Двохвилинний сюжет про Кременчук показали по телебаченню у Литві

11.02.2019, 16:03 Переглядів: 3 913

Литовський проект «Національна експедиція» зібрала матеріал про справжню Україну

На центральному литовському телебаченні вийшов сюжет про Кременчук, про це повідомляє прес-служба мерії Кременчука. 
 

Цього року команда відомого литовського проекту «Національна експедиція», подорожуючи Дніпром, збирала матеріал про справжню Україну, її культуру, історію, природу, традиції. Одну з серій документального фільму історики, документалісти та журналісти з Литви присвятили Кременчуку. Автори сюжету намагалися знайти відповіді на деякі історичні «загадки» щодо спільної історії, розкрити факти того, що розвиток Кременчука пов’язаний із Литвою.      


Нагадаємо, у Кременчуці був організований круглий стіл «Україна і Литва - спільна історична спадщина, спільне майбутнє». Він  об'єднав відомих литовських і українських істориків, краєзнавців, вчених, представників влади міста та ЗМІ. Основною темою круглого столу було збереження важливих об'єктів історичної та культурної спадщини як Кременчука та Полтавської регіону, так і Великого князівства Литовського шляхом наукових досліджень і їх поширення, підвищення обізнаності громадськості про історичне та культурне різноманіття країни.

 

Особливий інтерес учасників круглого столу викликали виступи відомих вчених Дмитра Вірського, Олександра Супруненка, Леоніда  Булави, які зупинилися на фактах, які свідчать про те, що виникнення Кременчук може бути пов'язане з історією Великого князівства Литовського і походами великого князя Вітовта наприкінці XIV століття.


Про Кременчук йдеться на 23 хвилині фільму за посиланням.


Теги: Литва
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Інформація

Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Будь-ласка, ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЬ.
Ознайомтесь із правилами коментування.
  • Kiaparts
  • НОВИНИ ПАРТНЕРІВ:


Свіжий випуск

№ 4 від 26 січня 2023

Читати номер
Попередні випуски
Вверх