Полтавщина засудила прояви фашизму та політичного екстремізму

15.05.2013, 17:22 Переглядів: 2 703

Полтавщина засудила прояви фашизму та політичного екстремізму
На антифашистський марш у Полтаві зібралося понад десять тисяч громадян з усіх куточків області. Серед них 300 кременчужан. Один із них - Олексій Зубченко першим виступив на мітингу

Полтавщина засудила прояви фашизму та політичного екстремізму
15 травня в Полтаві біля Меморіалу Солдатської Слави знову лунали пісні воєнних років. Обласна організація ПАРТІЇ РЕГІОНІВ закликала всіх небайдужих на громадянську акцію, що мала привернути увагу до тривожних тенденцій у суспільстві.


На алеях біля Вічного вогню зібралися учасники антифашистського мітингу з державними прапорами України, полтавчани з гілочками духмяного бузку та червоними гвоздиками. Все це нещодавно вже було: 9 травня український народ урочисто відзначив День Перемоги. В цей день по всій Україні, у великих містах і маленьких селах згадували і віддавали шану батькам, дідам та прадідам, які у героїчному протистоянні з фашизмом подарували нам свободу й життя.


Але святкування Великої Перемоги засвідчило - деякі партії та громадські об’єднання - Народний Рух, Конгрес націоналістів, Українська народна партія, Всеукраїнське об’єднання «Свобода», розраховуючи на віддаленість трагічних подій, пробують відродити зручну для них радикальну ідеологію. Свято Перемоги для них – плацдарм пропагандистських наступів на свідомість українців.


Полтавська обласна організація ПАРТІЇ РЕГІОНІВ разом з усіма громадянами області, яким притаманні засади людської моралі, рішуче протестує проти таких дій. Нацизм забрав життя 13 млн. українців, обездолив мільйони українських сімей, зруйнував економіку нашої країни. Тому прославлення поплічників гітлерівців сьогодні – це блюзнірство відносно пам'яті жертв нацистських злочинів.


До участі в мітингу у Полтаві долучилися і близько 300 кременчужан. Один із них - Олексій Зубченко першим виступив на мітингу і заявив, що в Кременчуці громадскість не допустить відродження фашизму.


Виступаючи на багатотисячному зібранні, серед учасників якого більшість – молоді люди, голова Полтавської обласної організації ПАРТІЇ РЕГІОНІВ Олександр Удовіченко сказав: «Реалізація ідеології нацизму та фашизму на практиці – расизм, антисемітизм, шовінізм – призвели до вчинення жахливих злочинів проти людства і були засуджені Нюрнберзьким трибуналом. Військові злочини та злочини геноциду не мають строку давності».


Можливо, найточніше загальну ідею антифашистського маршу виразив Володимир Трегуб, представник «Молодих регіонів»: «Моєму дідусеві 87 років, 9 травня я привітав його з Великою Перемогою. І відтоді моєю найбільшою мрією є те, щоб він ніде не почув, як хтось закликає визнати героями людей, які воювали по іншу сторону барикад. Він цього просто не зрозуміє… Хочу звернутися до молоді - черга за нами! Щоб не повторилася подібна трагедія і долі мільйонів людей вкотре не були зруйновані, ми повинні пам’ятати свою історію, пам’ятати про єдність та берегти любов до своєї землі».

 

На знак безперервної естафети пам’яті молодь розгорнула георгіївську стрічку – символ Великої Перемоги.

 

У виступах зазначалося, що авторитет України як держави залежить від того, чи зможемо ми протистояти загрозі радикалізму, екстремізму, нетерпимості. Всі ми відповідальні за те, як нас будуть сприймати в світі.

 

Після слів вчителя з села Розсошенці Євгена Ялівця: «Ми за мирне небо, за дружбу між народами, за утвердження людяності, загальноєвропейських цінностей» під звуки бетховенської «Оди до радості» - гімну Євросоюзу - у небо над Полтавою злетів транспарант «У Європу – без фашизму!»

 

Мітинг завершився прийняттям резолюції, в якій зазначено:
«Закликаємо громадськість полтавського краю – пам’ятати уроки історії, не допустити відродження фашизму в Україні.
Звертаємося до органів виконавчої влади, правоохоронних органів з вимогою давати принципову оцінку всім проявам неонацизму і політичного екстремізму.
Закликаємо представників засобів масової інформації – не допускати популяризації політичного екстремізму і неофашизму в Україні.
Вважаємо, що необхідно ухвалити закон, що посилює кримінальну відповідальність за розпалювання міжнаціональної ворожнечі, публічне виправдання чи заперечення злочинів фашизму».

Полтавщина засудила прояви фашизму та політичного екстремізмуПрес-служба Полтавської обласної організації ПАРТІЇ РЕГІОНІВ

На правах реклами

Автор: editor
Теги: митинг
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакцію.
  • Kiaparts
  • НОВИНИ ПАРТНЕРІВ:


Свіжий випуск

№ 47 від 24 листопада 2022

Читати номер
Попередні випуски
Вверх