Новий Закон про ЖКП: що загрожує кременчуцьким боржникам

29.05.2019, 12:02 Переглядів: 3 658 Коментарів: 6

Боржників позбавлятимуть житлових та комунальних послуг – така норма діяла і в старому законі. Відмінність нового закону в тому, що неплатнику дається 30 днів на погашення боргу

Новий Закон «Про житлово-комунальні послуги», що в повному обсязі вступив у дію з 1 травня, передбачає позбавлення комунальних та житлових послуг за борги. Виняток – випадки, коли якість чи кількість таких послуг не відповідають умовам договору.


Норма про відключення послуг існувала і в старому законі про ЖКП, у чому відмінності із новим законом?


- Новий закон визначає процедуру припинення. Зокрема, виконавець має щонайменше за 30 днів попередити боржника про майбутнє відключення і тим самим дати можливість або сплатити борг, або оспорити правомірність припинення надання послуги, - зазначає Іван Москалик, директор департаменту ЖКГ.


Порядок припинення надання комунальної послуги буде передбачено в типових договорах  на комунальні послуги (нагадаємо, Закон передбачає три типи договорів – індивідуальний, колективний та договір колективного споживача, для ОСББ).- Навіть при колективному договорі надання послуги може бути зупинене лише конкретному боржникові, - наголошує Іван Москалик.


Наразі є лише проекти типових договорів, їх форму ще не затвердив Кабмін. На укладання договорів дається рік – до 1 травня 2020 року. Проте це не означає, що до моменту укладання нових договорів боржників не відключатимуть. Як пояснив директор департаменту ЖКГ, наразі в повному обсязі діють старі договори з виконавцями послуг, а вони теж передбачають відключення за борги.


Позбавити компослуг можуть не лише за борги: новий закон про ЖКП також передбачає, що виконавець може припинити надання компослуги споживачу, якщо той необгрунтовано відмовляється укладати договір на надання послуги. Тобто закон зобов’язує споживачів укладати договори.

Коментарі: 6

72
29 мая 2019 12:23

Ура, я наконец-то отключусь от отопления


21 1
720
29 мая 2019 12:31

И не забудьте написать письменный отказ. Это на случай если начнут наезать то покажете, что я предупреждал, что мне отопление не надо. И думаю многие откажутся.


16 0
871
29 мая 2019 16:10

Переходите на ОСББ . Не спорю , есть и но : Беда перехода на ОСББ в том, что есть ряд очень "проблемных домов", за которые не хочет браться ни один председатель. Кроме того присутствует нежелание и непонимание самих же жильцов в каком то вкладывании средств или поднятии тарифа на содержание дома. Не отрицаю существует ряд очень уж "предприимчивых" председателей , которые сразу кричат - повысить тариф , брать кредиты и т.д. ( справьтесь с мелкими вопросам , покажите на что способны на данный момент и на данную сумму,..). ...О чем это я ? smile


2 0
720
29 мая 2019 16:59

У ОСББ есть ещё одна большая проблема. Это бабки-пенсы. Они при упоминании ОСББ кричат: А зачем мне это? У меня субсидия, и мне все равно. А есть дома где бабками заселено 70%. Вот там беда.


8 1
2 951
1
29 мая 2019 19:37

Цитата: Solenoid
Это бабки-пенсы
не поверите-всё очень быстро случается, еще миг-и вы дедушка-пенс!


6 2
691
29 мая 2019 22:46

отключите меня от центрального отопления полностью!!!


5 0

Інформація

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
Коментувати статтю можуть тільки зареєстровані користувачі.
Будь-ласка, УВІЙДІТЬ або ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЬ.
Ознайомтесь із правилами коментування.
  • НОВИНИ ПАРТНЕРІВ:Вверх