Нардепи хочуть збільшити термін, протягом якого суди розглядатимуть «п'яні» протоколи

22.11.2019, 14:04 Просмотров: 1 542 Комментариев: 1

Зараз покарати нетверезого водія можна протягом 3 місяців з дня правопорушення. Тримісячний термін хочуть збільшити до року

У середині листопада у Верховній раді зареєстрували законопроєкт №2455, яким хочуть збільшити термін притягнення до адмінвідповідальності нетверезих водіїв.


У пояснювальній записці до проєкту йдеться, що протягом цього року в Єдиному державному реєстрі судових рішень з’явилось 29 432 адміністративних проваджень за порушення статті 130 КУпАП (керування транспортними засобами або суднами особами, які перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції).


Серед майже 30 тисяч проваджень, де переважно фігурують п’яні водії за кермом, у 13 569 випадках накладено стягнення, 13 054 – визнано винними, 1 666 – притягнені до адміністративної відповідальності, 942 водії позбавили прав. При цьому 8 259 проваджень закриті, у 618 випадках закриті справи. Тобто майже третина п’яних водіїв повністю уникає покарання.


За загальним правилом, адміністративне стягнення може буте накладено не пізніше, ніж через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при тривалому правопорушенні - три місяці з дня його виявлення. Таким чином, для більшості правопорушень точкою відліку є день, коли водія спіймали «під мухою».


Якщо поліція невчасно передає матеріали до суду, або ж у суді свідомо затягують розгляд, водій уникає покарання. Через це за порушення ст. 130 КУпАП хочуть збільшити терміни накладання штрафу до одного року замість трьох місяців.

Комментарии: 1

461
22 ноября 2019 14:35

покарати нетверезого водія можна протягом 3 місяців з дня ДТП

шо за ДТП?


0
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.

Информация

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.

Читайте также:

  • НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ:


Вверх