3400 гривень штрафу за те, що твоя дитина в школі знущається над іншими

17.08.2018, 14:28 Просмотров: 5 757

 

У Верховній Раді зареєстрували законопроект щодо протидії булінгу

Кременчужан, як і всіх українців, чиї діти у школі цькують інших, пропонують штрафувати. Про це повідомила голова Департаменту інклюзивної та позашкільної освіти Міністерства освіти Лариса Самсонова.


У Верховній Раді зареєстрували законопроект щодо протидії булінгу. Ознайомитись з повним текстом законопроекту можна ТУТ.Заплатять усі


За моральне або фізичне насильство та агресію у будь-якій формі, вчинене вперше, загрожуватиме штраф від 40 до 850 грн. Якщо кривдник малолітній - платитимуть батьки.


Якщо дитина знову почне ображати та знущатися над кимось, ціна такої поведінки - 3 400 грн. Раніше батьків учасників цькувань штрафували всього на 51 гривню за неналежне виконання батьківських обов'язків.


Якщо забіяка повнолітній, то платити доведеться йому.


Також пропонують штрафувати вчителів, які замовчують жорстоку поведінку учнів. Якщо вчитель не повідомить про забіяку – заплатить 1700 грн.


Директори шкіл повинні будуть контролювати, як виконуються заходи по протидії булінгу, розглядати заяви про випадки цькування від учнів та їх батьків.


На сайтах заклади освіти зобов'яжуть відкрити доступ до правил поведінки учня у школі. У рамках закону до відповідальності можуть бути притягнені діти, їхні батьки, вчителі та навіть директор школи.


Булінг - проблема?


За словами Лариси Самсонової, торік в Україні до психотерапевтів звернулося близько 110 тисяч школярів, які страждали через знущання в школі. Найчастіше скаржилися діти (39%), вчителі (29%) і батьки (27%).


За даними МВС, у 2017 році з булінгом зіткнулися 67% дітей. За даними Держстату, минулого навчального року в школах нараховувалося трохи більше 3,9 млн дітей, а значить 2,6 млн пережили або були свідками знущань. З них 40% нікому про це не говорили і не зверталися за допомогою – трохи менше половини соромляться говорити про це, а 22% вважають явище нормою.


За даними громадської організації STUDENA, 2018-го майже 64% вчителів зіткнулися з цькуванням дітей в своєму класі.


А за даними Українського інституту дослідження екстремізму, 8 із 10 дітей стикаються із різними проявами гоніння. 80% дітей рано чи пізно стають жертвами шкільного булінгу.У Кременчуці


У квітні український музикант і співак Дмитро Шуров, відомий під псевдонімом Pianoбой, випустив кліп на тему шкільного булінгу. Подивитись його можна і на нашому сайті у матеріалі: А над вами знущалися в школі? Тоді ми запитали наших читачів, чи стикалися вони зі знущаннями у школі і 36% опитаних піддавалися гонінням під час навчання, а 13% були свідками того, як однокласники знущалися над іншими. 6% зізналися, що й самі когось цькували, а над 4% знущались вчителі.


Отож 59% опитаних так чи інакше під час навчання у школі стикалися з булінгом. Менше 10% респондентів обрали варіант «в наш час такого не було» і менше 2% опитаних читачів зізналися, що вважають булінг нормальним явищем.


 

Якщо ви помічаєте, що ваша дитина відмовляється йти до школи, не має друзів, часто проводить час на самоті, не будьте байдужими – поговоріть!


Учні ЗОШ №17 навіть зняли відеоролик про «Підлітковий булінг», який приніс їм 2 місце конкурсу соціальних відеороликів «Разом за добро».

Довідково:


Цькування, булінг (англ. bully — залякувати, цькувати, задирати) — прояв агресії з подальшим залякуванням особистості і появою можливості її повного підпорядкування собі і своїм інтересам. Така поведінка дає можливість людині самоствердитися за рахунок когось, заслужити собі загальний авторитет. Насправді задирака приховує свою неспроможність і слабкість.


Автор: Руслана Горгола Источник фото: Трибуна
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.

Информация

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
  • НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ:


Вверх