Палити - хіба що у себе вдома

2.06.2012, 11:00 Переглядів: 4 776

В Україні заборонили «диміти» майже усюди

Палити - хіба що у себе вдома

 

Парламентарі внесли зміни до законодавства і розширили перелік громадських місць, де буде заборонено паління. До нього потрапили навіть бари, кафе та ресторани. Закон ще не набрав чинності – це станеться через півроку. У міськуправлінні міліції кажуть: поки що вони не отримували жодних приписів чи вказівок.

 

– Нормативні документи до нас ще не надходили, – пояснює заступник начальника міськуправління міліції Денис Захарченко. – Зміни до законодавства ще не набули чинності – це станеться черех півроку. Тож немає конкретних вказівок щодо того, як вести роз’яснювальну та профілактичну роботу. Коли вони з'являться, ми обов’язково повідомимо ЗМІ. На сьогодні заборонено паління у ліфтах, таксофонах, на дитячих майданчиках, у під’їздах будинків, громадському транспорті, закладах громадського харчування, приміщеннях органів державного та місцевого самоуправління, закладах культури, закритих спортивних спорудах.

 

Разом із тим постає питання: що ж є громадським місцем? Адже, в принципі, на вулиці можна палити, проте на зупинці громадського транспорту це вже заборонено. Правоохоронці кажуть, що конкретного визначення немає. 

 

Пан Захарченко каже, що зараз правоохоронці переважно роблять курцям попередження, не ставлять за мету скласти якомога більше протоколів. За чотири місяці цього року на курців склали 106 протоколів, тоді як минулого року за цей же період їх було втричі більше.

 

У міліції також зазначають: у майбутньому місця для куріння, на яких з'являться відповідні таблички, визначать та облаштують разом із міською владою. 

 

 

МОВОЮ ЗАКОНУ:

 

 

Де заборонили куріння цигарок та кальяну:

• у приміщеннях підприємств ресторанного господарства;

• у приміщеннях закладів культури (зараз дозволено в спеціально відведених для цього місцях);

• у приміщеннях закритих спортивних споруд (зараз дозволено в спеціально відведених для цього місцях);

• у ліфтах і таксофонах;

• в установах охорони здоров'я;

• у навчальних та освітньо-виховних закладах;

• на дитячих майданчиках;

• на спортивних майданчиках, стадіонах:

• у під'їздах житлових будинків;

• в підземних переходах;

• у громадському транспорті (включаючи транспорт міжнародного сполучення і зупинки громадського транс­порту).

Також забороняється, крім як у спеціально відведених для цього місцях, куріння в приміщеннях підприємств, установ та організацій усіх форм власності, в приміщеннях готелів та аналогічних засобах розміщення громадян, в приміщеннях гуртожитків, в аеропортах і на вокзалах.

 

 

В ТЕМУ:

Кафе, бари, ресторани мають відвести спеціальні місця для куріння, сумарна площа яких не повинна перевищувати 10% від загальної площі відповідного приміщення. Має бути витяжка, вентиляція. Якщо заходи не будуть вжиті – штраф від 1 до 10 тис грн. Раніше власникам кафе-барів виставляли вимогу зробити 50 на 50. Тепер їм доведеться або заборонити палити в приміщенні взагалі та облаштовувати спеціальні місця біля закладу, або ж вкладати значні кошти в перебудову. Кременчуцькі ресторатори вважають, що невеликі заклади схилятимуться до першого варіанту, а більші - до другого, проте це обійдеться недешево. До того ж, можливо, до того часу, коли Закон набере чинності, законотворці внесуть ще якісь зміни. 

Автор: yaremko
Теги:
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Інформація

Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Будь-ласка, ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЬ.
Ознайомтесь із правилами коментування.
  • Kiaparts
  • НОВИНИ ПАРТНЕРІВ:


Свіжий випуск

№ 38 від 22 вересня 2022

Читати номер
Попередні випуски
Вверх