СБУ затримала російський танкер, який блокував наші кораблі в Керченській протоці

25.07.2019, 16:02 Просмотров: 3 070 Комментариев: 3

 

Богдан Головаш, який був на борту одного з заблокованих суден, досі в полоні

Служба безпеки України спільно з Військовою прокуратурою затримали російський танкер Neyma, який блокував українські військові кораблі у Керченській протоці. Серед військовополонених моряків є кременчужанин Богдан Головаш. За інформацією пресслужби СБУ, під час досудового слідства встановили, що за прямим наказом вищого керівництва ФСБ РФ представники Прикордонної служби ФСБ вчинили акт збройної агресії проти українських військових кораблів «Нікополь», «Бердянськ» та буксиру «Яни Капу» у Керченській протоці. 


Всупереч нормам міжнародного морського права військовослужбовці прикордонних військ ФСБ РФ незаконно, із застосуванням зброї заблокували рух українських військових кораблів під час проходу Керч-Єнікальського каналу в Керченській протоці за допомогою танкеру Neyma (ІМО 8895528, MMSI 273347000, прапор РФ). 


Такі незаконні дії сприяли насильницькій, із застосуванням зброї зупинці та захопленню прикордонниками ФСБ РФ українських військових кораблів разом із 24 членами екіпажу. 


За фактом блокування танкером Neyma Керч-Єнікальського каналу слідчими СБУ, під процесуальним керівництвом Військової прокуратури, розпочато і проводиться досудове розслідування. 


Згідно зібраних доказів, заочно повідомлено про підозру 15 посадовим особам вищого військового керівництва РФ, у тому числі одному контр-адміралу, двом віце-адміралам та генерал-полковнику. 


24 липня, за інформацією українських прикордонників, у порт Ізмаїл під прапором РФ зайшов танкер Nika Spirit, який за номером ІМО - 8895528, згідно даних міжнародної інформаційної системи EQUASIS, ідентифіковано як вже відомий танкер Neyma, що був використаний для перекриття Керченської протоки. 


Слідство встановило, що танкеру Neyma, з метою приховання причетності у незаконних діях та акту агресії, які відбувалися 25 листопада 2018 року, російськими власниками змінено назву на Nika Spirit. 


Наразі групою слідчих СБУ, військових прокурорів та прикордонників на затриманому танкері закінчено санкціоновані українським судом слідчі дії: обшук з метою встановлення фактичних обставин справи, вилучення документів з судна, записів радіо перемовин під час конфлікту, бортових журналів. Допитано членів судокоманди, вилучено документи необхідні для встановлення істини у провадженні.
Вказане судно визнано речовим доказом, готується клопотання до суду про його арешт.


Довідка:
За ініціативи Військової прокуратури Радою національної безпеки і оборони України, відповідним Рішенням, введеного в дію Указом Президента України від 19.03.2019 №82/2019, строком на 3 роки, застосовано спеціальні економічні санкції та інші обмежувальні заходи до ТОВ «ЮВАС ТРАНС», а саме: заблоковано активи підприємства, обмежено торгівельні операції, вжито заходи для запобігання виведенню, заборони участі у приватизації та оренди державного майна тощо. 


ТОВ «ЮВАС ТРАНС» є власником Керченського судоремонтного заводу, на якому до моменту блокування Керч-Єнікальського каналу знаходився танкер «Нейма», а також здійснювала лоцманську проводку морських суден по вказаному каналу.

Автор: Альона Душенко Источник фото: СБУ
Теги: СБУ

Комментарии: 3

711
25 июля 2019 16:34

Слава СБУ!!!


0
625
25 июля 2019 17:21

Безнаказанность порождает вседозволенность. Это ж как надо было обнаглеть чтобы заявиться в Измаил "белым и пушистым". Это или провокация или еще какая то многоходовочка.


+5
363
26 июля 2019 07:31

Это проверка нового президента на лояльность


0
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.

Информация

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
  • НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ:


Вверх