У Козельщинському соборі повністю відновили іконостас

22.09.2012, 19:17 Просмотров: 3 103 Комментариев: 12

У Козельщинському соборі повністю відновили іконостас


Про відродження храму з образами святих, які були споконвіку на його стінах, подбав благодійний фонд "Джерело Дніпра"

 

У Козельщинському соборі повністю відновили іконостас

 

21 вересня, на Пречисту, до храму Різдва-Богородичного жіночого монастиря у Козельщині стікаються віряни з усіх куточків Полтавщини. З глибокою вірою у серці люди йдуть, щоб вклонитися чудотворній іконі Козельщанської Божої Матері, відомій  дивами зцілення.  У храмі можна побачити й малечу, і молодь, і людей похилого віку, які єднаються у світлій молитві та просять у Богородиці благодаті та здоров‘я собі й своїм близьким. Під небесно-блакитним куполом храму лунає щира мелодійна молитва – у соборі чудова акустика, яка робить спів і справді божественим.


- Свято Різдва Богородиці особливе для всього християнського світу. Народилася отроковиця, через яку в світ прийшов Спаситель. Дивним образом з‘явилася й вона сама: Іоаким та Анна, її батьки, були вже у похилому віці, а Господь дарував їм велику нагороду за їхні труди та терпіння. Це говорить про те, що не від людського бажання народжуються діти, але за Божого благословіння, - говорить єпископ Кременчуцький та Лубенський Миколай.


У атмосфері великого свята важко повірити, що колись собор у Козельщині – окраса Полтавщини – був занедбаний та напівзруйнований. Знадобилася міцна воля служителів церкви та щира допомога благодійників, аби відновити його. Нове життя храм отримав завдяки родині Матициних, які надали спонсорську допомогу на його реставрацію та відновлення іконостасу. Тепер тут 105 ікон, написаних спеціально для цьго собору кращими іконописцями Почаївської лаври. На свято Різдва Богородиці Володимир Матицин презентував три останні великі ікони, яких не вистачало храму. Повністю відтворені образи тих святих, які споконвіку прикрашали його стіни та надихали вірян на молитву.


Є давня традиція церкви: відзначати нагородами людей, які трудяться на її благо, відроджують храми, монастирі. По закінченні богослужіння й хресної ходи єпископ Кременчуцький та Лубенський Миколай вручив орден Української Православної Церкви ігумені Варсонофії, настоятельці Козельщанського монастиря; ордени піклувальникам храму:  Святителя Миколая Чудотворця - Володимиру Матицину та «За старання і труди во славу Святої Церкви» Тетяні Матициній. Відзнаки до церковних нагород підписані Володимиром, митрополитом Київським і всієї України. 


По закінченні святкового богослужіння за допомоги благодійного фонду «Джерело Дніпра» відбувся традиційний святковий обід, яким нагодували парафіян.

 

 

 

У Козельщинському соборі повністю відновили іконостас

 

 

У Козельщинському соборі повністю відновили іконостас

 

 

У Козельщинському соборі повністю відновили іконостас У Козельщинському соборі повністю відновили іконостас


У Козельщинському соборі повністю відновили іконостас У Козельщинському соборі повністю відновили іконостас


У Козельщинському соборі повністю відновили іконостас У Козельщинському соборі повністю відновили іконостас

Автор: averyanov
Теги:

Комментарии: 12

0
23 сентября 2012 18:43

Хай нам Бог допомага

0
3 703
23 сентября 2012 18:53

зараз уже і церкви ремонтують по європейському. Раніше в церквах вся стеля й стіни були розмальованіБожими іконами, та картинками з життя Святих. ТОму і оточував людину в такому місці дух якоїсь святості, вознесення, незвичайності. А зараз пофарбували все в голубий колір і гаразд. Наче в театральному холі.

0
0
23 сентября 2012 19:46

Тусю, раніше Церкви розписували найкращі живописці, це повинно бути високе мистецтво. Може, коли-небудь і в цей Храм прийдуть видатні художники...

Слава Богу, що відроджується Святиня!

0
0
23 сентября 2012 20:55

Цитата: Туся
Раніше в церквах вся стеля й стіни були розмальованіБожими іконами, та картинками з життя Святих. А зараз пофарбували все в голубий колір і гаразд. Наче в театральному холі.

А сейчас настоятель храма может старые росписи закрасить и поверх новодел на свой вкус заказать. В добавок у каждого настоятеля свои предпочтения в стилях письма византийское, старорусское, греческое, барокко, "красного не люблю замените его на другой" чем то похоже с ихней стороны на оформления своего интерьера.
Говорю это как художник.

0
2 657
24 сентября 2012 09:16

шкода, що Едуард не сфотографував машини святих батюшків, цікаво скільки в новенькій "Камрі" чи "S600" "ослячих сил" (раніше на ослах подорожували) ????=))

проте, добре, що відновлюють старі споруди, напевне тим хто відвідує цей "заклад" буде приємно...
знайти б подібних "матицинів" для нового мосту, ремонту більшості магістралей різного типу....

0
325
24 сентября 2012 09:57

И матыцыну простили все грехи и дали "проездной" на будущее?

0
2 657
24 сентября 2012 10:12

GAndy,
простили и благословили все дела его праведные=))))

0
172
24 сентября 2012 11:44

Поп-звезды!

0
2 657
24 сентября 2012 15:27

BAZAR,
хДД..=))))))) сияют точно как звезды, хотя сами они попы... не забудьте о правильности постановки ударения=)

0
0
24 сентября 2012 18:13

красиво сделали,не узнаю даже. подростками мы там голубей стреляли, наверху между куполами были заросли вкусной малины, бывало там уроки сачковали.Всегда там можно было найти пару пустых бутылок и отнести в рядом стоящий ресторан ПРОМИНЬ(жаль автор не выложил фото полурозрушеного здания) обменять на бумажный кулек конфет.

0
0
24 сентября 2012 18:20

как красиво и хорошо там стало!! обязательно поеду в ближайшие выходные на службу и мне все равно у кого какие машины и все остальное..

0
2 657
24 сентября 2012 19:21

joy0077,
если и верите, то верьте не в батюньчиков - суть именно в том, что нынешняя церковь стала бизнесом, а вы продолжаете вестись.... если он есть, то вы сможете ему помолится в любой точке планеты, хоть на дне маринской впадины=)

0
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.

Информация

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.


Вверх