В Україні запрацював чат-бот «Буду мамою»

1.05.2023, 13:29 Переглядів: 1 668

 

Він містить покроковий алгоритм щодо того, як отримати безоплатний супровід вагітності, медичну допомогу при пологах і неонатальні послуги

В Україні запрацював чат-бот «Буду мамою». Це спеціалізований цифровий сервіс для вагітних, розроблений на основі відкритих даних Національної служби здоровʼя України. Він містить покроковий алгоритм щодо того, як отримати безоплатний супровід вагітності, медичну допомогу при пологах і неонатальні послуги.

Як працює чат-бот? Жінка вказує свій тиждень вагітності, отримує перелік необхідних обстежень та аналізів згідно з її терміном і знаходить найближчу жіночу консультацію чи пологовий будинок, де ці послуги надаються безоплатно (незалежно від прописки вагітної чи її фактичного місця проживання). Тобто кілька кліків – і купа збереженого часу, сил і грошей.

Чат-бот також містить документи-пам’ятки, які допоможуть захистити права пацієнток на безоплатні медичні послуги, перелік «червоних прапорців» – симптомів, які вказують на необхідність термінового звернення до лікаря, поради, як зібратися у пологовий будинок, і багато іншого.

Над створенням боту працювала група кваліфікованих розробників, представники неурядових організацій і лікарі-акушери-гінекологи.

Чат-бот доступний у популярних месенджерах – Telegram та Viber.

З 24 лютого до кінця 2022 року в країні народилося 195 тисяч дітей. Цей показник суттєво зменшився з 2021 року, і тенденція до зниження народжуваності зберігатиметься і загострюватиметься – через економічне і психологічне навантаження на українців, невпевненість у майбутньому. Водночас українці, які вирішили народити дитину, говорять про значні витрати протягом ведення вагітності, тоді як безоплатні аналізи та обстеження сприймаються скоріше як щасливий випадок. У контексті катастрофічної демографічної кризи в країні цінність кожної вагітності збільшується в рази, а майбутні батьки потребують підтримки.

Супровід вагітності та медична допомога при пологах – це одні з пріоритетних послуг, які оплачує держава в межах Програми медичних гарантій. Це означає, що прийоми лікарів у жіночих консультаціях, обстеження і низка аналізів протягом вагітності, а також медичні послуги під час пологів мають надаватися пацієнткам безоплатно. На жаль, рівень обізнаності майбутніх мам про свої права на безоплатні послуги є незадовільним, що призводить до погіршення фінансового становища родин і виникнення таких негативних явищ, як приховані платежі і невиправдані «благодійні внески» протягом вагітності й пологів. Саме для того, щоб ознайомити вагітних і тих жінок, котрі планують вагітність, з безоплатними медичними послугами, створено чат-бот «Буду мамою».

Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Інформація

Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Будь-ласка, ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЬ.
Ознайомтесь із правилами коментування.
  • Kiaparts
  • НОВИНИ ПАРТНЕРІВ:


Свіжий випуск (№ 36 від 7 вересня 2023)

Для дому і сім'ї

Читати номер

Для дому і сім'ї - програма телепередач

Читати номер

Приватна газета

Читати номер
Попередні випуски
Вверх