Covid-19 в Україні/Кременчуці
Дані МОЗ України. Оновлення: 03.04.2020 22:00
Підтверджені:
Україна1072
Кременчук5
Хворі:
Україна1022
Кременчук5
Вилікувалось:
Україна23
Кременчук0
Померло:
Україна27
Кременчук0

БЛОГ: 6 доказів того, що у Кременчуці розробили програму виховання антипатріотів

10.11.2017, 11:02 Просмотров: 6 993 Комментариев: 9

БЛОГ: 6 доказів того, що у Кременчуці розробили програму виховання антипатріотів

Лариса Гориславець, громадська активістка

На сесії 16 листопада в Кременчуці можуть прийняти Програму національно-патріотичного виховання. Ціна питання – більше 8 мільйонів. Але насправді вона безцінна – це безцінний зразок цинізму дорослих, приклад дискримінації і того, як ми, дорослі, (хочемо того чи ні), формуємо антипатріотів. За бюджетні гроші і виправдовуючись державною політикою.

 


Кому цікаво - далі буде багато. І якщо у вас не вистачить сил почитати, або я не дуже гарно пояснюю свою точку зору, то зразу ж у перших рядках скажу головне: я не знаю, ЯК правильно виховувати дітей. Тим більше – не знаю, ЯК їх виховувати правильно національно-патріотично. Але я думаю, що результат такого виховання – це коли дитина виростає і хоче залишитися у цій країні жити. Бо її тут люблять, тут вона може розвивати свої таланти, тут є на кого рівнятися, є можливості і тд. А тепер давайте подивимося, як кременчуцька Програма НПвиховання виконає це завдання.

  1. Програма – це зразок дискримінації. Цитата з Програми: «Поняття патріотизм, національно-державницькі інтереси, націоналізм титульної нації – це підвалини, на яких сьогодні будується розвиток національної ідеї сучасної України». ЩО? У багатонаціональній сучасній державі, яка взяла курс на євроінтеграцію, ми будуємо титульну націю? А представники інших націй залишаться невихованими непатріотами? А-ну, батьки ромських, грузинських, вірменських, єврейських школярів (не знаю, як толерантно вказати національну приналежність), відгукніться і скажіть, вам воно не ріже вухо?
  2. Програма – зразок дерибану коштів. Я не знаю, може я зараз стану комусь ворогом, але статті витрат звучать як дерибан. Наприклад, щороку 150 тис. грн на «конкурс на формулювання та обґрунтування кращого проекту Національної ідеї України». Друзі! Я відкрию вам таємницю – цю ідею формують рівно стільки, скільки говорять про українську державність у світі. Цю статтю можна на 100 років уперед в бюджет закласти. Тільки не розумію: на що гроші? На ковбасу дітям, щоб краще думалося? Маю альтернативу – пропоную безплатно прослухати курс Богдана Гаврилишина на Прометеусі, 15 лекцій всесвітньо відомого, видатного українця. Так і називається одна з лекцій «У чому полягає національна ідея України і чи існує вона взагалі?»
  3. Програма – зразок совдепівського підходу до виховання. Вона не для дітей. Вона для того, щоб дорослі поставили галочку і отримали за це дєнюжку. Дайош іще більше уроків «Захист Вітчизни» в школах! Профінансуємо два уроки на тиждень! Знову усіх будемо шикувати в ряди? Може, краще гурток для 10-20 дітей, які мріють про військову кар’єру, ніж усіх старшокласників заганяти на ненависні уроки? Або на уроки фізкультури, бо кожному учителю фіз-ри по 4 години додатково у Програмі оплатять, адже в нас усі поголовно школярі люблять ходити на фізкультуру. Програма НПвиховання обрала виключно фізкультурно-мілітаристський напрямок, хоча державний документ - Стратегія НПвиховання (до якої апелюють чиновники), вказує й інші сфери: культура, мистецтво, краєзнавство, охорона природи і тд. Тобто, в принципі, можна було б і співати, і малювати, і вишивати, одночасно вивчаючи біографію видатних майстрів, мріючи і собі про всесвітню славу. Але – ні! Не в Кременчуці. У нас гроші отримає не музична школа, а ГО і рада ветеранів, яка організовує конкурс патріотичної пісні. Поясніть мені, чому не вчитель музики? Чому гроші не на гармошку і бубен для конкретних дітей, а на Платформу гіпотетичних молодих патріотів від Комітету молодіжних організацій – кишенькову молодіжну структуру мера Малецького? Порівняйте: 100 тисяч на гіпотетичну платформу і 10 тисяч на кількаденний скаутський табір? Це я про розмивання бюджету: дітей в таборі можна буде полічити по головах, а як вимірюватимемо патріотизм платформи патріотів? 
  4. Програма – зразок невігластва чиновників. У вступній частині кременчуцької Програми нам пояснюють, що НПвиховання має бути саме таким і посилаються на державні документи. Наприклад, допризовна підготовка проходить червоною ниткою. Документ, що її регламентує, вказаний серйозний (і курйозний!) - Указ Президента України від 25 жовтня 2002 року № 948/2002 «Про Концепцію допризовної підготовки і військово-патріотичного виховання молоді». Щоб ви розуміли – це указ часів Кучми, а саму Концепцію підписав Віктор Медведчук – знаний на сьогодні взірець патріотизму. Совпадєніє? Ой, як невдобно. 
  5. Програма - зразок того, що патріотизм продається за гроші. Газета «Вісник Кременчука» подала пропозиції розміщувати платні статті на тему національно-патріотичного виховання (200 тисяч на рік) і ще й передплату на кожну школу по 10 газет (40 тисяч). 
  6. Програма – зразок тупої бюрократичної машини. Віце-мер Усанова на засіданні бюджетної комісії апелювала на зауваження до НПпрограми так: ми запрошували усіх в координаційну раду, хто хотів – той подав пропозиції. А якщо це безглузді пропозиції? Навіщо витрачати на них гроші? Адже ніхто не зобов’язує наших депутатів виділити на НП виховання 8 з гаком мільйонів. Якщо не знаєте, ЯК ефективно виховувати патріотів – розробіть програму на 1 мільйон, а інші гроші віддайте дитячій лікарні на нові ліжечка чи медикаменти. Або в дитсадки чи школи. Чи організуйте щось справді таке, щоб діти відчували турботу, любов від нас, дорослих. Бо як же інакше вони навчаться любити? Любити конкретних людей, улюблену справу, себе в цій країні і країну в собі.
Автор: Лариса Гориславец

Комментарии: 9

4 131
10 ноября 2017 11:16

Якщо в нашій безталанній мові
Набереться двісті тисяч слів,
То за кожне українське слово
Вже поклали сто голів…


Нашу мову величаву
Чуємо не всюди.
І не мова винна в цьому —
Винуваті люди.
Не вживеться щира мова
З кволими рабами,
В яких думка на припоні,
Язик за зубами.
У чиновницьких чуланах,
Де столи дубові,
Де неволя і сваволя,
Тісно нашій мові.
По крамницях та пивницях,
Де й повітря п’яне,
Гасне, в’яне слово наше
Степове, духмяне.
Не для “куплі” мова наша
І не для “продажі”.
Не для того, щоб базікать
На ледачім пляжі.
Наше слово не ввібгати
У сухі трактати,
Щоб лакейством хліба кусень
Підло заробляти,
Щоб брехати, щоб дурити,
Забивати баки,
Позичаючи нахабно
Очі у собаки.
На зачовганих асфальтах,
Де смолою пахне,
Наше слово крила губить,
Наша мова чахне…


22 9
637
10 ноября 2017 11:51

Цитата: почемучка
Якщо в нашій безталанній мові
Набереться двісті тисяч слів,
То за кожне українське слово
Вже поклали сто голів…

Нашу мову величаву
Чуємо не всюди.
І не мова винна в цьому —
Винуваті люди.
Не вживеться щира мова
З кволими рабами,
В яких думка на припоні,
Язик за зубами.
У чиновницьких чуланах,
Де столи дубові,
Де неволя і сваволя,
Тісно нашій мові.
По крамницях та пивницях,
Де й повітря п’яне,
Гасне, в’яне слово наше
Степове, духмяне.
Не для “куплі” мова наша
І не для “продажі”.
Не для того, щоб базікать
На ледачім пляжі.
Наше слово не ввібгати
У сухі трактати,
Щоб лакейством хліба кусень
Підло заробляти,
Щоб брехати, щоб дурити,
Забивати баки,
Позичаючи нахабно
Очі у собаки.
На зачовганих асфальтах,
Де смолою пахне,
Наше слово крила губить,
Наша мова чахне…
чергова маячня. про все, звісно ж і все перемішане в кучу, як і належить маячні.))))


16 11
102
10 ноября 2017 12:04

Бред на бреде и бредом поганяет. Нужен срочно нормальный мужик чтоб голова была занята не бредом.


13 19
148
10 ноября 2017 12:31

Цю ідею подавали не з виконкому. А одна з громадських організацій. Я була здивована, що вони це подали. Але вони всеодно запропонували її у виконком. 

З першим пунктом я не погоджуюсь. В принципі ми усі повинні ідентифікувати себе і інші національності асимілюватись. маючи польське коріння мене ніяк не дискримінує виховання патріотичне. патріотизм- це любити країну де ти народився та живеш. А у своєму роді можна мати і грузинів і поляків і росіян і молдован...

патріотиче виховання залежить у більшості від батьків. Вони привчають дитину до мови, до культури, традицій, поваги до символів України. на жаль моє покоління чомусь не переймається цим. головне пива випить, покурить. Що ми даємо своїм дітям? всі думають, що це повинні надати у школі.

А про дєрєбан грошей то погоджуюсь. Вони збираються друкувати статті патріотичні про Україну у віснику кременчука...А хто його читає? наші діти його читають чи ми? мій малий читає дитячий журнал Джміль або Веселі Карамелі. Дуже цікаво дітям описують про любовь до України. По каналу плюс плюс гарні мультики соцального виховання на тему України, символів України. Але ми не читаємо вісник кременчука. Самостійно вдома займаємось. Можливо потрібно займатись вихованням нас дорослих? Наше місто має різні думки та погляди взагалі про Україну...а ці думки формують саме дорослі.


24 4
39
10 ноября 2017 12:47

Про титульную нацию вообще бред, такое ощущение что автор незнаком с этим понятием, первый раз прочитала, и у нее возникли свои оторванные ассоциации с этим понятием.


О боги, у нас даже страна назваться Украина, от названия титульной нации... какой шовинизм, о нац меншинах вообще не подумали. А в Европе то вообще хвашисты, почти все название стран от имени основного этноса идут, ужас та какой


11 21
383
10 ноября 2017 13:02

Шо за мода пошла всякий высер публиковать. Или это заканая статья?

Спасибо шо фотку поставили, хоть буду знать шо не читать если она попадется мне еще на глаза.


6 25
4 131
10 ноября 2017 13:42

Цитата: Anna Butova
...а ці думки формують саме дорослі.
трохи не так - ці думки формують політтехнологи, коректуючи нашу свідомість по ТВ, радіо та Інтернет. "Хунта", "каратєлі", "вєжлівіє люді", тема про шоколад, кровавого пастора і фaшистську власть - все їх рук справи. Керують толпою, як їм заманеться, знаходячи "больові точки".

 

Патріотизм - це бути вірний своїй історії, народові і землі.

 

Я багато зустрічав думок накшталт "...я нє буду ваївать за пороха заводі і олігарьхов....", і зараз, вони теж лунають. Власне через це в нас з"явились сєпари, і козломорді окупували наш півострів


21 19
102
10 ноября 2017 15:07

Цитата: почемучка
Цитата: Anna Butova
...а ці думки формують саме дорослі.
трохи не так - ці думки формують політтехнологи, коректуючи нашу свідомість по ТВ, радіо та Інтернет. "Хунта", "каратєлі", "вєжлівіє люді", тема про шоколад, кровавого пастора і фaшистську власть - все їх рук справи. Керують толпою, як їм заманеться, знаходячи "больові точки".
 
Патріотизм - це бути вірний своїй історії, народові і землі.
 
Я багато зустрічав думок накшталт "...я нє буду ваївать за пороха заводі і олігарьхов....", і зараз, вони теж лунають. Власне через це в нас з"явились сєпари, і козломорді окупували наш півострів
ТОРМОЗ

 


21 20
1 126
13 ноября 2017 13:09

Щодо додаткового уроку - це факультатив. Вын не э обов"язковим. Більш того має бути або першим або останным уроком. 


0 0

Информация

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.
  • НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ:


Вверх