Які нововведення чекають на кременчуцьких школярів з 1 вересня

22.08.2019, 07:12 Просмотров: 5 192 Комментариев: 1

 


Про зміни розповіла директорка Департаменту освіти і науки Полтавської облдержадміністрації Олена Харченко

У новому навчальному році на кременчуцьких школярів чекає ряд змін, про які розповіла директорка Департаменту освіти і науки Полтавської облдержадміністрації Олена Харченко.


1. З цього року першокласників зараховуватимуть до шкіл за їхнім місцем реєстрації, незалежно від того, спеціалізована ця школа або загальноосвітня.2. Не буде обов’язкової шкільної форми для учнів, які навчаються в закладах загальної середньої освіти.


- Якщо школа спільно з батьками та учнями прийме рішення що в закладі є шкільна форма, то вона є. Якщо ні, то дитина вдягається довільно, – прокоментувала Олена Харченко.


3. З 1 вересня набуває чинності нове правило: обов’язково учні 1-4 класів повинні будуть носити світловідбивні жилети в темний час доби дорогою в школу і додому. Це дасть можливість зменшити кількість потрапляння дітей у ДТП.


До речі, на закупівлю жилетів для українських школярів з державного бюджету виділили 226,6 млн гривень.


4. Усі школи отримали право, за бажанням, відкривати вечірню форму навчання. Олена Харченко пояснила:


- Школярі, які досягли 14 років матимуть право навчатися ввечері. Пройти курс 10, 11 та 12 класів можна буде у стислі терміни, але за умови, що рівень знань буде від 7 до 12 балів. Навчатися можна вдома. Наприклад, якщо дитина часто хворіє чи займається в мистецькій чи спортивній школах. Для цього потрібно укласти відповідну угоду, разом з керівництвом школи розробити індивідуальний графік. Оцінюватимуть такого учня двічі на рік.


5. Вести уроки в школі зможуть не тільки вчителі, а й різні фахівці: психологи, керівники гуртків, тощо. До того ж, учень певної школи зможе відвідувати окремі уроки чи курси в іншій школі або навчальному закладі. Це відбудеться за умови укладання угод між базовою школою та відповідними установами, що надають освітні послуги.


Заняття в музичній чи спортивній секції зараховуватимуться як уроки шкільного курсу.


6. Учні сільських шкіл матимуть можливість їздити на навчання до міських навчальних закладів.


- Якщо сільська школа налагодить контакти з міською, яка має потужнішу матеріально-технічну базу, то діти матимуть можливість двічі на місяць відвідувати школу у місті, – сказала Олена Харченко.

Автор: Катерина Турубара Источник фото: 62.183.96.218/site/index.php

Комментарии: 1

30
22 августа 2019 09:48

Дуже корисна стаття. 

Хотілося б розуміти які потрібно довідки для того, щоб навчання в музичній школі та відвідування спортивної секції зарахували як уроки шкільного курсу? І як будуть оцінюватися дані дисципліни.


+14
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.

Информация

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
  • НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ:


Вверх