Міський Палац культури можуть закрити будь-якого дня

11.03.2012, 08:30 Просмотров: 4 900 Комментариев: 13

Міський Палац культури можуть закрити будь-якого дня
Влада має прийняти рішення – реконструюватиме вона МПК чи сприятиме його закриттю

ФОТО: Службовий вхід до МПК. Біля нього – перелік та розклад роботи творчих колективів, які щодня роками працюють у міському Палаці культури. Якщо його зачинять, куди вони підуть?

 

Шостого березня у міському Палаці культури (МПК) відбудеться святковий концерт з нагоди 8 Березня. Зі сцени пролунають пафосні промови посадовців, потім артисти станцюють та заспівають, а потім чиновники і гості розійдуться. А колектив МПК знову залишиться сам на сам із проблемою – як врятувати заклад від закриття? Головний міський палац культури будь-якого дня можуть зачинити пожежники – вони давно і терпляче попереджають про небезпеку експлуатації будівлі.

 

Обласна прокуратура наполягає на закритті МПК. Кременчуцьке відділення Держтехногенбезпеки з 13 по16 грудня 2011 року перевіряло міський Палац культури. В акті перевірки вказано, що «ступень ризику об’єкту високий», і наведено 20 (двадцять) пунктів порушень. Вони різні – і про те, що не застраховані члени добровільної пожежної дружини, і про те, що пожежні рукави фізично зношені, а пожежні кран-комплекти не придатні до використання. Найбільше «ТелеграфЪ» вразив пункт 11. Він звучить так: «пожежні кран-комплекти не перевіряються на працездатність шляхом пуску води... тиск води у протипожежному водогоні відсутній (відсутній від міської мережі)». Тобто води немає, гасити раптову пожежу нічим. Причому води в протипожежному водогоні немає вже щонайменше 10 років – відтоді, як у фонтані біля МПК загинув хлопчик, і протипожежне водопостачання, об’єднане з фонтаном, тоді просто відключили. За роки, що труби простояли без води, вони поіржавіли – користуватися системою неможливо.


Про те, що в трубах немає води, давно знають і пожежники, і чинна міська влада. Попередній скандал, пов’язаний із приписами пожежників, вибухнув ще у 2010-му. Та як вибухнув, так і «розсмоктався».  «А шо робить?!»  На реконструкцію протипожежної системи величезного МПК потрібні величезні гроші. Фахівці кажуть, що лише на проектну документацію знадобиться не менше 97 тисяч гривень. А реконструкція потягне на мільйони. Бо разом із протипожежною, треба оновлювати застарілу вентиляційну систему – а це теж кілометри старих неекономічних труб. І фасад треба реконструювати – бо через величезні фасадні вікна видуває все тепло. І фундамент посилювати  – бо «пливун» стоїть близько до поверхні. Чинний міський голова неодноразово публічно обіцяв зайнятися вирішенням проблем МПК. Та далі розмов справа не пішла. Розмовами все закінчилося і в понеділок, 5 березня. На черговій нараді у міськвиконкомі чиновники дійшли висновку, що грошей у міському бюджеті на реконструкцію протипожежної системи МПК немає. Вирішили просити їх в області. Коли і скільки, і як «сильно» проситимуть – невідомо.

 

Реліктова протипожежна система

 

На початку 70-х кременчуцький міський Палац культури був одним із найкращих та найсучасніших в СРСР, він викликав страшенну заздрість у обласного керівництва Полтавщини – бо там такого розкішного палацу не було. Промисловий Кременчук зміг дозволити собі таке диво. На жаль, навіть дива старішають. Застаріла і протипожежна система МПК – хоча колись вона робилася «за останнім словом техніки». «Телеграфу» було страшенно цікаво побачити ці реліктові «дива» минулої епохи. Дивіться і ви.

 

Куди йдуть кошти, зароблені МПК?


700000 грн. колектив МПК заробив у 2011 році (концертна діяльність, ярмарки, виставки)
40% вартості опалення МПК (загальна площа – 9 000 кв. м.) оплачені із цих заробітків
100% вартості електроенергії оплачено із власних заробітків
20% від заробленої за рік суми залишилось на внутрішні потреби МПК.

 

Скільки коштів дала міська влада?


150000 грн. виділила міська влада  у 2012 році на виконання припису державного пожежного нагляду МНС України (тобто, на вирішення питання пожежної безпеки в МПК). Кошти мають використати за такими напрямами:
82000 грн. – на обробку протипожежним розчином дерев’яних конструкцій сцени та сценічних завіс
20000 грн. – на технічну експертизу та техобслуговування механізмів пожежної системи
8000 грн. – на заміну протипожежних дверей
8000 грн. – на комплектацію первинними засобами пожежогасіння
2000 грн. – на навчання для штатних пожежних МПК
30000 грн. – на технічну експертизу стану системи вентиляції

 

Реліктова протипожежна система

 

На початку 70-х кременчуцький міський Палац культури був одним із найкращих та найсучасніших в СРСР, він викликав страшенну заздрість у обласного керівництва Полтавщини – бо там такого розкішного палацу не було. Промисловий Кременчук зміг дозволити собі таке диво. На жаль, навіть дива старішають. Застаріла і протипожежна система МПК – хоча колись вона робилася «за останнім словом техніки». «Телеграфу» було страшенно цікаво побачити ці реліктові «дива» минулої епохи. Дивіться і ви.

 

Міський Палац культури можуть закрити будь-якого дня


Це – не стіна, це – величезні протипожежні двері, розташовані прямо на сцені. У разі пожежі вони зачиняються спеціальним механізмом (один знаходиться прямо на сцені, другий (дублер) – у підвалі, на той випадок, якщо сцена стане недоступною через пожежу). Двері бетонні, вони не горять, і мають закрити сценічний «карман» у разі виникнення пожежі. В «кармане»  є двері на вулицю. Та, якщо вони виявляться зачиненими, «карман» стане пасткою

 

Міський Палац культури можуть закрити будь-якого дня


Товста червона лінія на підлозі сцени позначає місце, куди має опуститися протипожежна асбестово-бетонна завіса. У разі виникнення пожежі, завіса  відокремить палаючу сцену від залу і глядачів. Завіса товстелезна, вона не горить і дуже багато важить – цілих 16 тонн.  І їй 40 років. Усі ці роки, день за днем, 24 години на добу, вона висить на тросах під стелею. Можна уявити, як «втомився» такелаж від 40-річного безперервного утримання 16 тонн асбесту та бетону. Робочий стан завіси мають перевіряти щотижня і заносити показники до спеціального журналу. Перевіряти страшно – а раптом троси не витримають? Колись така завіса була «останнім словом техніки». Наразі вона і «втомилася», і застаріла. У сусідній Польщі, в  сучасних театрах та концертних залах встановлюють нові – надстійки та надлегкі – протипожежні ролетні завіси. Та тільки хто їх нам купить?

 

Міський Палац культури можуть закрити будь-якого дня
Ці скромні обідрані двері – і є той самий рятівний аварійний вихід, через який працівники мають евакуюватися зі сцени. Пожежники вимагають провести обов’язкову сертифікацію відповідності протипожежних дверей та забезпечити їх світловими вказівниками з написом «ВИХІД»

 

Про гроші


Міська влада заявляє, що коштів, достатніх для капітальної реконструкції МПК – або хоча би його протипожежної системи – в міському бюджеті немає. Заява традиційна. Та не всі традиційні заяви варто сприймати на віру. Ми б, скоріше, сказали так: коштів в бюджеті немає на непріоритетні для влади об’єкти, і, навпаки, кошти є на пріоритетні для влади об’єкти. Шкода лише, що кошти належать громаді, а пріоритети визначає влада за власним смаком.

 

Міський Палац культури можуть закрити будь-якого дня
Це – знаменита огорожа Міського саду. На роботи витрачено 600 тисяч гривень з екологічного фонду Кременчука. Надалі планується витратити на благоустрій Міського саду шість мільйонів гривень з міського бюджету 2012 року («на поліпшення технічного стану і благоустрій у парку Міський сад»)

 

Міський Палац культури можуть закрити будь-якого дня
Це – ставок у Міському саду, більше відомий як Горячка. У 2011 році на робочий проект благоустрою ставка влада виділила 250 тисяч гривень (виконавець – фірма «Стоун Україна»).  Крім того, з міського екологічного фонду надали 1 мільйон гривень на розчищення ставка. На додачу з міського бюджету 2011 року заплановано виділити 1 мільйон 300 тисяч гривень (із вільного залишку міського бюджету) на арку, яку встановлять у Міському саду

 

Міський Палац культури можуть закрити будь-якого дня
Наразі міська влада вирішує питання про передачу в комунальну власність ПК «КрАЗ». Тут планують облаштувати міський театр. «Цього року ми грошей не знайдемо, це буде у наступному році,» – сказав міський голова. На реконструкцію досить таки занедбаного палацу культури потрібні дуже значні кошти. Хто платитиме?

 

Міський Палац культури можуть закрити будь-якого дня
Крім того, міський голова підтвердив бажання побудувати у Кременчуці музей історії авіації та космонавтики. Мер зазначив, що цього року будівництво не почнеться, але наступного – обов’язково. Хто заплатить за музей? Знову міський бюджет?

 

Післямова. Всі міські проекти, які ми показали, мають право на існування. Питання викликає інше. Чому на садову арку влада знайшла доцільним виділити з бюджету 1 мільйон 300 тисяч гривень?  Між тим на протипожежну систему МПК – головного міського палацу культури –  знайшли лише 150 нещасних тисяч? Де тут логіка?  Навіщо місту, яке не може впоратись із власними об’єктами культури, брати у комунальну власність ще й ПК «КрАЗ»?  Планів багато.  Між тим час приймати рішення щодо МПК – протипожежна безпека кременчужан – справа серйозна.

 

Фото: Эдуард Аверьянов

Теги:

Комментарии: 13

2 970
11 марта 2012 08:57

Стаття Л.Артеменко від 4.03.2011
про ПК КРАЗ
"За борги в палаці (який нині є приватним підприємством) відключили опалення...працівники ПК «КрАЗ» все ще сподіваються на допомогу міського голови... Чекатимемо на відповідь «человека, который умеет сострадать»"

Стаття Л.Артеменко від 11.03.2012
"Де тут логіка? Навіщо місту, яке не може впоратись із власними об’єктами культури, брати у комунальну власність ще й ПК «КрАЗ»?"

"Де тут логіка? " Запитую у журналіста.

0
0
11 марта 2012 09:24

А сколько денег закопал в землю Коваленко в свой парк Мира??? Только на один, так называемый, "Депутатский"парк, на краю света, Коваленко опять предлагает выделить в этом году 8 млн.грн. А ещё Коваленко предлагает в парке Мира построить (только вдумайтесь в название) - АЛЕЮ ПОСТРАДАВШИХ НА ПРОИЗВОДСТВЕ. Как Вам?! Особенно если учитывать, что процентов 90, всех так называемых пострадавших, это - либо нарушители правил техники безопасности, либо обычная пьянь.
И теперь, по идее Коваленка, этих "героев" нужно увековечить в бронзе и мраморе.
А музыкальный фонтан, который Коваленко планирует построить в парке Мира, тоже должен обойтись налогоплатильщикам, примерно в 8 млн. грн.
Вот вам и деньги на ремонт "Палацу культури", который для кременчужан намного важнее чем коваленковские закапывания денег в землю.

0
0
11 марта 2012 09:52

Тут все ясно, как в божий день: на ГДК уже есть покупатель. Творческие коллективы на улицу и да здраствует новый супер-пупер мега турбо торгово-развлекательно-хрен его знает еще какой ЦЕНТР!!!!!!

0
0
11 марта 2012 09:54

Цитата: справедливый
АЛЕЮ ПОСТРАДАВШИХ НА ПРОИЗВОДСТВЕ

lol lol lol

0
0
11 марта 2012 10:23

Ну коментувати чергову маячню Коваленка вже немає сил. Це клініка. А що стосується МПК, то реконструкцію робити треба. Якщо не дай Бог, що... У фонтані загинула одна дитина, але ж навіщо було ламати всю систему подачі води, якщо внаслідок цього можуть загинути сотні людей. Отут де логіка була у керівників тих? Хоча зараз вони не кращі.

0
0
11 марта 2012 11:55

Жалко коллектив ГДК- такие оды властям мало где услышишь( что посеешь...). Жаль, что вместо продажи с аукциона просто украдут, но это не первый и не последний случай в "социалистической обществе". Может и к памятнику Ленина трубы пересохли)?

0
1 306
11 марта 2012 11:55

Алею постраждалих на виробництві вже відкрили в минулому році.

0
0
11 марта 2012 15:44

Хатабу.
Не вводите народ в заблуждение!
В прошлом году 3 ноября в Кременчуге, в парке Мира, торжественно открыли Аллею героев труда. На аллее установлены мемориальные доски 8 кременчужанам-героям соцтруда и почетным гражданам города.

0
564
11 марта 2012 15:49

справедливый,
Пусть хоть куда-нибудь вкладывают деньги. Один единственный парк нормальный на весь город, пусть строят фонтан, это лучше, чем вкладывать деньги сразу в свои карманы!!!!

0
0
11 марта 2012 20:03

Доброжелателю
А Вы, уважаемый, думаите, что все эти грандиозные стойки - не вкладывание денег (как вы выразились) прежде всего в свой личный карман???
Уже давно, доказано, и журналистами, и различными проверяющими организациями, что откаты при всех видах строек (властями всех уровней) достигают 80 - 100% реальной стоимости строящегося объекта.
А если проще сказать, то "вкладывания в свой карман", достигают стоимости строящегося объекта.

0
328
12 марта 2012 10:15

Стоимость строящегося объекта за бюджетные деньги как правило завышена по смете в 2-3 раза.... это в лучшем случае wink
Вот и в случае с ГДК "фахівці" кажуть что на один только проект надо 100т грн.

0
564
13 марта 2012 07:44

народ,
Я говорю о том, что в карман клали и будут класть. Но хорошо, что при этом еще что-то хорошее строят...

0
0
18 марта 2012 12:05

МПК закрывать нельзя!!! Куда пойдут потом все работники и артисты??? О них подумайте! Человек, например, занимался танцами 10 лет, а потом резко бросил??? Это... это... это... НЕ ЗАКРЫВАЙТЕ МПК!!!

0
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.

Информация

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
  • НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ:


Вверх