Чому Україна розмовляє суржиком?

4.03.2012, 10:57 Просмотров: 3 495 Комментариев: 17

Український міністр планує зменшити кількість годин української мови в школах

Державна мова – символ державності, як герб, прапор та гімн. Тому так дивно виглядають заяви українського міністра освіти пана Табачника про зменшення годин української мови в середній школі.

 

Наразі школярі 5-7 класів вчать українську мову тричі на тиждень, у 8-11 класах кількість годин скорочена до двох на тиждень.  Національна Академія педагогічних наук пропонує ще зменшити кількість годин на вивчення української мови в середніх класах, і довести її до двох годин на тиждень для 5-11 класів. Для порівняння – в Росії шестикласники вчать державну російську мову шість годин на тиждень.


Друковані ЗМІ та телеканали розповсюдили заяву міністра освіти Табачника, який підтверджує можливість таких змін: «Скорочення можливі. По-перше, щоб один урок на тиждень заощадити для більш поглибленого вивчення інформатики. Друга причина – це план введення уроків другої іноземної мови в школі. Ми не можемо ввести додатково 9-10 навчальних годин на тиждень. Тому на певні скорочення міністерство, можливо, піде».


Ще раніше ЗМІ повідомляли, що МОНМС (Міністерство освіти, науки, молоді та спорту) вже розробило новий навчальний план для 5-9 класів, який передбачає  скорочення годин на вивчення української мови і літератури. Видання «Тиждень» із посиланням на «Дзеркало тижня. Україна» («Хід конем від Табачника») повідомляє, що поінформовані джерела стверджують, наче наказ про навчальні плани вже підписаний паном Табачником і зареєстрований під №93 від 01.02.2012. Наразі він «лежить під сукном» і чекає свого часу.  
Поки наказ десь лежить, а міністр робить заяви, «ТелеграфЪ» отримав коментар нашого знаменитого земляка – кременчужанина (точніше, крюків’янина) Миколи Григоровича Зубкова – автора багатьох праць з мовознавства, доцента кафедри українознавства Харківського національного університету ім. Каразіна, заслуженого працівника освіти України. Ми запитали, як пан Микола оцінює перспективу зменшення годин на вивчення державної мови в школах? Він відповів:


– Шкільна програма – це база для навчання у ВНЗ. Якщо база не буде закладена в школі, де ж вона візьметься у вишах? Я працюю в університеті, і з жахом бачу, що рівень шкільних знань катастрофічно низький! Студенти досі ще «плавають» щодо правописних змін, які відбулися 21 рік тому! Вони про них взагалі не знають, наче не навчалися в школі! Якщо мовне навантаження ще зменшиться, це суттєво вдарить по формуванню національної культурної та освітньої царини.  Не вчити державну мову – такого ніде немає. В японських університетах – навіть у технічних – впроваджують додаткові курси вивчення японської літератури і культури. І це нікого не дивує в такій технологічній, «просунутій» країні як Японія.  А у нас – повний занепад. Люди  безграмотні. Що стосується заяв міністра Табачника – так це антидержавний крок. На мою думку, Табачника і міністром української освіти вважати важко. Він, наприклад, заявляє, що можна писати не лише «в Україні», а й «на Україні»! Як це?! «На Україні» – значить, на частині якоїсь території. Колись Україна була частиною російської імперії. Говорити так зараз – це знову вважати себе малою часткою  імперії. Схоже, такі ідеали і втілюються через освітню галузь. Та я не вважаю Табачника коренем усього зла. Він лише виконавець, гвинтик. Коли б була державна воля Кабінету міністрів, його прем’єра, а, головне, Президента, – не було б у нас ані скороченого вивчення державної мови, ані таких міністрів освіти.

 

«Бійся потягу!!!»


Саме пан Зубков звернув колись увагу «Телеграфа» на плакати «Бійся потягу!» – їх часто можна побачити на залізниці. Він пояснив, що, за правилами українського правопису, напис «Бійся потягу» значить: бійся статевого потягу. Коли б залізничники хотіли попередити про небезпеку тепловозів – а не статевого потягу – мали б писати: «Бійся потяга!».
 Простенька така історія, та чи багато українців впевнені, що не припускають подібних помилок у діловому спілкуванні та листуванні?

Теги:

Комментарии: 17

0
4 марта 2012 14:25

Чому суржик? Так буває, коли українській мові намагаються насильно навчити завжди російскомовне місто.

0
0
31 марта 2012 13:37

Ну да, а замість мови, літератури та історії - ОБЖД та валеологію, у 8-9 класах вчать руки мити, а діти деградують

Dominobank, а чому - насильно?

0
0
U:
31 марта 2012 14:44

Ната, а що це - "ну да" ?

0
1 107
31 марта 2012 14:54

Ну наш пан минист дибил , что с него взять...Ему нужны недоучи , чтобы легче было управлять. Хочешь лишить нацию будущее - искорении ее язык и вырастут такие как Dominobank- вроде в паспорте стоит украинец, а на самом деле человек без прошлого да и будущего у него мало - в России не принимают, а в Украине ему плохо - бо його насильно мові навчають. Вы поедде в Америку и скажите - нас тут 15 миллионов живет- пора вводить русский язык официально, а мы на ваш подвиг посмотрим. Заодно узнаем официальное мнение ихнего правительства.
А по поводу суржика - дак это только у нас в стране , где язык искоренялся веками , видимо от недоискорененного желания быть порабощенным есть суржик. Во всем мире это диалект.

0
3 424
31 марта 2012 19:21

Alla, ну ты не совсем права.
В паспортах уже не пишут национальность.( Но только никому не говори об этом, это тайна)

>>Вы поедде в Америку и скажите...
Ну а что скажешь что нас (типа украинцев) заставляют учить английский язык, т.к у нас будет проходить Евро_2012? Заметь, не мы к ним едем, а они. И нас заставляют учить ИХ язык. А не они НАШ язык.

Ну а если хочешь знать, то украинский язык уничтожает само правительство. Неверишь? Включи новости на канале СТБ и послушай. Вот я уже узнал что на украинском правильно говорить шкло, а не скло, и не паспорт,а пашпорт. Улавливаешь язык? Шипящии звуки? Какой язык? Правильно! Польский. Так же как и стрiляво,iдло,свiтлина и т.п. Так что не тошни тут.

0
487
26 апреля 2012 23:29

До середини 60-х Кременчук був переважно україномовним. Так як і Харків до середини 50-х. Насильницька русифікація і породила суржик. Для того, щоб етнічний українець відчував себе комфортно в ментальному плані, він повинен говорити українською. Уявляєте картину: француз у Парижі вийшов із плакатом: долой рогатый французский язык, да здравствует великий и могучий папуасский! 99% парижан сказали б - ненормальний. А у нас таке відношення до своєї мови вважається нормальним. А може ненормальні - МИ?

0
0
27 апреля 2012 09:10

Цитата: qwertyu
француз у Парижі вийшов із плакатом: долой рогатый французский язык

Согласен! Почему-то не уважаем сами себя(((
В этом так же есть вина правительства коммунистической партии XX века...

0
0
14 мая 2012 18:48

\оскорбления\ wink

0
0
7 июля 2012 12:00

табачныка давно на палю пора!

0
0
12 февраля 2013 14:51

я за русский язык

0
0
12 февраля 2013 15:13

Валуєвський циркуляр 30 липня (18 липня) 1863 року — таємне розпорядження міністра внутрішніх справ Російської імперії Петра Валуєва до територіальних цензурних комітетів, в якому наказувалося призупинити видання значної частини книг, написаних «малоросійською», тобто українською мовою. Згідно з указом заборонялась публікація релігійних, навчальних і освітніх книг, однак дозволялась публікація художньої літератури.
Емський указ — розпорядження російського імператора Олександра II від 18(30) травня 1876, спрямоване на витіснення української мови з культурної сфери і обмеження її побутовим вжитком[1] та призвів до тимчасової дезорганізації українського руху в Наддніпрянщині.

0
2 957
12 февраля 2013 15:15

одна з дуже небагатьох статей Телеграфа на українській мові

0
0
12 февраля 2013 15:26

1970 — наказ про захист дисертацій тільки російською мовою.
1972 — заборона партійними органами відзначати ювілей музею І.Котляревського в Полтаві.
1973 — заборона відзначати ювілей твору І. Котляревського «Енеїда».
1972 — постанова ЦК КПРС «Про підготовку до 50-річчя створення Союзу Радянських Соціалістичних Республік», де вперше проголошується створення «нової історичної спільноти — радянського народу», офіційний курс на денаціоналізацію.
1978 — постанова ЦК КПРС і Ради Міністрів СРСР «Про заходи щодо подальшого вдосконалення вивчення і викладення російської мови в союзних республіках»(«Брежнєвський циркуляр»).
1983 — постанова ЦК КПРС і Ради Міністрів СРСР «Про додаткові заходи з поліпшення вивчення російської мови в загальноосвітніх школах та інших навчальних закладах союзних республік» («Андроповський указ»), яким зокрема введено виплату 16% надбавки до платні вчителям російської мови й літератури; директива колегії Міносвіти УРСР «Про додаткові заходи по удосконаленню вивчення російської мови в загальноосвітніх школах, педагогічних навчальних закладах, дошкільних і позашкільних установах республіки», спрямована на посилення зросійщення.
1984 — постанова ЦК КПРС і Ради Міністрів СРСР «Про дальше вдосконалення загальної середньої освіти молоді і поліпшення умов роботи загальноосвітньої школи».
1984 — початок в УРСР виплат підвищеної на 15% зарплатні вчителям російської мови порівняно з вчителями мови української.
.

0
2 970
12 февраля 2013 15:31

"Чому Україна розмовляє суржиком?"
Тому що на навіть в статті про укр. мову на фото присутня фізія Табачника, а не "нашого знаменитого земляка – кременчужанина (точніше, крюків’янина) Миколи Григоровича Зубкова – автора багатьох праць з мовознавства"

0
0
12 февраля 2013 15:36

1984 — наказ Міністерства культури СРСР про переведення діловодства в усіх музеях Радянського Союзу на російську мову.
1989 — постанова ЦК КПРС про «законодавче закріплення російської мови як загальнодержавної».
1990 — прийняття Верховною Радою СРСР Закону про мови народів СРСР, де російській мові надавався статус офіційної

0
0
5 марта 2013 19:10

U,
Это типа-Так тобто ОК.Так то воно так

Solenoid,
На СТБ-бараны сидят.Зачем они пишут такую чушь-непонятно.

Шикарная ledi,
Ну так едь в Россию и разговаривай там на русском,а в Украине-украинский.Хотя блондинкам тяжело конечно.им можно и на русском.

0
374
5 марта 2013 19:30

Зачем СТБ такую чушь несёт - как раз понятно.

glot

Люто плюсую. Жаль, что манкурты это всё-равно читать не будут.

Не буду оригинальным. Кому тяжело жить в Украине, кого гнобят в кинотеатрах и школах украинским языком - облегчите жизнь себе и сделайте одолжение мне лично - эммигрируйте. Зачем же себя так мучить?

Постскриптум. Знать украинский, знать русский и знать английский - это достоинство.
Принципиально не учить один из них - это тупость.

0
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.

Читайте также:

  • НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ:


Вверх