Виплати «дітей війни» урізають основну пенсію

8.08.2011, 12:42 Просмотров: 3 460

Виплати «дітей війни»  урізають основну пенсіюПісля рішення суду про тридцятивідсоткову надбавку основна пенсія стає на сотню меншою

Якщо пенсіонер, який має статус «дитини війни», судиться з державою за 30-відсоткову надбавку, то виплату тимчасових доплат та індексацію основної пенсії в цьому випадку припиняють.


Кременчужанин Леонід Федоренко має статус «дитина війни». Як і інші пенсіонери, він подав позов до суду, аби отримати гарантовану законом 30-відсоткову надбавку.
На пенсію чоловік заробляв на кар'єрі — останні місяці отримував 1368 гривень. Але після отриманих виплат через суд, як «дитина війни», його основна пенсія склала 1217,72 гривень.
Наш читач запитує, яким чином могла зменшитись його основна пенсія.


Як з'ясувалось, з кінця минулого року Управління Пенсійного фонду керується листом Пенсійного фонду України (№ 24130/02-20 від 23.12.2010). В ньому сказано, що при нарахуванні пенсії на той час, поки виконується рішення суду, припиняють виплачувати тимчасові доплати та індексації.


Якщо особа отримувала такі виплати (індексацію та тимчасові доплати) протягом 2010 і 2011 року, за судовим рішенням на законних підставах їх утримують з загальної суми доплати, - коментує заступник начальника Управління Пенсійного фонду Крюківського району Інна Палаженко.


Індексація була 93 гривні, стала — 9


Індексацію пенсії, як і зарплати, нараховують з урахуванням зростання інфляції. При цьому для кожного пенсіонера використовують «свій» базовий місяць.
У випадку Леоніда Федоренка базовим місяцем для індексації був січень 2010 року. Тому сума, яку доплачували до пенсії, складала 93 гривні 20 копійок.


Оскільки пенсіонер звернувся з позовом до суду за 30-відсотковою надбавкою, як «дитина війни», то, відповідно до листа Пенсійного фонду, виплату індексації на цей час припинили.
Її поновили в червні цього року і складає вона тепер – не 93,21 грн, а лише 9,93 грн.


Після виконання рішення суду переглядається базовий місяць для проведення індексації, - пояснює Інна Палаженко. - Тому виплата індексації пенсії або припиняється або продовжується в новому розмірі. У випадку Леоніда Федоренка її поновили..

 

Наскільки зрозумів «ТелеграфЪ», самому порахувати, яким буде розмір пенсії після відсуджених виплат, неможливо. У кожного пенсіонера — свій базовий місяць для нарахування
індексації і індивідуальні тимчасові доплати. Базовий місяць для індексації визначають в обласному Управлінні Пенсійного фонду. За довідками та роз'ясненнями
можна звертатись до Управління Пенсійного фонду: у Крюківському районі – 3-00- 24, в Автозаводському районі — 79-61-48

Автор: minchuk
Теги:
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.
  • НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ:


Вверх