14 мільйонів на компліменти владі

24.06.2012, 19:14 Просмотров: 2 032 Комментариев: 10

Кременчуцька влада вирішила виділити 14 мільйонів гривень на фінансування своїх комунальних ЗМІ. Депутати мають затвердити рішення на сесії 26 червня

14 мільйонів на компліменти владі

Кошти виділять в рамках програми «сприяння розвитку інформаційної діяльності редакції офіційної газети Кременчуцької міської ради «Вісник Кременчука» та комунального підприємства «Кременчуцька міська телерадіокомпанія». Термін дії програми – 2012-2016 роки.

 

Комунальну телекомпанію більшість кременчужан знає завдяки 20-хвилинній програмі «Пульс влади». Програму за домовленістю транслювала приватна телекомпанія «Візит». «Пульс влади» щотижня розповідає, яка чудова наша влада та скільки вона зробила корисного. Завдяки програмі чиновника можуть милуватися своїми обличчями і краватками на телеекрані. «Вісник Кременчука» має скромний тираж 5 тисяч екземплярів (для 200-тисячного населення це небагато), і пише про те, що сказав мер, що пообіцяв мер, що обурило мера. Також в газеті міськради можна почитати про повій і вібратори, (була така прикольна публікація), городину, футбол, тощо. Втім, виданню делеговані дійсно важливі повноваження – там мають друкуватися проекти регуляторних актів, ініційованих міською владою. Та новий менеджмент видання (там змінився головний редактор) минулого року спробував ухилитися від цього почесного обов’язку – проекти регуляторних актів почали розміщувати на сайті газети. А в газеті замість пакету офіційних документів, які поглинали купу паперу, з’явився пухкий додаток приватних оголошень – який з’їв ще більшу купу паперу. Міська влада ініціювала ці зміни своїм рішенням №666 (вам ці цифри не здаються символічними?) від 05.08.2011 щодо порядку оприлюднення проектів регуляторних актів. Знадобилося втручання прокурора міста, щоб процедуру знову привели у відповідність, і почали друкувати проекти на паперових носіях, як це передбачає закон.

 

В новій програмі, яку мають затвердити депутати міськради, в пункті 3 («головні завдання програми») як одне із найважливіших завдань газети міськради вказане «надання послуг у сфері реклами». У пункті 4 програми вказано, що в разі обмеження коштів виданню дозволяється збільшувати обсяги рекламних послуг. Власне, все це – нормальні бізнесові рішення для штатного комерційного видання. Питання – чому міська влада вважає можливим виділяти значні бюджетні кошти – по мільйону гривень щорічно – на фінансування газети, яка має ознаки комерційної? Яку благородну мету переслідують чиновники?

 

У пункті 9 програми зазначено, що в разі її неприйняття ( і відмови у фінансуванні) це «приведе до обмеження інформованості населення щодо діяльності органів місцевого самоврядування та життя і подій, які відбуваються в межах міста та району»! На нашу думку, такі прогнози занадто патетичні. Видання, яке має тираж 5 тисяч екземплярів, наврядчи відіграє вирішальну роль в процесі інформування населення. В Кременчуці виходить купа комерційних газет – їхні тиражі становлять 18 тисяч, 10 тисяч, тощо. І всі кременчуцькі журналісти пасуться у міськвиконкомі і регулярно сповіщають громаду про те, що сказав мер, чим обурений мер, де влада встановила лавочку, а де прибрала сміття (або не прибрала). Тож, від того, що чиновники не побачать свої милі обличчя в телевізорі або на шпальтах газети міськради, інформаційного колапсу в місті не станеться – газет достатньо. І комунальна телерадіокомпанія, і комунальна газета мають повне право на існування – але «у вільному плаванні», за законами ринку, а не за правилами чиновницьких преференцій. Бо яке право мають чиновники – жодним чином не поцікавившись думкою громади – витрачати бюджетні кошти на популярізацію себе, коханих, у ЗМІ? Якщо так хочеться бачити власне обличчя – нема проблем, можна частіше дивитися у дзеркало, це обійдеться громаді дешевше.

 

Сумновідомий Нарцис взагалі використовував суперекологічний метод – сидів біля ставка і дивився на своє відображення у воді. В такому випадку навіть дзеркало купувати не доведеться. Є й більш сучасний спосіб. Наприклад, кременчуцький бізнесмен пан Матицин захотів мати власну газету. Він її має. І оплачує з власних коштів. То чому мерія має платити за свій промоушен коштами громади? Тим більше зараз – коли місто змушене брати короткострокову позику (до речі, 13-14 млн.грн.) на виплату відпускних бюджетникам. Коли продають дитячій садочок приватній структурі, бо представники мерії заявляють, що коштів на його ремонт та утримання немає! Ну, так скромніше розкидайтеся грошима платників податків, панове.

Теги:

Комментарии: 10

1 590
24 июня 2012 20:10

14М грн - походу Фельдману на новый маленький домик должно хватить winked

0
3 496
24 июня 2012 21:08

Это решение сильно подорвет доверие людей к власти.Кто смотрит эти коммунальные каналы?Масса других проблем у города! готовитесь к выборам,господа депутаты?Зомбировать суки нас хотите,за наши же деньги!

0
3 212
24 июня 2012 22:28

Да какая разница, 14 для города не так уж и много если учитывать, что это газета и телевиденье. Если посчитать сколько все стоит, а также добавить цену эфира на областном канале. Для меня это больше похоже на зависть Телеграфа, ну надо же - выделили. Пусть развивается все городское...

0
0
24 июня 2012 23:34

Тут не в зависти дело, а в том, что наши с вами деньги уходят на пиар непонятно (хотя и так понятно) кого и непонятно (вот тут действительно не очень понятно)чего и для чего. Эти средства можно было бы направить например на благоустройство нескольких детских площадок, развитие приюта для животных, обустройство парков и скверов, да даже тех самых придомовых территорий. Вариантов куча.

0
0
24 июня 2012 23:40

Вот вам и ответ на "Кто режет Бабая" (все помнят борд?!)
Тупо спланированая акция! Теперь власти закричат, мол - А что нам оставалось делать?! Нашего Хана с экранов сняли, а с электоратом то общатся надо... Вот они и раздули: 1.Молодёжь вопросик где надо (по указанию, естесственно!) подняла... 2.Бордик мы забецали...(типа, жалейте меня, возмущайтесь беспределу других!) 3.Теперь можно и капустки порубить! (бабульки с дедульками поддержат!)
Но знайте! Вы тут не навсегда!!! И бабульки с дедульками + пионеры = это совсем ещё НЕ Электорат! Нас так просто не нае....шь!
14, блин, лимонов! Эт, сколько-ж наглости нужно иметь?!!!!

0
3 496
24 июня 2012 23:48

Умеют мерзавцы деньги находить,когда для себя любимых!А дет-сад и музей нам нахер не надо!будем с голой жопой в поле сидеть и на власть в телек смотреть!А че в поле? а дерьвья скоро все на улицах вырежут!

0
0
25 июня 2012 08:58

Oleg Olimp,
будем с голой жопой в поле сидеть и на власть в телек смотреть!А че в поле? а дерьвья скоро все на улицах вырежут!

Не беспокойтесь так, г-н Погребной потом розочек с деревьями насажает fellow

0
3 212
25 июня 2012 09:44

да все равно бабло попилят...вот точно, на розочки сколько ушло, а на обрезку деревьев? понятно, что пиар и распил бабла, а на сми как раз меньше всего достанется. но, может хоть нормальную камеру купят, а то иногда попадаю на их передачу, так такое эхо, как в танке... деньги все равно уйдут "прахом", бабаеву все равно, кто-то должен "лизать попу". но, еще не забывайте, что деньги могут быть с такой статьи, что на садики и больницы их никак не потратишь... это дибильный закон уже... и есть еще продажные депутаты (которых мы выбирали) которые это согласовали...

0
4 731
25 июня 2012 11:08

прочитала новость и думаю,это ж как надо на всех плевать с такой большой горы и при чем так открыто!!! Люди сидят без зарплаты, для города ничего не делается, а эти /оскорбления/ /оскорбления/ и еще раз /оскорбления/ в наглую распиливают деньги по своим карманам!!!!!!!!!! "Жаль нет ружья"©

0
0
25 июня 2012 19:20

Оказываеться у нас есть комунальна телекомпания! Кто знает где она вещает, подскажите, интересно посмотреть.

0
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.


Вверх