25 березня кременчужан запрошують на безкоштовний перегляд фільму «Справа «Рифи»

18.03.2018, 12:02 Переглядів: 2 199

  

Після показу відбудеться зустріч з авторами фільму

25 березня о 15 годині у Будинку дитячої та юнацької творчості  (вул. Миколи Залудяка, 14) відбудеться прем'єра документального фільму «Справа «Рифи». Фільм про непересічну історичну постать України та УГКЦ зокрема, мученика і свідка комуністичного тоталітарного режиму - патріарха Йосифа Сліпого.


Після показу відбудеться зустріч з авторами фільму.


Вхід вільний, без вікових обмежень.

Фільм «Справа «Рифи» охоплює період з 1945 по 1963 роки та розкриває не відомі широкому загалу обставини арешту, ув’язнення та звільнення Йосифа Сліпого. Особливу увагу приділено історичним подіям та визначним особистостям того періоду та їх впливу на долю патріарха Йосифа Сліпого. Героями фільму стали папа Іван ХХІІІ, президент США Джон Кеннеді, генеральні секретарі ЦК КПРС Йосип Сталін та Микита Хрущов.


Назву стрічці дала агентурна справа «Рифи», яка зберігається в архіві СБУ України. У 33 томах справи докладно задокументовано, як радянська влада розробляла та втілювала в життя план знищення Української Греко-Католицької Церкви та її Глави Йосифа Сліпого. Ці документи, які радянська репресивна система дбайливо збирала та зберігала, стали основою фільму. До стрічки увійшли свідчення учасників та очевидців подій, коментарі істориків з України, Італії, США, унікальні кадри кінохроніки, які знімальна група розшукала в українських та іноземних кіноархівах. Автор фільму свідомо уникає пафосу, штампів та особистих оцінок, надавши можливість говорити про подвиг, ісповідництво та незламність патріарха Йосифа Сліпого документам та очевидцям подій.


Робота над фільмом розпочалася в 2015 році, зйомки проходили в Україні, Італії, Сполучених Штатах Америки.


Автор: Альона Душенко Джерело відео: Живе Телебачення
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Інформація

Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Будь-ласка, ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЬ.
Ознайомтесь із правилами коментування.
Читайте також:
  • Kiaparts
  • НОВИНИ ПАРТНЕРІВ:


Свіжий випуск

№ 38 від 22 вересня 2022

Читати номер
Попередні випуски
Вверх