Де «застрягли» гроші кременчуцького пенсіонера?

20.09.2012, 15:07 Просмотров: 4 438 Комментариев: 11

Де «застрягли» гроші кременчуцького пенсіонера?

Кошти, відшкодовані через суд, «зависають» по дорозі від виконавчої служби

Де «застрягли» гроші кременчуцького пенсіонера?

 

Кременчужанин Петро Прядко ходить до Автозаводського відділу Державної виконавчої служби, як на роботу. Пенсіонер намагається з‘ясувати: куди ж діваються гроші, які йому мають перерахувати за рішенням суду?

 

– Усе почалося з того, що сусід з верхнього поверху залив мою квартиру, – розповідає Петро Прядко. – Я подав до суду, який прийняв рішення на мою користь: винуватець потопу має відшкодувати мені матеріальні збитки. Сума невелика – близько 2 тисяч гривень. Проте сусід (він теж пенсіонер) добровільно цей борг не виплатив, і тому рішення було направлене на примусове виконання до Автозаводського відділу ДВС.

 

Пенсіонер показує документи, які свідчать: державний виконавець видав постанову щодо стягнення з доходів боржника. Згідно з нею, в рахунок боргу Пенсійний фонд мав перераховувати щомісяця (починаючи з квітня) 20% із пенсії чоловіка, з яким судився пан Прядко. І так до повного погашення боргу. Проте, як каже стягувач, почалися якісь незрозумілі затримки грошей.

 

– Наприкінці травня я отримав 255 грн 77 коп, наступна сума відшкодування прийшла на мій рахунок у банку аж 30 липня. Не розумію, чому так? Адже пенсії у нас в державі виплачуються вчасно, без затримок. А тут різниця – аж два місяці. Чи хтось користується моїми грошима? – обурюється пенсіонер, на підтвердження своїх слів показуючи виписки зі свого банківського рахунку та листування з державною виконавчою службою.

 

За порадою юриста він попросив ДВС повідомити про хід виконавчого провадження в своїй справі. Після письмового звернення рух коштів дещо прискорився: 7 серпня йому перерахували чергову «порцію» грошей.

 

– Звідки такі стрибки у виплатах? – дивується Петро Прядко.

 

Тим часом надійшла й відповідь на його письмовий запит до Пенсійного фонду: звідти повідомили, що кошти із пенсії боржника перераховували на рахунок ДВС у Держказначействі вчасно і без затримок – щомісяця не пізніше 25 числа. Пенсійний фонд при цьому й номери та дати «платіжок» повідомив.

 

Чому ж гроші вчасно не доходять до адресата?

 

«Інструкція з організації примусового виконання рішень», затверджена Мін’юстом, визначає порядок руху коштів, відрахованих з доходів боржника. Спочатку вони заходять на депозитний рахунок ДВС у Держказначействі, а вже зі свого рахунку виконавча служба направляє їх стягувачам – фізичним чи юридичним особам. Депозитний рахунок ДВС, як і рахунки інших установ, призначений тільки для тимчасового зберігання та перерахування коштів, без права користування ними – тобто відсотки на залишок сум не нараховуються, пояснили «Телеграфу» у відділенні Держказначейства, пославшись на «Інструкцію з обліку коштів, розрахунків та інших активів бюджетних установ». Тобто скільки коштів прийшло – стільки має й піти за призначенням.

 

Однак і «зависати» на рахунках кошти не повинні. «Інструкція з організації примусового виконання рішень» (розділ 12 – облік депозитних сум) передбачає, що з моменту надходження коштів на рахунок ДВС до перерахування їх стягувачам повинно проходити не більше 9 днів (є певна схема проходження коштів). Натомість, як свідчить відповідь виконавчої служби, адресована Петру Прядку, на виконання операції з перерахування йому коштів, отриманих від боржника за червень, у ДВС пішло аж 21 день замість належних дев‘яти. Цитуємо лист: «9.07.2012 державим виконавцем надано розпорядження бухгалтеру про перерахування коштів стягувачу в розмірі 255,77 грн, що надійшли на депозитний рахунок Автозаводського відділу державної виконавчої служби, утриманих з пенсії боржника за червень 2012 року. Вказана сума коштів перерахована стягувачу згідно платіжної вимоги від 30.07.2012».

 

Чому ж всупереч нормативним документам така затримка стала можливою? Цим ми й поцікавилися у виконавчій службі. Начальник Автозаводського відділу ДВС Володимир Вовнянко пояснив «Телеграфу», що в травні відділ залишився без бухгалтера. Тому нікому навіть було виписати «платіжки» про перерахування коштів: відповідно «зависли» гроші далеко не по одному виконавчому провадженню. За словами начальника Автозаводського відділу ДВС, у червні затримки виплат були пов‘язані також із Держказначейством.

 

– Ми навіть направляли туди лист, але письмової відповіді не отримали, – каже він та зауважує, що нині ситуація нормалізувалася, і гроші доходитимуть до адресатів вчасно.

 

Натомість Валентина Співак, заступник начальника відділення Держказначейства у Кременчуці, стверджує, що «платіжки» у казначействі проходять максимум за два дні.

 

А тим часом із 5 платежів, перерахованих Пенсійним фондом до ДВС (за квітень-серпень), Петро Прядко станом на 19 вересня отримав лише 3. 

 

НА ЗАМІТКУ

«Кошти, які внесені на депозитний рахунок органу ДВС та які не витребувані сторонами виконавчого провадження протягом року з дня їх зарахування на депозитний рахунок, зараховуються до Державного бюджету України», – таке положення теж містить «Інструкція з організації примусового виконання рішень». Тож аби гроші не пішли до Держбюджету, випадково «провалявшись» на рахунку ДВС, адвокат Олена Дмитриченко радить у випадку затримок перерахувань одразу письмово цікавитися ходом виконавчого провадження: таке право сторонам дає Закон України «Про виконавче провадження». Дії або бездіяльність державного виконавця можуть бути оскаржені у вищій інстанції (це управління ДВС головного управління юстиції в Полтавській області; департамент ДВС при Мін’юсті) або у суді. Можна також звернутися на урядову гарячу лінію – номер телефону: 0-800-507-309.

Теги: суд

Комментарии: 11

0
20 сентября 2012 15:29

Если бы это был единычный случай. К примеру, любой банковский сотрудник может рассказать, как работают в исполнительной службе, хотя за такую з/п и такой объем работы, как у них, это, к сожалению, и не удивительно. recourse

0
0
20 сентября 2012 15:30

да все у нас так и работает,я суда пол года ждала,из-за отпусков. Адресное бюро ответы присылает только через два месяца...а по закону в течении трех дней должен быть ответ...все у нас через ...опу

0
4 735
20 сентября 2012 16:34

Казна самая бесполезная организация! Это самая большая шаражкина контора по прокрутке денег.

0
1 596
20 сентября 2012 16:39

Жирная там кормушка...

0
0
20 сентября 2012 16:45

Кременчуг провинциальный городок где рабочий автомобиль-Мерседес, а рабочая одежда -дубленка wink

0
3 532
20 сентября 2012 17:20

У меня такая ситуация была,взымали деньги с должника аккумулировали на счете суд.приставов и только потом перечисляли на счет ощадбанка на мое имя,и в определенной сберкассе!Такой это головняк,с ума сойти!

0
374
20 сентября 2012 18:52

абалдеть развлечение песнионеров--сума невелика и Адже пенсії у нас в державі виплачуються вчасно, без затримок. А тут різниця – аж два місяці. Чи хтось користується моїми грошима? – обурюється пенсіонер,---я бы будь соседом сверху---так обурывся,что мало места тебе было чОрт кабинетный

0
0
20 сентября 2012 19:10

А мене більше дивує ось це: "...надійшла й відповідь на його письмовий запит до Пенсійного фонду: звідти повідомили, що кошти із пенсії боржника перераховували на рахунок ДВС у Держказначействі вчасно і без затримок". Я вибачаюся, але якого .... Пенсійний фонд повідомляє пану Петру як платиться пенсія його сусідові? Ще номери платіжок повідомляє. Як це назвати?

0
0
20 сентября 2012 22:00

Это потому что, у нас все делатся не по инструкциям, а в ручном режиме.. по приоритетам.. На носу выборы, поэтому наше правительство в первую очередь хочет обеспечить выплаты соц. гарантий президента, пенсии и т.д.. Денег не хватает, поэтому в первую очередь - соц. гарантии, а потом все и остальное, как деньги появятся.. В прошлом году нужно было погасить кредиты международные, так в казначействе тогда несколько дней все заморозили.. Деньги собирали для кредита..

0
589
21 сентября 2012 08:13

darkrunner,
Денег не хватает.....
Вот бы Яныку с его отщепенцами задержать з/п на пару тройку месяцев..

0
0
21 сентября 2012 08:30

Цитата: Andrik-75
Вот бы Яныку с его отщепенцами задержать з/п

wink wink wink
к сожалению, они на з/п не живут((( sad

0
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.

Информация

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
  • НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ:


Вверх