Загроза пташиного грипу повертається

17.02.2006, 11:02 Просмотров: 1 749
З початком весни птахи, що мігрували до теплих країв, почнуть повертатися додому. Але із собою пернаті гості можуть принести пташиний грип. Про це останнім часом попереджають фахівці. Особливо небезпечними є райони, через які пролягають шляхи пернатих.

– Володимире Валентиновичу, коли почнеться масова міграція птахів?
– Ми чекаємо, що з теплих країв птахи будуть повертатися у березні – квітні.
– Де пролягають шляхи перельоту і чи зупиняються птахи в нашому регіоні?
– Ми опинились на перехресті п’яти шляхів міграції птахів. У Кременчуці великої небезпеки не буде, тому що в нас вони зазвичай не зупиняються . А от Комсомольську пощастило менше – перелітні птахи зупиняються на відпочинок та гніздування під Комсомольськом у гирлі Псла.
– Звідки до нас прямують птахи?
– Птахи, що пролітають над нашим регіоном, мігрують преважно з  Північної Африки, але на своєму шляху вони пролітають Турцію та більш північні райони. Частина птахів летить з Близького Сходу, а там зареєстровані випадки захворювання птахів на грип.
– Які птахи зазвичай летять до нас?
– Зазвичай у нашому регіоні можна побачити сіру качку, гуску, кряка, норця малого, червоноголового, нирка.
– Які птахи найуразливіші до цього вірусу?
– Зі свійських птахів – це кури, качки, індики та гуси. Серед диких птахів – граки, галки, горобці. До того ж, джерелом інфекції можуть бути гризуни та комахи.
– Чи є пташиний грип чимось дійсно новим?
– Ні, птахи масово мерли і раніше. Такі випадки зареєстровані  в багатоьх країнах. В 1944  році в Україні було вирізано майже мільйон птахів. Вони хворіли від чуми, а зараз вона просто трансформувалась у пташний грип.
– Що ви можете порадити тим, хто тримає домашніх птахів?
– По-перше, потрібно повністю ізолювати птахів, зробити дезінфекцію, обробити поверхні гарячим 3-відсотковим розчином їдкого натрію. Якщо птиця захворіла, її треба спалити. Нагадаю, ознаки того, що птиця захворіла на грип – підшкірні набряки, зміна кольору гребінців, сиплі звуки, виділення слизу. 
Автор: mudraya
Теги:
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.

Информация

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.


Вверх