«Термін придатності» посвідчення водія в Україні планують скоротити до 5-15 років - «як у Європі»

25.01.2017, 11:01 Просмотров: 4 614 Комментариев: 7

«Термін придатності» посвідчення водія в Україні планують скоротити до 5-15 років - «як у Європі»

Наразі українцям видають посвідчення водія з терміном дії 30 років. В планах МВС - скоротити цей строк до 5-15 років та переглянути категорії транспортних засобів

В Україні планують скоротити термін дії посвідчення водія - до 5-15 років в залежності від категорії транспорту, яким вони керують. Самі документи будуть з мікрочіпами, щоб вберегтися від підробок. Про це повідомила замголови МВС по євроінтеграції Анастісія Дєєва у себе на сторінці у Фейсбук.

 

А.Дєєва відзначила, що 19 січня Верховна Рада прийняла у першому читанні законопроект №0124 «Про приєднання до Протоколу про внесення поправок до пункту а) частини першої статті 1 та частини першої та пункту b) частини третьої статті 14 Європейської угоди про міжнародне дорожнє перевезення небезпечних вантажів (ДОПНВ)», розроблений МВС України.

 

Заступник голови МВС по євроінтеграції розтлумачила, як прийняття цього законопроекту вплине на українських водіїв. Так, за її інформацією, будуть внесені зміни до закону “Про дорожній рух” та ПДД України задля виконання двох директив ЄС. 

 

Перша з них Директива 2008/68/ЄС стосується забезпечення безпеки при перевезенні небезпечних вантажів. 

 

"Якщо коротко, згідно з цією директивою будуть встановлені нові стандарти періодичності проходження технічного контролю транспорту, що перевозить небезпечні вантажі; стандарти щодо підготовки та екзаменації водіїв та відповідальних за перевезення осіб; а також запроваджено вдосконалену систему звітності", - пише А.Дєєва.

 

Друга – Директива 2006/126/ЄС про посвідчення водія.

 

Ця Директива, за словами чиновниці, має на меті унормування віку для допуску до керування певними категоріями транспортних засобів, гармонізацію категорій і підкатегорій транспортних засобів, запровадження мікрочіпу як складової частини посвідчення водія та нові строки дії посвідчень. 

 

Мікрочіпи мають захистити від підробок, а скорочення терміну дійсності посвідчень сприятиме більшій безпеці дорожнього руху, вважає А.Дєєва. 

 

"Сьогодні національне посвідчення водія дає право на керування транспортом протягом 30 років з дати його отримання. За вимогами Директиви нормами будуть встановлені нові строки від 5 до 15 років в залежності від категорії транспорту з метою періодичної перевірки відповідності здоров’я водіїв встановленим медичним та психофізичним вимогам", - написала чиновниця.

 

Доповнено

 

У коментарях під постом А.Дєєвої з'явилося багато незадоволених відгуків. В основному водії обурені тим, що їм доведеться здавати іспити кожні 5 років і корупція буде процвітати. Але чиновниця заспокоїла їх тим, що питання більше буде стосуватися медичного стану водія.

 

- Питання більше стосується медичного стану водія... Законодавчі ініціативи ще лише на стадії розробки. Тому не потрібно панікувати, всі плюси та мінуси будуть розглянуті та враховані, - відзначила А.Дєєва. -... Команда Сервісних центрів зможе розповісти про своє бачення вже у лютому. 

 

В той же час Владислав Криклій, в.о. Директора Головного сервісного центру МВС України, відповідаючи на один з коментарів, коротко розписав, що чекає на водіїв категорії "В". І він пише все-таки про знання, а не лише про медичний стан. За його словами, складати іспити та проходити медогляд водіям категорії В доведеться не кожні 5 років, а кожні 15-ть.

 

"Вам как водителю категории "В" необходимо будет подтверждать знания и проходить медосмотр значительно реже - раз в 15 лет, что согласитесь не так уже и страшно", - пише він.

 

Також В.Криклій написав, як у цій сфері планують боротися з хабарами: 

 

"Для ликвидации этой проблемы мы планируем с помощью подзаконных актов и технических решений реализовать следующее:
1. изменить требования к сдающим экзамены
2. усилить ответственность преподавателей автошкол (до приостановки аттестата)
3. внедрить новую систему экзаменационных билетов с категоризацией и акцентом на знаниях ПДД
4. видеофиксация сдачи теоретических и практических экзаменов".

 

«Термін придатності» посвідчення водія в Україні планують скоротити до 5-15 років - «як у Європі»

Автор: editor
Теги:

Комментарии: 7

2 106
25 января 2017 11:15

Да когда уже прекратиться в нашей стране смотреть, а как в Европе? В Европе скоро будут одни мусульмане и нам тоже менять веру?  Хотьбы чтото полезное высматривали, а то смотрят способы пополнить казну и свои банковские счета.


+44
1 671
25 января 2017 11:19

возможность заработать на тех кто купил права, на постоянной пожизненной основе


+14
374
25 января 2017 11:38

поналазило реформаторов--***

по 23 года которая даже пороха не нюхала и плетет а-ля Супрун---куда им то бежать ? Ян хоть место нашел--а этим куда ????


+20
361
25 января 2017 11:40

a я за однополые браки для чиновников)


+34
88
25 января 2017 13:25

Да не вопрос... я готов проходить все тесты и сдавать на права заново хоть каждые 3года, но при условии, что дороги тоже будут как в Европе.А  вообще сначала -  дороги как в Европе, а потом все остальное!!!!


+29
212
25 января 2017 15:48

Что б вы *** 


+6
338
26 января 2017 01:00

Комуто это не нравится, а кто-то за это голосовал на президенских выборах и это больше 50% не нужно про это забывать. Нам прийдется терпеть пока те люди, которые за Петра голосовали насытятся так называемыми "Европейскими реформами". И на следующих выборах нам повезет и мы выберем не такого "Европейского" президента. А может и не свезет и пропадет вообще ) Растворимся так сказать во времени и пространстве.


+6
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.

Информация

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
  • НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ:


Вверх