Війна у кінно-спортивній школі «Фаворит» триває. Наразі вона загрожує коням

2.12.2011, 14:16 Просмотров: 3 695 Комментариев: 10

БерраБерра

Трудовий конфлікт, підігрітий політиками

До редакції «Телеграфа» прийшли дві схвильовані мами.  Їхні діти вчаться їздити верхи у Кременчуцькій дитячій кінно-спортивній школі «Фаворит».  Мами дуже обурювались, і дуже емоційно розповідали, яка справедлива тренер Полковникова, та які в школі злидні, який там негарний директор, і як там жорстоко поводяться з конями. Найбільше жінок обурило те, що двох коней – Берру та Новатора – директор школи вирішила здати на м’ясопереробку, і заборонила виводити їх на тренування.  І лише тренер Полковникова, чиї діти їздять верхи на цих конях, виступила на захист тварин.


Дійсно, три шкільних коня (вік від 17 до 22 років) – Маюрі, Берру та Новатора – вирішено здати на м’ясопереробку (протокол №4 засідання тренерської ради  від 20.05.2011).  Пропозицію внесла директор школи Марина Матвєйчук. Її аргументи – в школі немає вільних денників для утримання неробочих коней, нікуди ставити молодняк. Тренер Полковникова запропонувала продати Маюрі, а Берру та Новатора залишити, бо це спортивні коні, хоча й старі. Це було в травні. І ось у листопаді Берру та Новатора таки зняли з тренувань. Їздять на них лише учні тренера Полковникової, старша група. Тому тренер здійняла галас. Майбутнє у коней безрадісне – смерть на бійні. Такий фінал чекає на більшість спортивних коней, коли вони старіють – бо утримувати їх дорого, це може дозволити собі хіба що благодійник.  Раніше у школі «Фаворит» намагалися приховати цю схему від дітей. Бо діти малі, вони вірять у справедливість і ніколи не визнають, що старого вірного коня правильно здати на м’ясо.


Цього разу приховати від дітей несправедливість і невдячність життя не вдалося. Тренер Полковникова проблему озвучила. Діти плачуть. Їхні мами обурюються. Хто від цього виграє, побачимо згодом.

 

 Хабиб Хабиб ХабибХабиб

Це – Хабіб. Його фотографію ми розмістили, бо він товстий і веселий, та ще й вправно цілується. І страшенно полюбляє цю справу. Цілується і з тренерами, і з конюхами, і з директором. Він і до «Телеграфа» чіплявся – чим трохи розвеселив нас у цей сумний день.

 

 Новатор Новатор

Новатор, 17 років, за висновками фельдшера О. А. Черкаса, має кульгавість задніх кінцівок та ревматичне запалення суглобів. Рекомендація – обмежити використання Новатора на тренуваннях та не використовувати на змаганнях. Директор школи Матвєйчук наказом від 15.11.2011р. заборонила проведення тренувань на Новаторі. Тренер Полковникова, чиї учні тренуються на Новаторі, вважає заборону необгрунтованою.

 

Батьки учнів обурюються, що шкільні туалети знаходяться на вулиці. Це так. Зліва – старий, справа – новенький. Його придбали в борг, бо не було ніякого. Умови не те що спартанські, вони українські. І кременчуцькі. Все – для дітей. І все – на вулиці.

 

Шкільний інтер’єр. Звісно, трохи не гламурненько – адже це лише дитяча школа. Власне, аналогічні фото «ТелеграфЪ» друкував рік тому, взимку після виборів. Відтоді нічого не змінилося. Поки що нова влада ремонтує міськвиконком, школа не на часі. Втім, мама, яка принесла до редакції відкритий лист, впевнена, що «наш мэр – хозяин, хозяйственник, он обязательно нам поможет».

 

БерраБерра

Берра, 22 роки, за висновками фельдшера ветеринарної медицини О. А. Черкаса, має хронічне запалення репродуктивних органів. Фельдшер вважає доцільним обмежити використання Берри на тренуваннях та не використовувати на змаганнях. Директор школи  Матвєйчук наказом від 15.11.2011р. заборонила тренування Берри. Тренер Полковникова, чиї учні тренуються на Беррі, вважає заборону необгрунтованою.

 

 

Сергій Миколайович , конюх:


– Звісно, діти звикли до коней, люблять їх. Та куди на Новаторі стрибати – у нього суглоби риплять, як сніг під ногами. Старих коней завжди ведуть на бійню. Інша справа, хто дітям розповів, що коней туди поведуть? Полковникова! Вона привела для «Візиту» цілу делегацію дітей. Тут батько один прийшов – злий, як чорт, бо його з роботи висмикнули, сказали, що треба терміново приїхати. Так він постояв-постояв, плюнув і каже: «Тю, так це конфлікт двох жінок!» Психонув і поїхав. От я й кажу – навіщо дітей вплутувати у дорослі чвари? І брехати їм не треба – шкода коней, але старим коням одна дорога... Самі знаєте, куди. Бо милосердних багато, а хто візьметься утримувати старого коня та доглядати за ним? Все тільки бла-бла-бла.

 

Марина Матвєйчук, директор школи:


– Та не жіночий це конфлікт. Жінки через чоловіків сваряться, а ми – через роботу. І почалося все 27 вересня 2010 року. Я видала наказ про заборону використовувати шкільних коней у будь-яких інших цілях (наприклад, прокат), крім навчальних. Певним співробітникам це не сподобалось, бо вони втрачали заробітки. Тоді все і почалося. І конфлікт з тренером Полковниковою звідти тягнеться. Як директор, я дійсно наказала заборонити використання Берри та Новатора для тренувань. Бо саме я – як директор – несу відповідальність за безпеку учнів. Так, колись то були чудові коні. Але вони постарішали, мають хронічні захворювання. Якщо Новатора чи Берру підведуть ноги під час стрибків через бар’єр, відповідатиму я. Щодо того, щоб здавати коней на м’ясо. Маємо не один, а чотири варіанти – продати їх з аукціону, передати на баланс іншому комунальному підприємству, залишити як ветеранів у стайні або здати на м’ясо. Питання, хто їх купить чи візьме на баланс? Утримувати можна, та потрібні вільні денники, їх не вистачає. Користуючись нагодою, я б хотіла все-таки з’ясувати прізвища обурених батьків, які підписали відкритий лист, щоб звернутися до суду з позовом про захист честі та ділової репутації – адже в листі мене звинувачують у тому, що я особисто  назбирала 25 200 грн. батьківських благодійних внесків. Я хочу ознайомитись із доказами, які мають ці батьки.

 

Ірина Полковникова, тренер школи:


– Марина Володимирівна керує школою 20 років, і з кожним роком стає все гірше. Діти як переодягалися у холодних роздягальнях, так і переодягаються. Коні як старіли та кульгали, так старішають та кульгають і далі. З Беррою та Новатором працюю лише я, це спортивні коні, на них тренується старша група. Я абсолютно переконана, що заборонити їх використовувати – це справа принципу Марини Володимирівни. Так, це дорослі коні, але ще цього року ми брали на Беррі золото, Новатор став чемпіоном Кременчука. У Марини Володимирівни аргумент, що вона переживає лише за техніку безпеки. Я з цим абсолютно не згодна. Батьки учнів збираються привезти сюди лікаря – найкращого в Україні – а не фельдшера.  Я впевнена, що лікар призначить коням лікування, і вони зможуть виступати та привозити медалі.

 

Віталій Малецький, віце-мер з питань культури та спорту:


– Звертаю вашу увагу, що насправді три старих коня мають здати на м’ясо. Але батьки учнів тренера Полковникової виступили на захист лише двох – Берри та Новатора, тих, на яких тренуються її учні. Вважаю, що саме тренер Полковникова – ідеолог цього руху . На мою думку, це просто спекуляція та висмикування окремих фактів так, як їй зручно. Наприклад, у відкритому листі написано, що батьки щомісяця сплачують по 30 гривень благодійних внесків, що становить 25 200 гривень на рік. Між тим, на спеціальному рахунку школи лежить лише 100 гривень. І ніхто з батьків не прийшов до мене із заявою, що він особисто в руки директора протягом року здає кошти. Щодо коней, яких мають здати на м’ясопереробку. Зараз їх ніде тримати, у школі денників на один менше, ніж коней. Та ми домовились, що поки коней триматимуть у таких умовах, здавати на м’ясо не будуть. Директор запевнила, що кормів їм вистачить. А далі будемо думати. Ескізний проект нової кінно-спортивної школи є, але її будівництво у 2012 році навряд чи почнеться – там чимало питань.

 

Політичний старт

 

Александр Березянский

  

Депутат Березянський


Почалася коняча історія з неприємним запахом на сесії міської ради рік тому. Невдовзі після виборів міського голови, на початку грудня на сесійну трибуну піднявся маловідомий депутат Березянський, який представляв таку ж маловідому політичну силу «Вітчизна». Політична сила ця несподівано вигулькнула на виборах до міських і районних рад. Депутат Березянський розповів з трибуни криваву історію про те, як у дитячій кінно-спортивній школі «Фаворит» коней здають на м’ясо, обмінюють бозна на кого і взагалі чинять жахи.
 Вже 28 грудня на ту саму сесійну трибуну піднявся депутат Семеняченко (Партія регіонів), і доповів, що спеціальна депутатська комісія, яка перевіряла заяву депутата Березянського, вважає факти, викладені депутатом, необгрунтованими, а саму заяву – неетичною. Тому члени комісії радили пану Березянському спростувати свою заяву та принести вибачення директору кінно-спортивної школи Марині Матвєйчук.


Депутат Березянський не вибачився. Директор школи подала позов про захист честі та ділової репутації. Вона повідомила «Телеграфу», що 11 листопада Автозаводський районний суд виніс рішення, яким зобов’язав депутата Березянського спростувати заяву. Депутат подав апеляційну скаргу, тож рішення суду першої інстанції не набуло законної сили.


А депутат Березянський за цей рік більше з сесійної трибуни про коней не розповідав. Директор школи засвідчила, що будь-якої допомоги школі у вирішенні проблем фінансування депутат за цей рік не надавав. Зате у квітні 2011 року депутат Березянський залишив маловідому «Вітчизну» і подався до фракції більш розкрученої Партії регіонів. Власне, оце і всі його здобутки в конячій історії.

 

 Особиста думка


 «ТелеграфЪ»  дуже занепокоєний розвитком подій у кінно-спортивній школі «Фаворит». Ми пишемо про школу десять років. Її вічна проблема – злидні. Вони були у 2000-му, залишаються й у 2011-му. Всі ці роки школу утримували «на плаву» ентузіасти-кіннотники. Зараз вони пересварилися. Містечкові політики доклали зусиль, аби зробити скандал публічним. За рік, що минув після заяви депутата-дебютанта  Березянського, чинна влада нічого суттєвого для вирішення  фінансових проблем школи не зробила. Зате «ТелеграфЪ» почув запитання такого характеру: «Ну що, преса, кого вигнати?  Одну чи обох?».


В Кременчуці таке вже було. У 1989 році розігнали керівництво та працівників дитячої кінно-спортивної секції, яка діяла під дахом комсомолу. Коні простояли три тижні голодні у стайні в Піщаному. Потім їх здали на кременчуцький м’ясокомбінат. Усіх. З часом секцію відновили. Та коні залишились мертвими назавжди. Можливо, про це варто подумати всім учасникам конфлікту – не лише владі, а й захисникам бідних стареньких тварин?

Теги:

Комментарии: 10

0
2 декабря 2011 14:38

Все предельно ясно. "Телерафъ" респект. Директор школы "Фаворит" - большая подвижница. Таких мало. И вместо того, чтобы помогать работать, ей ставят палки в колеса всякие березянские и т.п. Угомонитесь и лучше помогайте развиваться спортивной школе, которая и имеет историю и награды.

0
0
2 декабря 2011 17:22

Дуже сумно, коли у подібні конфлікти вплутуються діти та йде спекуляція на тих добрих почуттях, які вони мають до тварин. Справжні педагоги мали б шукати шлях, як вирішити питання з дотриманням етичних норм і врахуванням всіх аспектів цієї проблеми. А ще сумніше, коли це стає предметом політичних спекуляцій

0
0
2 декабря 2011 20:39

GN Что вы приколупались к этому Далиасу?

Интересно посмотреть что запоют эти мамши, когда их ребенок убьется или на всю жизнь останется инвалидом.
Собирать деньги будут не на лечение лошадок, а на лечение своих детей .

0
0
2 декабря 2011 21:01

Конь на пенсии..отдыхает... не мог быть использован в тренировочном процессе...так как его угробили жаждой спорта, невзирая на здоровье животного.Нет тут никакой тайны, покрытой мраком.. Из пальца высасывают , нечего им уже предъявлять ...Родители в жизни не видели этого коня и не знают даже какой он масти ...

0
0
2 декабря 2011 21:29

Там самый ,что ни есть - all inclusive.
Мир не без добрых людей.

0
0
2 декабря 2011 21:51

Спасают - молча.
Помогают - безвозмездно.
Остается этим лошадям пожелать подобной судьбы.
А не быть выгодно использованными в очередном иппосраче.

0
0
5 декабря 2011 15:51

Сьездите в ВК (коневодческий комплекс в Песчаном, В-Василий, К-Кравченко - голова !!! Кременчугской районной рады - отец -основатель). Там трудится не покладая копыт некто Полкоффникова и некто Дейбукк. Она много Вам расскажет как ей работается паралельно в бюджетном Фаворите и зачем ей та низкооплачиваемая работа....

0
0
5 декабря 2011 18:26

barkas:
А вы не считаете что в этой истории и так все предельно ясно.Особенно после обнародования того факта что не так давно на муниципальной конной школе "Фаворит" , исчез, а правильнее сказать был украден, жеребенок.
Ну пол лошади- не лошадь, глядишь и не заметят.
Администрация школы подала заявление в милицию, а в ответ - тишина.
А жеребенок этот спокойно живет поживает на вышеупомянутом ВК, под патронатом той самой Полковниковой .
никто даже не пытается скрыть незаконно присвоенное дитя от общества.
Но в итоге весы космической справедливости сделают свое дело.Каждый негодяй получит по заслугам

0
0
6 декабря 2011 00:52

Украсть лошадь из бюджетного учреждения?! А как же пресловутое КРУ, как же ревизии и т.п. Универ они терзают постоянно - не расписался в журнале - верни деньги за пару! А сдесь все сходит с рук: девица будет тянуть на свою конюшню лошадей и паралельно обгаживать директрису Фаворита под крышей этого выскочки Березянского?

0
0
6 декабря 2011 14:47

Один товарищ, прикупил карету и пару рысаков, и приютил свое хозяйство в Пещаном,возможно он и крышует, так как вроде он ментами заведует.
Скоро не будет конной школы Фаворит, растащат все до крохи оттуда. И директор ничего сделать не сможет.
Куда ей одной против такой то армии.

0
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.

Информация

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
  • НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ:


Вверх