Covid-19 в Україні/Кременчуці
Дані МОЗ України. Оновлення: 26.11.2020 10:00
Підтверджені:
Україна677189
Кременчук2709
Хворі:
Україна348077
Кременчук1097
Одужало:
Україна317395
Кременчук1537
Померло:
Україна11717
Кременчук75

«Такі олівці ганяли сепарів на Донбасі», – школярам розповіли секрети «Богів війни»

15.12.2017, 15:35 Переглядів: 3 970

«Такі олівці ганяли сепарів на Донбасі», – школярам розповіли секрети «Богів війни»

Учням провели екскурсію по 107-му реактивному артилерійському полку

Фото: Олександр Попенко

15 грудня школярам кременчуцьких шкіл провели екскурсію по 107-му реактивному артилерійському полку. Учням школи №27 та 30-го ліцею розповіли історію та секрети військової частини.

 

 

Підполковник Олександр Глущенко розпочав екскурс в історію з Другої світової війни, коли 16 грудня 1942 року в навчальному центрі під Москвою сформували 67-му гаубичну артилерійську бригаду. Бригада брала участь у прориві під Ленінградом (зараз Санкт-Петербург), потім перекинули бригаду для звільнення Молдови, на час перемоги перебувала в Австрії. Після війни бригада дислокувалася у Білій Церкві.


– Лише у 1960 році постійним місцем дислокації бригади став Кременчук. У 2003-му році бригаду переозброїли новим ракетним комплексом «Точка», а у 2005-му році прийняли рішення на переозброєння системами залпового вогню («Смерч»). Ними вже на початку 2014 року ганяли сепарів по Донецькій та Луганській області «олівцями» (снарядами – ред.), – зазначив Олександр Глущенко. 

 

107-й реактивний артилерійський полк одним з перших захищав державний суверенітет та територіальну цілісність України у зоні проведення АТО. За цей час полк не зазнав жодної бойової втрати. Зараз артилерія лише на бойовому чергуванні й відведена від лінії зіткнення, але у разу загострення за першої ж команди полк висувається вперед.

 

«Такі олівці ганяли сепарів на Донбасі», – школярам розповіли секрети «Богів війни»

Їдальня

 

Школярам розповіли, що їдальня працює за потоковою системою, що дозволяє військовим не лише економити час, а й отримувати гарячу їжу. 

 

- Раніше ми запрошували на різдвяні та великодні свята священника, а зараз у штаті працює капелан, який освячує паски та кутю, - додав пан Глущенко. 

 

Також школярам розказали, що раніше на території військової частини знаходився концтабір. 

 

- Бачите трубу? Там знаходиться солдатська баня та швейна майстерня. Раніше там розстрілювали людей. Десь років 10 назад викопали кості та людський череп, який знаходиться у начальника медичної служби. А близько 15 років тому до частини приїжджав дідусь, який розповів, що був в'язнем цього концтабору, - додав військовий. 

 

 

«Такі олівці ганяли сепарів на Донбасі», – школярам розповіли секрети «Богів війни»

 

Малечі показали техніку, яка цього року брала участь у виставці на День Незалежності у Києві. 

Автор: Альона Душенко Фото: Олександр Попенко
компанія «Інтера Люкс»
Коментувати статтю можуть тільки зареєстровані користувачі.
Будь-ласка, УВІЙДІТЬ або ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЬ.
Ознайомтесь із правилами коментування.
  • НОВИНИ ПАРТНЕРІВ:Вверх