На українських дорогах з'являться «косі зебри»

15.07.2019, 14:04 Просмотров: 2 422 Комментариев: 1

 

Діагональні пішохідні переходи зменшать кількість аварій, зокрема на перехрестях

На українських дорогах скоро почнуть з'являтися «косі зебри». Завдяки змінам до державних будівельних норм «Вулиці і дороги населених пунктів», в Україні можна буде наносити розмітку на пішохідні переходи не перпендикулярно тротуару, як це робили зазвичай, а навскіс або по діагоналі. Про це повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.


- Здавалося б, незначна, але така важлива для безпеки на пішохідних переходах зміна – проектувати їх не під прямим кутом до тротуару, а трохи навскіс. Перше – від цього пішоходів стає краще видно для водіїв, друге – самі пішоходи починають автоматично дивитися у бік руху автомобілів, чого не завжди роблять на звичайному переході. Це успішно працює у Парижі, Брюсселі та багатьох інших містах Європи. І дійсно аварій на таких переходах трапляється до 10% менше. Якщо лише зміною кута розташування «зебри» можна врятувати чиєсь життя, то чому це не робити у нас в Україні? — зазначив він.


 


Передусім діагональні пішохідні переходи створюватимуть на перехрестях. Адже більшість ДТП в Україні, в яких травмуються або гинуть пішоходи, трапляються саме на перехрестях. За даними МВС, у 2018 році на дорогах загинуло близько трьох тисяч українців, і ще 30 тисяч — травмувалися.

 

Незважаючи на те, що в європейських країнах більшість переходів на перехрестях наземні, а в нашій країні - підземні, ДТП в Україні відбуваються в три рази частіше. «Косі зебри» на дорогах поширені в багатьох державах Євросоюзу, за результатами досліджень вони знижують ризик аварій до 10%.


Згідно із запропонованою зміною в ДБН, влаштування пішохідних переходів навскіс можливе за умови, що кут розташування «зебри» стосовно тротуару буде не більше 70 градусів.

Автор: Катерина Турубара Источник фото: wikiwand.com

Комментарии: 1

724
15 июля 2019 14:59

В Кременчуге они уже давно))))) Перекресток Г.Бреста и Свободы, возле детской стомат поликлиники


+4
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.

Информация

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
  • НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ:


Вверх