Галерея символів на полотні: кременчуцькі майстрині вишивки презентували свої роботи

17.09.2019, 10:01 Просмотров: 2 095

 

Серед робіт є навіть рушники, яким більше 150 років

Фото: Артем Коваленко

13 вересня у міській художній галереї зібралося багато зацікавлених кременчужан, адже у цей день свої двері для відвідувачів відкрили одразу п'ять виставок, присвячених святкуванню Дня міста. Одна з них — це експозиція старовинних і сучасних рушників.Кременчук славиться тим, що у нашому місті шанують вишивальну традицію, і вже багато років поспіль проходить конкурс «Вишиваний Кременчук».


На виставці представлені навіть рушники на домотканому полотні, деяким з них більше 150 років. Кременчужани надали їх художній галереї зі своїх приватних колекцій.


Є і роботи, на яких виконане вишивання білим по білому — це унікальна традиція Полтавщини (вишивку білими нитками по білій тканині здавна називають «полтавською»).


А от сучасні вишивані шедеври в експозиції — це плід кропіткої роботи учасниць та переможниць конкурсу «Вишиваний Кременчук 2019».


Цілком можливо, що такі виставки рушників та вишиванок стануть щорічними, адже вишивка давно вплетена в генетичний код українського народу.


Щоб побачити цю справжню галерею символів на рушниках, завітайте до Кременчуцької міської галереї по вул. Коцюбинського, 4 до 6 жовтня.

Автор: Катерина Турубара Фото: Артем Коваленко
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.

Информация

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
  • НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ:


Вверх