Кременчуцькі школярі кажуть про те, про що мовчить преса

15.10.2012, 13:07 Просмотров: 4 181 Комментариев: 22

Учні ліцею №4 вважають обіцянки політиків недолугими штампами

У вівторок, 9 жовтня, в кременчуцькому ліцеї №4 відбулись політичні дебати. Тема – «Штампи та реалії» у передвиборчих програмах партій. Дебатували учні десятих класів та представники місцевих партійних осередків. Після дискусії школярі дійшли висновку, що більшість передвиборчих обіцянок – це лише недолугі штампи, які ніхто з політиків не планує втілювати в життя.

 

«ТелеграфЪ» запросили узяти участь в шкільних дебатах. Організував їх політичний клуб ліцеїстів. Про формат зустрічі нас не попередили, ми прилетіли в останню хвилину, і одразу нарвалися на дуже неприємне запитання. Життєрадісна вчителька правознавства життєрадісно запитала, чи відчуваємо ми хоч якийсь тиск на газету під час виборів? Довелось публічно говорити правду.

 

Та звісно ж, відчуваємо. Хіба вчителька, її учні та їхні батьки не помітили, що газети під час виборів перенасичені виключно політичною рекламою. Аналітичних матеріалів про перебіг виборчого процесу та матеріалів, які б містили критичний аналіз програм кандидатів та партій, дуже мало. А про їхні вчинки – взагалі ані цвіріньк. І це – найяскравіше свідчення тиску. Новий закон про вибори народних депутатів України, який нардепи встигли прийняти перед своїми перевиборами, суттєво обмежив можливості ЗМІ аналізувати, коментувати та критикувати програми і заяви кандидатів та партій. Відповідно, шпальта, які мали б займати такі матеріали, заполонила політична реклама.

 

На щастя, закон про вибори народних депутатів не поширюється на учнів десятих класів. І вони блискуче скористалися своєю можливістю думати, аналізувати та ставити критичні запитання.

 

На політичні дебати зі старшокласниками прийшли представники кременчуцьких осередків Партії регіонів, «Фронту змін», «УДАРу» та «Свободи». Першим виступав пан Шайнога – делегат від Партії регіонів. Він довго і детально розповідав, скільки хорошого зробила партія в Кременчуці. Вийшло, що навіть громадська організація, яка збирає кошти на медичне обладнання онкодиспансеру, робить це завдяки Партії регіонів. Було дуже схоже на веселу рекламу, яка гуляє в Інтернеті: Ріки течуть за дозволом Партії регіонів, дерева ростуть завдяки Партії регіонів, дятли довбуть за сприяння Партії регіонів.

 

Після представника провладної сили виступив представник опозиції – пан Кравченко, «Фронт змін». Він теж говорив довго і детально. Розповів, яка злочинна Партія регіонів, які не дуже хороші інші партії, який розкішний палац у Президента в Межигір’ї. Водночас пан Кравченко так і не відповів на запитання школярки, яка поцікавилась, хто фінансує на виборах «Фронт змін» та його лідера пана Яценюка. До речі, сам пан Яценюк теж ніколи не відповідає журналістам на таке запитання. Шкода, що не відповідає. Адже «кто девушку ужинает, тот девушку и танцует». Виборцю варто було б знати, хто сплачує виборчі витрати – щоб розуміти, чиї інтере­си лобіюватиме опозиція, прийшовши до влади.

Скромніше за всіх поводився представник «УДАРу» пан Биков. Він коротко сказав, що «УДАР» хоче подолати корупцію в Україні. Виявилось, усі в шкільному залі хочуть подолати корупцію. Тільки ніхто не знав як. І хто її долатиме.

 

А потім стався смішний «футбол», який в мініатюрі віддзеркалив передвиборчу гризню регіоналів та опозиціонерів. Допитлива школярка запитала опозиційного пана Кравченка про кременчуцькі підприємства і окремо про КрАЗ, який «частіше стоїть, ніж працює». Пан Кравченко переадресував це запитання пану Шайнозі – «бо при владі Регіони, і це їхня відповідальність!». Меткий пан Шайнога оперативно «відбив м’яча», заявивши, що у власниках КрАЗу ходить пан Жеваго – соратник пані Тимошенко і член опозиційної «Батьківщини» – а, значить, це їхня відповідальність! Зрештою, школярка так і не почула від політиків, як же допомогти КрАЗу.

 

Ліцеїсти поставили чимало цікавих запитань представникам влади. Ми виокремили три, бо вони, на нашу думку, символічні.

 

Найактуальніше запитання 


Кременчуцькі школярі кажуть про те, про що мовчить преса

Ліза запитала, «чому представники партій замість того, щоб розповідати про свої здобутки, лише критикують опонентів»?

 

Запитання по суті 


Кременчуцькі школярі кажуть про те, про що мовчить преса

Костянтин запитав представника Партії регіонів, чому випускнику вишу так складно працевлаштуватися? Регіонал розповів оптимістичну історію про те, як «одні поважні люди попросили узяти на роботу хлопця», і він його узяв. Спостережливий школяр зауважив, що пан сам зізнався, що його «попросили поважні люди». А якби не попросили, чи працевлаштував би він хлопця?

 

 

Чіткий висновок


Кременчуцькі школярі кажуть про те, про що мовчить преса
Павло зробив чіткий висновок за результатами політичних дебатів. Він зазначив, що «передвиборчі обіцянки – це лише штампи. Це не перші вибори, коли політики їх використовують. А виконують одиниці. Усім іншим воно до одного місця!»

 

На завершення дискусії політики давали школярам настанови. На нас справило враження побажання пана Бикова («УДАР»). Він сказав: «У своєму житті я завжди був змушений обирати з двох зол менше. Бажаю вам не голосувати навіть за мале зло, а голосувати за свою мрію!».

Теги:

Комментарии: 22

4 731
15 октября 2012 13:17

дятли довбуть за сприяння Партії регіонів.
+100500!!!
именно этим в осном, с разрешения главнокомандующего дятла, остальные и занимаются, вместо того, чтобы работать....

0
1 590
15 октября 2012 13:49

Скорее главнокомандующей крысы, а не дятла.

0
0
15 октября 2012 13:51

Ну якщо мрія Бикова - Богодист то тоді все зрозуміло:)))) Тимошенко звернулася до своїх поки-що депутатів:
Годі зайвих слів. «Один округ - один опозиційний кандидат!», - такою має бути наша відповідь режиму, який із засідки зловтішно спостерігає за братовбивчим суперництвом опозиціонерів. Одна голова - добре, будуть дві - зрубають обидві.

Зі сподіванням на вашу мудрість...

В Кременчуці мудрості не вистачило. Йдуть і Терен і Богодист... Може щоб відкрити шлях Надоші? Він же теж колись був у БЮТі....

0
0
15 октября 2012 13:59

Меткий пан Шайнога оперативно «відбив м’яча», заявивши, що у власниках КрАЗу ходить пан Жеваго – соратник пані Тимошенко і член опозиційної «Батьківщини» – а, значить, це їхня відповідальність!


а чому тоді Шайногоа збирає кошти на обладнання для онкодиспансера, якщо його партія при владі?чи це тж не їх віповідалність??

0
0
15 октября 2012 14:02

КАПУША,
да так долбали,что перестарались wink

0
0
15 октября 2012 14:05

Може щоб відкрити шлях Надоші? Він же теж колись був у БЮТі....


Да сразу было понятно что Терен Надоше не соперник.
И это знают в "Ударе", поэтому и не сняли Богодиста.

А что касается мечты пана Быкова, то как говорил Николай Озеров "Такого хоккея нам не надо" :-)

0
0
15 октября 2012 14:08

не один представитель так и не дал ответа на конкретный вопрос) ну вот и чего ждать от таких политиков? ссориться между собой только гаразды и сваливать ответственность друг на друга)

0
0
15 октября 2012 14:28

цэ той заклад, дэ диткы самых обездоленых крэменчужан навчаються ? Передайте деткам, шо коррупцию не победила ни одна страна в мире. Она была трансформирована в лоббистские конторы, особенно в этом преуспела такое гособразование и пример для всего мира великая АМЕРИЦА.

0
0
15 октября 2012 16:47

Украинская правда:
У 146 виборчому окрузі (Кременчук Полтавської області) провладний кандидат набирає 30,5%,, претендент від УДАРу Дмитро Богодист - 15,6%, претендент від Батьківщини Віктор Таран – 12,9%.
Шаповалова видать отнесли к провластным - Таран постарался. У Надоши не может быть при любых раскладах заявленых 30,5%.. В принципе все стало ясно.

0
0
15 октября 2012 18:09

"Тиждень" виклав фотокопії соцдослідження, що проводили в Кременчуці під зняття кандидатів від Удару та ОО. Цікаві цифри, майже я на Українській правді:
http:// tyzhden.ua/Politics/62328
Шаповалов таки перемага з результатом 28,4% і Надоша з 15,1% вже далеко позаду...

0
2 657
16 октября 2012 08:48

Цитата: Seregga
Шаповалов таки перемага з результатом 28,4% і Надоша з 15,1% вже далеко позаду..

ну, они еще могут типа объединиться, в пользу Надоши, а то как же так, нардепа обгоняет "левый" амбициозный мужик, за которого решили проголосовать все, кому понравился салют=)

0
1 322
16 октября 2012 09:13

Хоть у детей мозги в голове ещё есть! На счёт взрослых, возникают глубокие сомнения. recourse

0
2 657
16 октября 2012 11:53

Kebchik,
мозги еще, извините, не столь загажены всем этим бытовым/рабочим/политико-экономическим мусором....
взрослые, половина взрослых не понимает, что происходит в государстве, наслушаются СМИ и считают, что все ими сказанное является чистой правдой...( recourse

0
3 212
16 октября 2012 11:54

а мне кажется, что у родителей на языке то и у детей ... они же копируют... если не рекламу, то взрослых...

0
2 657
16 октября 2012 15:17

AleksandrN,
да Вы что!!! сейчас родителей никто не слушает, это же 10 класс!! уже взрослыми себя считают, особенно в районе ликероводочных отделов... recourse
ЗЫ: обычно и сам не очень то слушаю..)

0
4 731
16 октября 2012 15:24

Eviterno,
а родителей слушать надо!!!

0
2 657
17 октября 2012 21:36

КАПУША,
это излишне=))

0
4 731
17 октября 2012 21:40

Eviterno,
родители излишними не бывают никогда. Никто ж не говорит слушаться их без прикословно, но прослушиваться стоит, поймете это со временем, годков через 10-15

0
2 657
18 октября 2012 09:04

КАПУША,
ну слушать и прислушиваться это понятия разные=)
а вообще - ценить то что уже потеряли - это такая способность всех человеков и других гуманоидов на нашей планете (гуманоиды - те кого трудно назвать человеком)...

0
4 731
18 октября 2012 09:12

Eviterno,
вот не соглашусь, что это способность ВСЕХ... Некоторые гуманоиды такими и остаются, теряя все человеческое...

0
2 657
18 октября 2012 10:16

КАПУША,
то не гуманоиды, то уже бесхребетные организмы, таких человекоподобными не считаю и думаю много кто с этим согласится..)))

0
1 322
22 октября 2012 10:01

Eviterno:, есть такая притча:
Маленький мальчик: "Мама знает всё!"
Подросток: "Мама знает не всё..."
Юноша :" Мама ничего не знает!!! "
Мужчина (совершивший кучу ошибок в жизни ): "Надо было слушать маму..."

Вот так-то оно и есть чаще всего в жизни. Важно прислушиваться к своим родителям, сколько бы нам ни было лет, пока они живы.

0
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.

Информация

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.


Вверх