Кременчуцькі школярі кажуть про те, про що мовчить преса

15.10.2012, 13:07 Переглядів: 4 740

Учні ліцею №4 вважають обіцянки політиків недолугими штампами

У вівторок, 9 жовтня, в кременчуцькому ліцеї №4 відбулись політичні дебати. Тема – «Штампи та реалії» у передвиборчих програмах партій. Дебатували учні десятих класів та представники місцевих партійних осередків. Після дискусії школярі дійшли висновку, що більшість передвиборчих обіцянок – це лише недолугі штампи, які ніхто з політиків не планує втілювати в життя.

 

«ТелеграфЪ» запросили узяти участь в шкільних дебатах. Організував їх політичний клуб ліцеїстів. Про формат зустрічі нас не попередили, ми прилетіли в останню хвилину, і одразу нарвалися на дуже неприємне запитання. Життєрадісна вчителька правознавства життєрадісно запитала, чи відчуваємо ми хоч якийсь тиск на газету під час виборів? Довелось публічно говорити правду.

 

Та звісно ж, відчуваємо. Хіба вчителька, її учні та їхні батьки не помітили, що газети під час виборів перенасичені виключно політичною рекламою. Аналітичних матеріалів про перебіг виборчого процесу та матеріалів, які б містили критичний аналіз програм кандидатів та партій, дуже мало. А про їхні вчинки – взагалі ані цвіріньк. І це – найяскравіше свідчення тиску. Новий закон про вибори народних депутатів України, який нардепи встигли прийняти перед своїми перевиборами, суттєво обмежив можливості ЗМІ аналізувати, коментувати та критикувати програми і заяви кандидатів та партій. Відповідно, шпальта, які мали б займати такі матеріали, заполонила політична реклама.

 

На щастя, закон про вибори народних депутатів не поширюється на учнів десятих класів. І вони блискуче скористалися своєю можливістю думати, аналізувати та ставити критичні запитання.

 

На політичні дебати зі старшокласниками прийшли представники кременчуцьких осередків Партії регіонів, «Фронту змін», «УДАРу» та «Свободи». Першим виступав пан Шайнога – делегат від Партії регіонів. Він довго і детально розповідав, скільки хорошого зробила партія в Кременчуці. Вийшло, що навіть громадська організація, яка збирає кошти на медичне обладнання онкодиспансеру, робить це завдяки Партії регіонів. Було дуже схоже на веселу рекламу, яка гуляє в Інтернеті: Ріки течуть за дозволом Партії регіонів, дерева ростуть завдяки Партії регіонів, дятли довбуть за сприяння Партії регіонів.

 

Після представника провладної сили виступив представник опозиції – пан Кравченко, «Фронт змін». Він теж говорив довго і детально. Розповів, яка злочинна Партія регіонів, які не дуже хороші інші партії, який розкішний палац у Президента в Межигір’ї. Водночас пан Кравченко так і не відповів на запитання школярки, яка поцікавилась, хто фінансує на виборах «Фронт змін» та його лідера пана Яценюка. До речі, сам пан Яценюк теж ніколи не відповідає журналістам на таке запитання. Шкода, що не відповідає. Адже «кто девушку ужинает, тот девушку и танцует». Виборцю варто було б знати, хто сплачує виборчі витрати – щоб розуміти, чиї інтере­си лобіюватиме опозиція, прийшовши до влади.

Скромніше за всіх поводився представник «УДАРу» пан Биков. Він коротко сказав, що «УДАР» хоче подолати корупцію в Україні. Виявилось, усі в шкільному залі хочуть подолати корупцію. Тільки ніхто не знав як. І хто її долатиме.

 

А потім стався смішний «футбол», який в мініатюрі віддзеркалив передвиборчу гризню регіоналів та опозиціонерів. Допитлива школярка запитала опозиційного пана Кравченка про кременчуцькі підприємства і окремо про КрАЗ, який «частіше стоїть, ніж працює». Пан Кравченко переадресував це запитання пану Шайнозі – «бо при владі Регіони, і це їхня відповідальність!». Меткий пан Шайнога оперативно «відбив м’яча», заявивши, що у власниках КрАЗу ходить пан Жеваго – соратник пані Тимошенко і член опозиційної «Батьківщини» – а, значить, це їхня відповідальність! Зрештою, школярка так і не почула від політиків, як же допомогти КрАЗу.

 

Ліцеїсти поставили чимало цікавих запитань представникам влади. Ми виокремили три, бо вони, на нашу думку, символічні.

 

Найактуальніше запитання 


Кременчуцькі школярі кажуть про те, про що мовчить преса

Ліза запитала, «чому представники партій замість того, щоб розповідати про свої здобутки, лише критикують опонентів»?

 

Запитання по суті 


Кременчуцькі школярі кажуть про те, про що мовчить преса

Костянтин запитав представника Партії регіонів, чому випускнику вишу так складно працевлаштуватися? Регіонал розповів оптимістичну історію про те, як «одні поважні люди попросили узяти на роботу хлопця», і він його узяв. Спостережливий школяр зауважив, що пан сам зізнався, що його «попросили поважні люди». А якби не попросили, чи працевлаштував би він хлопця?

 

 

Чіткий висновок


Кременчуцькі школярі кажуть про те, про що мовчить преса
Павло зробив чіткий висновок за результатами політичних дебатів. Він зазначив, що «передвиборчі обіцянки – це лише штампи. Це не перші вибори, коли політики їх використовують. А виконують одиниці. Усім іншим воно до одного місця!»

 

На завершення дискусії політики давали школярам настанови. На нас справило враження побажання пана Бикова («УДАР»). Він сказав: «У своєму житті я завжди був змушений обирати з двох зол менше. Бажаю вам не голосувати навіть за мале зло, а голосувати за свою мрію!».

Теги:
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Інформація

Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Будь-ласка, ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЬ.
Ознайомтесь із правилами коментування.
Читайте також:
  • Kiaparts
  • НОВИНИ ПАРТНЕРІВ:


Свіжий випуск

№ 38 від 22 вересня 2022

Читати номер
Попередні випуски
Вверх