Заклади освіти Полтавщини готові до 2017-2018 навчального року

23.08.2017, 14:33 Просмотров: 1 217

22 серпня у Шишацькій обласній гімназії-інтернаті для обдарованих дітей відбулася обласна педагогічна конференція «Освіта Полтавщина на шляху впровадження нової української школи». Її учасники підбили підсумки минулого навчального року та обговорили реформи наступного.

 

Заклади освіти Полтавщини готові до 2017-2018 навчального року

У конференції участь взяли заступник Міністра освіти і науки України Павло Хобзей, голова Полтавської ОДА Валерій Головко та його заступник Олег Пругло, Директорка Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА Олена Харченко. А також працівники Департаменту, керівники обласних органів управління освітою, очільники навчальних закладів, завідуючі методкабінетів, вчителі. Вони підбили підсумки 2016-2017 навчального року та окреслили основні завдання на наступний.

 

Заклади освіти Полтавщини готові до 2017-2018 навчального року


Уже цієї осені на Полтавщині функціюватиме 21 опорна школа. А минулого року їх було лише 3. Область долучилася до пілотного проекту впровадження державного стандарту початкової освіти.

 

Заклади освіти Полтавщини готові до 2017-2018 навчального року


— Зараз у нас чотири пілотні школи: у Горішніх Плавнях, Решетилівському районі, Кременчуці та Полтаві. Тут почнуть впроваджувати нові стандарти, — розповіла Олена Харченко.


Мета педагогічної конференції — ознайомлення усіх педпрацівників області із нововведеннями в галузі освіти. Їм пояснили в чому полягають зміни та цілі, які ставлять перед собою освітянами. Наразі реформується і загальна початкова освіта. Крім цього, область готується до реалізації концепції державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа».


Згідно цієї програми Міністерство освіти і науки України цього року оновило навчальні програми для 5-9 класів. На перше місце винесли учня та результати його діяльності. Перед освітянами Полтавщини сьогодні стає завдання побудувати сучасне освітнє середовище та забезпечити доступну та якісну освіту на Полтавщині як для учнів міської школи, так і сільської. Департамент освіти працює над оновленням технічних баз навчальних закладів, кабінетів, оснащенням stem-лабораторій, інтерактивними комплексами.

 

Заклади освіти Полтавщини готові до 2017-2018 навчального року


- Що таке Україна без нового українця? Ми змінюємо систему та громадянина. Діти стають ще більш здатними до навчання. Цим треба скористатися. Ми покращимо середовище, в якому вони живуть та вчаться. Для цього треба змінювати підхід до освітньої справи, — розповів Олег Пругло.


Методисти наповнюють навчальні програмами новим змістом. Більше уваги звертатимуть на здоров’я і безпеку учнів. У новій школі дітей навчатимуть фінансовій грамотності та громадянській відповідальності. Результати оцінюватимуться більшою кількістю тестувань.


- Зовнішнє незалежне оцінювання — дзеркало знань. Воно створене для того, аби контролювати освітній процес. Показники учнів Полтавської області із ЗНО тішать, та завжди є над чим працювати, — пояснив Павло Хобзей. — Однак робити реформи без вчителя — нереально. Нам зараз потрібні професіонали, які хочуть працювати і давати знання.

 

Заклади освіти Полтавщини готові до 2017-2018 навчального року


Замміністра наголошує і на тому, що потрібно піднімати зарплатню, щоб підвищити зацікавленість до професії:


— Та головне у цій справі —відповідальність вчителів, з якими не буде потреби у репетиторах. Суспільство і країна очікують на зміни.
Департамент освіти та науки співпрацює з полтавським педагогічним університетом та коледжем. Проводить тренінги та курси з підвищення кваліфікації. У 2018 році діти підуть до нової української школи.

 

Заклади освіти Полтавщини готові до 2017-2018 навчального року


Підбиваючи підсумки, Валерій Головко наголосив, що освіта була, є і завжди буде однією з пріоритетних галузей:


— Головне зараз — впровадження та адаптація ініціатив через розуміння вчителів. Завдання влади — забезпечити всіх, хто інтегрований в освітній процес, усім необхідним. Завдання вчителів та закладів — дати дитині можливість отримати якісну освіту. У нас задано чіткий алгоритм, який потрібно адаптувати до кожної школи області та кожного учня.

 

Заклади освіти Полтавщини готові до 2017-2018 навчального року

 

 


Прес-служба Полтавської ОДА

Автор: прес-служба
Теги:
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.

Твоя влада:

Проект «Твоя влада» - офіційна сторінка Полтавської обласної держадміністрації

«ТВОЯ ВЛАДА». ПРО ПРОЕКТ

Комунікаційні майданчики розвиваються з неймовірною швидкістю. Обласна влада повинна користуватися ними для ефективного зв’язку з мешканцями Полтавщини.

Відкритість — є одним із головних пріоритетів Полтавської ОДА. Наша структура працює над цим, щоб якомога ефективніша налаштовувати зв’язок з усіма жителями нашої області.

Прес-служба Полтавської ОДА намагається по максимуму використовувати наявні наразі майданчики для комунікації: газети, телебачення, живе спілкування з людьми. Але вже очевидно, що велику частину інформаційного поля зараз займає саме онлайн.

На початковому етапі ми налагодили комунікацію через соціальні мережі: почали інформувати користувачів «Facebook» та «Twitter» про нашу діяльність та робити все можливе, щоб спілкування було діалогом, а не монологом.

Наступний крок — це більш ефективне інформування полтавців про нашу діяльність через інтернет-видання. Полтавська ОДА активно співпрацює з цим видом медіа. Зараз ми відкриваємо проект «Твоя влада», щоб мати можливість показати роботу обласної влади, провести читача коридорами ОДА, познайомити з її працівниками.

Ми готові до діалогу з кожним. Готові до діалогу з Тобою. Тому що ми — Твоя влада.

Прес-служба Полтавської ОДА

Читайте также:Вверх