоштовне харчування, у цьому медикам допомагають спонсори. За словами заступника голови Автозаводського райвиконкому Людмили Шевельової, на Ревівці допоміг зробити ремонт ради громадськості мікрорайону, де зараз працює стаціонар, і харчування хворим надати депутат міськради Геннадій Алєксєєв.

Всього минулого року у мобільному стаціонарі оздоровилося 332 особи, він працював на Лашках, Ревівці, Крюкові та Молодіжному. 
Про досвід кременчуцьких лікарів знають вже у Міністерстві охорони здоров’я. Микола Литвиненко зазначив, що Міністерство минулоріч ознайомилося з діяльністю стаціонара та нещодавно прийняло рішення про впровадження подібних закладів по всій Україні.

Графік виїзду мобільного денного стаціонара на 2009 рік 

Як потрапити до стаціонара?

Це можна зробити лише пройшовши щорічний огляд у дільничого лікаря поліклініки за місцем проживання. Після цього списки людей, які не в змозі залишити надовго свою оселю, лікар узгоджує з радою громадськості мікрорайону чи сільради і надає до госпіталю. 
Автор: bulashev
Теги:
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.


Вверх