«Доброжелатели» регулярно викликають міськСЕС до університету

10.11.2011, 15:24 Просмотров: 2 348 Комментариев: 12

Кременчугский национальній университет

МіськСЕС перевірила температурний режим у Кременчуцькому національному університеті (КрНУ). Поки він відповідає нормі. Як буде далі – невідомо.

Минулого тижня до міської санстанції зателефонували невідомі громадяни.  Вони поскаржились, що в університеті холодно – там не опалюють приміщення. Співробітник санстанції виїхав на перевірку. Про її результати «Телеграфу» розповів головний лікар міськСЕС пан Самойленко:


– Нам зателефонували «доброжелатели». Їх зараз чомусь побільшало. Вони себе не називають, а номер телефону ми не визначаємо. Нам повідомили, що в університеті холодно, відключені батареї. На запитання, в яких корпусах холодно, нам не відповіли. Ми зобов’язані реагувати на звернення громадян. Наш інспектор виїхав на об’єкт і склав відповідний акт. На момент перевірки температурний режим в корпусах університету тримався у межах норми, показники становили 18,5-18,9 градусів. Звісно, що ми можемо відповідати за температурні показники лише в той день, коли склали акт.


Маємо нагадати, що раніше за інспектора міськСЕС температурний режим в університеті перевірив перший віце-мер пан Погрібний.  Ще 20 жовтня під час рейду з журналістами пан Погрібний заїхав до університету – помацав батареї та поспілкувався зі студентами. Журналістам він повідомив, що причиною візиту до КрНУ стали численні скарги змерзлих громадян до міськвиконкому. Віце-мер заявив, що він обурений такою ситуацією, адже навчальний процес має бути комфортним.  На цьому, власне, позитивна роль міської влади у потеплішанні університетських батарей і вичерпалась.


«ТелеграфЪ» з’ясував, чи є взагалі шанси зробити навчальний процес в університеті «комфортним»? Тобто, чи зможе навчальний заклад і далі дотримуватися встановленого на осінньо-зимовий період температурного режиму? У ректораті нам пояснили, що КрНУ має 15 корпусів (навчальні корпуси, гуртожитки, спортивні та лабораторні комплекси, тощо). Один день опалення цих споруд коштує університету 20 тисяч гривень. КрНУ – державний навчальний заклад, 70% студентів навчаються тут безоплатно, за держзамовленням. За законом, держава має фінансувати університет  пропорційно до кількості студентів-бюджетників – у даному випадку, держава мала б забезпечувати 70% його обов’язкових платежів (у тому числі й комунальних).  Але вона цього не робить. У 2011 році КрНУ – як і інші державні навчальні заклади – отримує державне фінансування в межах 20% від потреби.  На останній квартал року (жовтень-грудень) фінансування обмежене до 10%. А 90% обов’язкових платежів університет має оплачувати з власних коштів. Для навчального закладу, де 70% студентів не платять до університетської каси, зробити це майже нереально.   Коштів 30% контрактників не вистачить, аби виплатити стипендії, зарплати та обігріти 15 навчальних корпусів. Один контрактник сплачує за рік у середньому 5 600 гривень. Тож лише один день опалення корпусів з’їдає річні виплати трьох контрактників – бо коштує 20 тисяч гривень. Де шукати кошти, щоб півроку опалювати 15 корпусів, поки не зрозуміло.


Такі справи. Як бачите, і в українського уряду, і у кременчуцької влади стосунки з наукою та науковцями дуже прохолодні.

 

МОВОЮ ЦИФР:


20 000 грн. коштує день опалення 15 навчальних корпусів
600 000 грн. коштують 30 днів опалення корпусів
420 000 грн. (70%) вартості опалення мала б за законом фінансувати держава
60 000 грн. (10%) вартості опалення держава фінансує реально

Комментарии: 12

368
10 ноября 2011 16:27

Конечно доброжелатели... пусть ректор посидит в аудитории по час двадцать три-четыре пары при 18 градусах, а потом в читалку на пару часов...

0
113
10 ноября 2011 19:50

Рак, перед тем как что-то говорить, ты зайди к ректору в кабинет или хотя бы к проректору Костину и узнай какая температура у них в кабинетах. А я тебя уверяю, что они там сидят намного дольше чем ты находишься в универе!

0
0
10 ноября 2011 20:12

Какая нынче хлипкая молодежь пошла.
Я в армии спал в казарме при плюс 13 градусов тепла. И не умер.

0
0
10 ноября 2011 20:43

Ну с бюджетниками понятно, учитесь бесплатно - терпите. А если я плачу за учебу - то будьте любезны отапливайте как положено. Хотя если бы процентов 20 взяток преподы пустили на отопление, то проблем не было бы.

0
0
10 ноября 2011 22:45

Хочу пожаловаться на температуру на колесном - в раздевалке +10, пусть проверят.

0
1 103
11 ноября 2011 07:02

В общем вывод из статьи- студенты - всем плевать , что вам холодно- бедный университет не может отопить свои 15 зданий. Терпите - подумаешь 18-градусов- здоровее будут. Скоро зима , будет меньше градусов- подумаешь - некоторые в армии при 13 спали и все было Ок... А не кажется , что это ненормальная ситуация? А еще меня прикалует разделение на бюджетников и не бюджетников - одни платят , значит должны жить в отапливаемых помещениях, а другие в неотапливаемых... Идиотизм какой-то - а может некоторым в школе надо было учиться нормально? И еще - если ректорат не в состоянии решить проблему с отоплением вовремя- мож ему пора или уходить или нанять того , кто может решить эту проблему? И не надо "мовою цифр" налицо неудовлитворительная работа руководства университета.

0
0
11 ноября 2011 11:39

У Ректора окошки то пластиковые будут да бабарейки биметальчик с повышенной теплоотдачей стоят а в аудиториях окна рассохшиеся деревянные которые снаружи никто 20 лет не красил. А насчет закалки на 100% согласен с Философом - все что нас не убивает делает нас сильнее. Только не помню кто это сказал Нитше или Загирняк?

0
0
11 ноября 2011 13:07

Лучше б в КУЭИТУ не топили, но зарплату давали. До сих пор сентябрьскую зарплату люди ждут... Хотя, у нас тоже не курорт - и холодно, и еще и голодно

0
0
11 ноября 2011 13:38

Если бы все наши руководители поступали по Аллыному совету, то у нас бы мэры менялись каждые 3 месяца, а президенты страны - еженедельно.
Господа, истина никогда еще не определялась голосованием...
Так что крепитесь. Вам никто не поможет. Пока не поумнеете.

0
0
U:
11 ноября 2011 22:42

Цитата: Толян
но зарплату давали

Пора Вам в любимый политех переходить. Там зарплату даже не обещают давать - вот что пишет народ в блоге мэра:
[Вчора, 18:06] Ольга
Здравствуйте Олег Мейданович,я работаю в КНУ им.Остроградского.Нас заставляют писать заявление на отпуск за свой счет с 29.12.2011 по 10.01.2012.При маленькой зарплате-это просто удар!Скажите,может ли мер посодействовать в решении проблемы?
Спасибо,с уважением Ольга

0
0
15 ноября 2011 17:47

а Толян как всегда на КУЭИТУ гонит,тут про политех пишут и его отопленин,а зарплату там уже не дают,чего же это не комментируешь...быстро давай в политех пополнять холодных и будущем голодных

и опять спасибо U......

0
683
16 ноября 2011 12:08

U:
Пора Вам в любимый политех переходить. Там зарплату даже не обещают давать - вот что пишет народ в блоге мэра:

А можете подсказать, как попасть на блог нашего мэра Бабаева?

для U:
Пора Вам в любимый политех переходить. Там зарплату даже не обещают давать - вот что пишет народ в блоге мэра:

А можете подсказать, как попасть на блог нашего мэра О. Бабаева?

0
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.

Информация

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.


Вверх