3400 гривень штрафу за те, що твоя дитина в школі знущається над іншими

19.12.2018, 12:02 Переглядів: 15 311 Коментарів: 1

 

У Верховній Раді ухвалили в другому читанні та в цілому закон щодо протидії булінгу

Кременчужан, як і всіх українців, чиї діти у школі цькують інших, відтепер штрафуватимуть. Депутати Верховної Ради ухвалили в другому читанні та в цілому законопроект №8584, який визначає поняття «булінг» і вводить адміністративну відповідальність за нього.


Цей документ підтримали 228 народних депутатів.


Проект закону визначає «булінг», як «моральне, або фізичне насильство, агресію у будь-якій формі, або будь-які інші дії, вчинені з метою викликати страх, тривогу, підпорядкувати особу своїм інтересам, що мають ознаки свідомого жорстокого ставлення».


Ознайомитись з повним текстом закону можна ТУТ.


Закон набере чинності з наступного дня після його опублікування.Заплатять усі


За моральне або фізичне насильство та агресію у будь-якій формі, вчинене вперше, загрожуватиме штраф від 40 до 850 грн. Якщо кривдник малолітній - платитимуть батьки.


Якщо дитина знову почне ображати та знущатися над кимось, ціна такої поведінки - 3 400 грн. Раніше батьків учасників цькувань штрафували всього на 51 гривню за неналежне виконання батьківських обов'язків.


Якщо забіяка повнолітній, то платити доведеться йому.


Також штрафуватимуть вчителів, які замовчують жорстоку поведінку учнів. Якщо вчитель не повідомить про забіяку – заплатить 1700 грн.


Директори шкіл повинні будуть контролювати, як виконуються заходи по протидії булінгу, розглядати заяви про випадки цькування від учнів та їх батьків.


На сайтах заклади освіти зобов'яжуть відкрити доступ до правил поведінки учня у школі. У рамках закону до відповідальності можуть бути притягнені діти, їхні батьки, вчителі та навіть директор школи.Булінг - проблема?


За словами голови Департаменту інклюзивної та позашкільної освіти Міністерства освіти Лариси Самсонової, торік в Україні до психотерапевтів звернулося близько 110 тисяч школярів, які страждали через знущання в школі. Найчастіше скаржилися діти (39%), вчителі (29%) і батьки (27%).


За даними МВС, у 2017 році з булінгом зіткнулися 67% дітей. За даними Держстату, минулого навчального року в школах нараховувалося трохи більше 3,9 млн дітей, а значить 2,6 млн пережили або були свідками знущань. З них 40% нікому про це не говорили і не зверталися за допомогою – трохи менше половини соромляться говорити про це, а 22% вважають явище нормою.


За даними громадської організації STUDENA, 2018-го майже 64% вчителів зіткнулися з цькуванням дітей в своєму класі.


А за даними Українського інституту дослідження екстремізму, 8 із 10 дітей стикаються із різними проявами гоніння. 80% дітей рано чи пізно стають жертвами шкільного булінгу.У Кременчуці


У квітні український музикант і співак Дмитро Шуров, відомий під псевдонімом Pianoбой, випустив кліп на тему шкільного булінгу. Подивитись його можна і на нашому сайті у матеріалі: А над вами знущалися в школі? Тоді ми запитали наших читачів, чи стикалися вони зі знущаннями у школі і 36% опитаних піддавалися гонінням під час навчання, а 13% були свідками того, як однокласники знущалися над іншими. 6% зізналися, що й самі когось цькували, а над 4% знущались вчителі.


Отож 59% опитаних так чи інакше під час навчання у школі стикалися з булінгом. Менше 10% респондентів обрали варіант «в наш час такого не було» і менше 2% опитаних читачів зізналися, що вважають булінг нормальним явищем.


 

Якщо ви помічаєте, що ваша дитина відмовляється йти до школи, не має друзів, часто проводить час на самоті, не будьте байдужими – поговоріть!


Учні ЗОШ №17 навіть зняли відеоролик про «Підлітковий булінг», який приніс їм 2 місце конкурсу соціальних відеороликів «Разом за добро».

Довідково:


Цькування, булінг (англ. bully — залякувати, цькувати, задирати) — прояв агресії з подальшим залякуванням особистості і появою можливості її повного підпорядкування собі і своїм інтересам. Така поведінка дає можливість людині самоствердитися за рахунок когось, заслужити собі загальний авторитет. Насправді задирака приховує свою неспроможність і слабкість.


Автор: Руслана Горгола Джерело фото: Трибуна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Коментарі: 1

0
8 лютого 2019 14:29

Цитата: Drop database
Может и у вас не стоит принимать заявление в полиции, если вас гопники отпинают толпой? Ну а чё, не постояли за себя, на провокацию повелись

Поверте нет нечего луче чем выловить ту толпу по одному и наказать по полной программе так как они етого заслуживают, а иначе тогда получается если у человека денег куры не клюют он может подойти поиздеваться так отдуши , после чего заплатить штраф и дальше продолжать издеваться, захотел поиздевался и заплатил, потипу парка развлечений...)) "издеваешся плати - плати и издевайся "


0 0

Інформація

Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Будь-ласка, ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЬ.
Ознайомтесь із правилами коментування.
  • Kiaparts
  • НОВИНИ ПАРТНЕРІВ:


Свіжий випуск (№ 11 від 16 березня 2023)

Для дому і сім'ї

Читати номер

Для дому і сім'ї - програма телепередач

Читати номер

Приватна газета

Читати номер
Попередні випуски
Вверх