Вперше на Полтавщині відбувся «Гелон-фест»

21.08.2017, 11:11 Просмотров: 1 227

Етнофестиваль «Гелон-фест» провели в Більську Котелевського району Полтавської області. І це перший із заходів, запланованих до Дня прапора та Дня Незалежності України

 

Вперше на Полтавщині відбувся «Гелон-фест»

Відкрив фестиваль голова Полтавської ОДА Валерій Головко. На його думку, таких заходів потрібно проводити якомога більше:


— Такими заходами ми відстоюємо свої цінності, згадуємо історію. Про дослідження знають не лише на Полтавщині чи в Україні, про Більське городище знають у всьому світі. Ця земля благодатна. Я гордий за те, що Полтавщина вкотре доводить свій статус культурної столиці України. Однозначно ми розвиватимемо археологію на Полтавщині. Це — одне із пріоритетних завдань. Ми розробимо відповідну програму.


Місце проведення та назва фестивалю — не випадкові. Більське городище науковці ототожнюють зі скіфським містом Гелон. Існувало воно впродовж 500 років VIII–IV століття до нашої ери. Вже багато років археологи досліджують Більське городище та місце поховання скіфів. Та саме цей рік науковці називають особливим. Цьогоріч їм вдалося розкопати унікальні та найцінніші речі за всю історію дослідження.

 

Вперше на Полтавщині відбувся «Гелон-фест»


— Цьогоріч ми розкопали золоті бляшки, бронзове дзеркало із зображенням пантери, шкіряний пояс із бронзовими виробами на ньому, елементи зброї, сагайдачний набір, прикрашений золотими пластинами, цілу грецьку амфору, глиняний глечик, останки кістяків людей і коня. Усім знахідкам близько 2,6 тисячі років, — розповів директор історико-культурного заповідника «Більськ» Полтавської облради Ігор Корост.


Самі ж знахідки на «Гелон-фесті» не презентували. Проте, ознайомитися зі скіфськими традиціями, культурою та побутом на святі можна було. Передати атмосферу того часу допомагали актори. Відповідно одягнені, вони зустрічали гостей свята.

 

Вперше на Полтавщині відбувся «Гелон-фест»

 

Вперше на Полтавщині відбувся «Гелон-фест»


— Ми намагалися якомога точніше відтворити одяг, який носили скіфи. Це їхній парадно-військовий наряд. А також зброю — луки, списи, кинджали, мечі, — додав Ігор Корост.


Цьогоріч етнофестиваль «Гелон-фест» проводять вперше. Проте, організатори планують зробити його щорічним.

 

Вперше на Полтавщині відбувся «Гелон-фест»


— Це унікальне, дивовижне місце. Воно має величезне значення в історії людства. І ми хочемо, щоб якомога більше людей про нього дізналося. Адже не лише в Італії та Єгипті є історичні місця, а й в нас також. Більське городище має стати ще одним брендом Полтавщини, — наголосив начальник управління культури Полтавської ОДА Геннадій Фасій.


Фестиваль хоч і одноденний, але мав насичену програму. Гарний настрій гостям свята дарували полтавські симфонічний та камерний оркестри, заслужений ансамбль пісні та танцю «Лтава», а також артисти музично-драматичного театру імені М. Гоголя та академічного театру ляльок. Відвідувачі залишилися задоволеними.

 

Вперше на Полтавщині відбувся «Гелон-фест»


— Тут дуже цікаво. Програма фестивалю чудова. Мені дуже подобається. Неодмінно «Гелон-фест» потрібно проводити щороку, — зазначала відвідувачка фестивалю Любов Сторожик.
Також на фестивалі можна було смачно поїсти та придбати на ярмарку вироби хенд-мейд – вишиванки, картини, ляльки-мотанки, глиняний посуд, солом’яні капелюхи, прикраси, сувеніри. І все — з натуральних матеріалів.

 

Вперше на Полтавщині відбувся «Гелон-фест»


— Неймовірної краси тут представлені вироби – все таке яскраве, витончене, аж все придбати хочеться. Я завжди знала і постійно переконуюся, що на Полтавщині дуже талановиті майстри. Взагалі, атмосфера на святі — чудова. Рада, що приїхала, — поділилася враженнями відвідувачка фестивалю Лідія Руденко.

 

Вперше на Полтавщині відбувся «Гелон-фест»


Також на «Гелон фесті» можна було долучитися до різноманітних майстер-класів, взяти участь у конкурсах та насолодитися фаєр-шоу. А для дітей працювали атракціони: надувна гірка, батут та інші.

 

 


Прес-служба Полтавської ОДА

Автор: прес-служба
Теги:
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.

Твоя влада:

Проект «Твоя влада» - офіційна сторінка Полтавської обласної держадміністрації

«ТВОЯ ВЛАДА». ПРО ПРОЕКТ

Комунікаційні майданчики розвиваються з неймовірною швидкістю. Обласна влада повинна користуватися ними для ефективного зв’язку з мешканцями Полтавщини.

Відкритість — є одним із головних пріоритетів Полтавської ОДА. Наша структура працює над цим, щоб якомога ефективніша налаштовувати зв’язок з усіма жителями нашої області.

Прес-служба Полтавської ОДА намагається по максимуму використовувати наявні наразі майданчики для комунікації: газети, телебачення, живе спілкування з людьми. Але вже очевидно, що велику частину інформаційного поля зараз займає саме онлайн.

На початковому етапі ми налагодили комунікацію через соціальні мережі: почали інформувати користувачів «Facebook» та «Twitter» про нашу діяльність та робити все можливе, щоб спілкування було діалогом, а не монологом.

Наступний крок — це більш ефективне інформування полтавців про нашу діяльність через інтернет-видання. Полтавська ОДА активно співпрацює з цим видом медіа. Зараз ми відкриваємо проект «Твоя влада», щоб мати можливість показати роботу обласної влади, провести читача коридорами ОДА, познайомити з її працівниками.

Ми готові до діалогу з кожним. Готові до діалогу з Тобою. Тому що ми — Твоя влада.

Прес-служба Полтавської ОДА

Читайте также:



Вверх