Covid-19 в Україні/Кременчуці
Дані МОЗ України. Оновлення: 28.09.2020 12:00
Підтверджені:
Україна201305
Кременчук257
Хворі:
Україна108856
Кременчук63
Одужало:
Україна88453
Кременчук186
Померло:
Україна3996
Кременчук8

БлогЪ: «Пірсинг соска може привести до інфекційного процесу або раку не тільки у дівчат, а й у хлопців»

2.07.2019, 12:35 Переглядів: 3 261

 

Лікар-гінеколог дитячого та підліткового віку Альона Покладова про біль у молочній залозі у дівчат-підлітків

Альона Покладова, лікар-гінеколог дитячого та підліткового віку КНМП «Кременчуцька міська дитяча лікарня», про здоров'я дівчат-підлітків. Чи нормально коли відчуваєш біль у молочній залозі у дівчат-підлітків.


Захворювання молочних залоз у дівчат-підлітків дуже розповсюджені, але не так часто діагностуються. Річ у тому, що багато дівчат соромляться розповісти мамі або лікарю про свої скарги. Мама, у свою чергу, не бачить необхідності профілактично приводити дівчат до гінеколога, який повинен оглядати молочні залози.


Дуже часто дівчата та жінки відчувають біль в молочних залозах – мастопатію. Більше ніж у половини дівчат-підлітків з болем у молочних залозах виявляється мастопатія при обстеженні.


Важливо! Кожна дівчина та кожна мати повинні знати, що біль у молочній залозі є приводом дообстеження підлітка. Не треба відноситись до цього симптому з легкістю «нічого страшного немає, у всіх болить».


Серед всіх пухлин, які виявляють у дітей та підлітків, фіброаденома займає друге місце. В 10-15% випадків – це множинні фіброаденоми. У 3-25% дівчат підлітків знаходять кісти молочних залоз. Є різні теорії їх виникнення, в тому числі вплив порушень гормонального фону.


Сама по собі фіброзно-кістозна мастопатія не є передраковим станом, але у пацієнток з цим діагнозом, рак молочної залози зустрічається в 3-5 разів частіше, ніж у здорових дівчат та жінок.


Мастит у підлітків – буває! Мастит – це запальний процес в молочній залозі. Раніше зустрічався тільки у жінок, які годують грудьми своїх малюків. В теперішній час зустрічається і в дівчат-підлітків.


Пірсинг соска може привести не тільки до інфекційного процесу, але й дати старт захворюванню Педжета молочної залози. Таку назву має агресивний рак, який вражає соскову ділянку (буває і у хлопчиків).Ризики раку молочної залози у підлітків (ризик вищий, чим більше факторів зустрічається в однієї дівчини):

  • паління та вживання алкогольних напоїв;
  • постійні стреси;
  • порушення менструального циклу;
  • ранній початок менструації;
  • хвороби щитоподібної залози, цукровий діабет;
  • ожиріння;
  • низьке фізичне навантаження;
  • запальні захворювання молочних залоз;
  • аборти


Необхідно дуже ретельно ставитись до стану молочних залоз ще з підліткового віку (рак або саркома молочної залози зустрічається у 1% молодих дівчат, у 3-10% це обумовлено наявністю мутації в генах).


Кожна дівчина повинна вміти проводити самообстеження молочних залоз, а при появі симптомів болю в молочній залозі, або при виявленні новоутворення терміново звернутися до педіатра або дитячого гінеколога.

компанія «Інтера Люкс»

Информация

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
Коментувати статтю можуть тільки зареєстровані користувачі.
Будь-ласка, УВІЙДІТЬ або ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЬ.
Ознайомтесь із правилами коментування.
  • НОВИНИ ПАРТНЕРІВ:Вверх