CAdES, XAdES, PAdES: нові формати е-підписів доступні українцям

22.11.2021, 11:33 Переглядів: 1 382

 

Це ще один крок до взаємного визнання е-довірчих послуг із ЄС

Користувачіцифрових ресурсів зможуть перевіряти та підписувати документи е-підписами європейських форматів. Також визначили уніфікований формат для зберігання підписаних даних — ASiC-E.
У Мінцифри повідомляють, що новий функціонал доступний на вебсайтах Центрального засвідчувального органу та Інтегрованої системи е-ідентифікації з 19 листопада.

Українці можуть користуватися такими форматами е-підписів:

  • CAdES — дає змогу підписувати е-дані будь-якого формату та зберігає е-підпис окремо від е-даних або разом із ними. Файли можна підписувати лише окремо.
  • XAdES — дає змогу підписувати е-дані будь-якого формату та зберігає е-підпис у форматі XML, окремо від е-даних або разом із ними. Одночасно можна підписати декілька файлів.
  • PAdES — дає змогу підписувати е-дані у форматі PDF та зберігає е-підпис разом з е-даними. Файли можна підписувати лише окремо.
  • ASiC-E — забезпечує довготермінове зберігання е-документів. Однією з переваг є можливість зберегти один або декілька файлів із пов’язаними е-підписами, перевірити весь ланцюжок е-підписів та інших даних, пов’язаних із документом.


Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Інформація

Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Будь-ласка, ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЬ.
Ознайомтесь із правилами коментування.
  • Kiaparts
  • НОВИНИ ПАРТНЕРІВ:


Свіжий випуск

№ 30 від 28 липня 2022

Читати номер
Попередні випуски
Вверх