З 1 вересня на дорогах України можуть з'явитися шумові смуги

11.07.2019, 13:03 Просмотров: 2 342 Комментариев: 6

 

За підрахунками експертів, вони сприятимуть зниженню кількісті ДТП у 4-6 разів

З першого вересня на дорогах України можуть з'явитися шумові смуги*. Справа у тому, що з осені набирають чинності зміни у державні будівельні норми (ДБН), які стосуються проектування доріг загального користування. У них є рекомендаційна норма щодо використання шумових смуг на найбільших українських трасах.


Такі смуги облаштовують на узбіччях і ділянках доріг з підвищеною небезпекою. Під час наїзду автомобіля на них водій та інші пасажири відчувають сильну шумову та вібраційну дію, що змушує інтуїтивно скидати швидкість та підвищувати увагу на дорозі.


Заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе пояснив, навіщо такі смуги необхідні:


- Втома водія або недосипання може мати катастрофічні наслідки. Наприклад, у Великобританії навіть провели дослідження на цю тему. Результати шокуючі — кожен 10-й із опитаних водіїв зізнався, що засинав за кермом, кожен 4-й – хотів заснути, бо відчував себе втомленим і млявим. В Україні, я думаю, ситуація не краща. Влаштування шумових смуг може дійсно суттєво підвищити безпеку на дорогах та зменшити кількість можливих ДТП. Тому ми прописали доцільність їх влаштування на найбільших трасах.


За підрахунками експертів, шумові смуги можуть зменшити кількість ДТП у 4-6 разів.


*Шумова смуга – засіб організації дорожнього руху, що представляє собою штучну нерівність (виїмку або височину), виконану у вигляді поперечних смуг, що чергуються, на поверхні дорожнього покриття. Шумові смуги під час наїзду на них викликають вібрацію елементів підвіски автомобіля і збільшення шуму кочення коліс з метою попередження водія про наближення до небезпечної ділянки дороги або з'їзд зі смуги руху.

Теги: дороги

Комментарии: 6

4 010
11 июля 2019 13:07

Крайнє необхідне нововведення!!!! Дай Бог щоб служили вони довго, і врятували життя та здоров"я по обидві сторони вікна


+16
170
11 июля 2019 13:08

По-моему наши дороги в подобных "смугах" не нуждаются, они у нас давно установленны причем по всей ширине дороги.


+35
1 345
11 июля 2019 14:26

А дороги с какого числа появятся ?


+24
485
11 июля 2019 15:48

У нас знаки ограничения скорости пора снимать! Дороги стали настолько интерактивными, что сами регулируют скорость проезжающего по ним транспорта!:)


+10
2 330
11 июля 2019 15:54

Цитата: ankrem

А дороги с какого числа появятся ?

Александрия-Умань, уже лет 10 как есть , тем более как уже говорили выше по ширине и длинне дороги. Только с каждым годом стают шире и глубже)))


+6
927
13 июля 2019 04:06

Хотят добить оставшийся асфальт еще и на законодательном уровне.


0
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.

Информация

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
  • НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ:


Вверх