Ефект зачинених дверей: мер Кременчука почав демонстративно опікуватися КрНу

5.12.2011, 14:45 Просмотров: 2 757 Комментариев: 16

Мер стверджує, що він «давно ні на кого не ображається», та запрошує ректора КрНУ на усілякі офіційні заходи

17 листопада керівництво Кременчуцького національного університету скасувало святковий захід за участю мера та зачинило двері актової зали, де він мав відбуватися. Це було зроблено через образливу, на думку керівництва КрНУ, публікацію у газеті міської ради. Після цієї події міська влада кардинально змінила своє ставлення до університету та його керівництва. Мер стверджує, що він «давно ні на кого не ображається», та запрошує ректора КрНУ на усілякі офіційні заходи. До того ж міська влада зголосилася допомагати університету.

 

Міська влада виплачуватиме стипендії студентам-активістам

 

Пан Бабаєв

Під час зустрічі зі студентами КрНУ міський голова пан Бабаєв повідомив, що влада прийняла рішення вдвічі збільшити кількість стипендій міської ради для студентів кременчуцьких навчальних закладів. «Якщо зараз їх отримують 15 студентів, то з нового року стипендії отримуватимуть 30 студентів!» – сказав пан Бабаєв.  Він наголосив, що додатково започатковані стипендії отримають, у першу чергу, студенти-активісти.  «ТелеграфЪ» одразу нашорошив вуха. А, власне, чому активісти? Як на наш смак, таке рішення виглядає цілком у дусі відділу агітації та пропаганди – були такі відділи у часи, коли міський голова служив замполітом. Найперше та найважливіше завдання студентів – навчатися, аби стати пристойними фахівцями. Бо активісти-пропагандисти вже відіграли свою сумнівну роль у соціалістичній економіці СРСР. То чому мерія вирішила наділяти додатковими стипендіями саме активістів, а не відмінників?  Невже, щоб сформувати в навчальних закладах групи впливу? До речі, вчасно вирішили. Бо під час офіційної виборчої кампанії таке рішення можна було б оцінювати по-різному.


Втім, для вищої школи існує Положення про стипендії, там чітко визначено, хто і в якому обсязі може отримувати стипендії.

 
Мер Кременчука зустрівся одразу з двома ректорами

 

 Фото международного отдела КрНУ Фото международного отдела КрНУ
Фото международного отдела КрНУ

 

Ректор КрНУ професор Загірняк звернувся до міського голови пана Бабаєва з пропозицією призначити офіційну зустріч з президентом університету шляхів сполучення (Ланьчжоу, Китай) професором Ененом. Пан Рен Енен прибув до Кременчука з офіційним візитом у рамках двосторонньої угоди про співпрацю Кременчуцького національного університету (КрНУ) та університету шляхів сполучення Ланьчжоу. За міжнародним протоколом, членів офіційної делегації має прийняти  і міський голова.


Тож у понеділок, 28 листопада, пан Бабаєв вперше приймав у міськвиконкомі таку кількість науковців – китайських та кременчуцьких. Мер Кременчука розповів пану Енену та членам китайської делегації про історію та промисловість нашого міста. У відповідь пан Енен зазначив, що дружба та співпраця між університетами може трансформуватися у дружбу між Кременчуком та Ланьчжоу (4 мільйони населення, до речі, а університет там фінансується просто на фантастичному рівні).


Потім сторони обмінялися протокольними подарунками, сфотографувалися для історії та попрощалися, страшенно задоволені один одним.

 

Депутати проситимуть фінансової допомоги для університету

 

Пан Загірняк
 

 29 листопада на запрошення міського голови пана Бабаєва на сесії міськради виступив ректор Кременчуцького національного університету (КрНУ) професор Загірняк. Депутати вперше слухали в сесійній залі науковця такого рівня – ім’я ректора Кременчуцького університету внесене до ювілейного 25-го випуску довідника Who is Who (США). До цього випуску потрапили прізвища лише 60 тисяч найвидатніших мешканців Землі – всесвітньо відомих науковців, політиків, митців, тощо. Професор Загірняк позначений у довіднику як науковець, який вніс вагомий вклад у розвиток світової науки.


Пан професор  розповів депутатам про сьогоднішні фінансові проблеми Кременчуцького національного університету. Майже 70% студентів навчаються безоплатно, за держзамовленням. Держава мала б відшкодовувати університету фінансові витрати на їхню освіту пропорційно кількості студентів-бюджетників, тобто у межах 70%. Та у 2011 році вона відшкодовувала лише 20% витрат, а у третьому кварталі  державне фінансування взагалі зменшилось до 10% від потреби.


Ректор університету повідомив, що їм вдалося отримати в Міністерстві освіти додаткові 200 тисяч на виплату стипендій та 380 тисяч гривень на оплату комунальних послуг. Ще 400 тисяч зарезервували на грудень поточного року. Та цих сум не вистачить для забезпечення усіх обов’язкових платежів. Тому ректор звернувся до депутатів Кременчуцької міськради з пропозицією надіслати до Міністерства освіти звернення з проханням збільшити фінансування КрНУ у поточному році. Депутати міськради одностайно проголосували за таку пропозицію. Міський голова зазначив, що текст депутатського звернення доопрацюють і надішлють до Міністерства освіти.


Власне, ідея звернення належить не ректору, а міському голові пану Бабаєву. Організувати таке звернення він запропонував ректору під час розмови в університеті, в присутності журналістів 17 листопада. Тоді мер радив зробити звернення від політичної фракції – поруч із ним за дивним збігом обставин сидів голова депутатської фракції БЮТ пан Холод. У повітрі одразу запахло політикою. Та ректор ухилився від пропозиції пов’язати університет з певною політичною силою і запропонував зробити звернення від депутатського корпусу в цілому. Мер погодився.

 

Стасюк з Конституцією

 

Пан Стасюк
 

А на сесії міськради знову запахло політикою – та так, що ми аж чхали.  Після ректора КрНУ на трибуну вийшов депутат Стасюк.  Деякі джентльмени завжди носять краватки, а депутат Стасюк завжди носить Конституцію. Він і цього разу її приніс – помахав книгою в повітрі, розповів, що «мер в місті один, він старається» і не можна перед ним зачиняти двері, а також пообіцяв: «Ми в єдиному пориві будемо захищати цей навчальний заклад!». У преси одразу виникло питання: де був депутат Стасюк зі своїм єдиним поривом весь цей рік? А вісім років де був? А чотири? Чому він піднявся в єдиному пориві лише тоді, коли українські депутати різних рівнів заметушилися та кинулись в народ в очікуванні виборів 2012 року? Він же сам простодушно сказав: «Університет – це ж тисячі студентів!». Так, там вчиться більше восьми тисяч студентів.


Депутат Стасюк публічно заявив: «Я – член команди Олега Мейдановича!». Тоді як нам оцінювати публічно задеклароване владою бажання допомагати університету? Як виважене рішення, чи як політичний піар-хід?


Можливо, щоб уся ця комбінація більше скидалась на щире бажання допомогти, варто було б випустити на сесійну трибуну когось більш віртуозного? Бо коли депутат Стасюк – член команди Олега Мейдановича – запитав ректора, чи звертався той по допомогу до народного депутата Надоші та чи отримав її, дійство стало страшенно схожим на штовханину між двома народними депутатами – чинним і майбутнім. Причому «ТелеграфЪ» не припускає, що балотуватися у нардепи піде депутат Стасюк.

 

ПО ТЕМІ:

 

Перед мером вперше зачинили двері ("Кременчуцький ТелеграфЪ" №47)

 

Теги:

Комментарии: 16

0
5 декабря 2011 15:25

ну как всегда,Бабаев облажался тогда с посещением универа,теперь выкручивается как может!ещё и политику приплетаем к делам насущным!в общем молодцы ребята!уже начинают по-тихоньку перед выборами суетиться!!!

0
0
5 декабря 2011 16:21

Понятное дело!столько голосов, у студентов родители, бабушки, дедушки, а тут такое дело-с ректором накосячил, бассейн у студентов чуть не забрал, а теперь чета надо делать, подлизать как-то. А вот уверен, его сейчас и тут хвалить начнут за подачку в 15 стипендий, вот думаю, может это эти самые активисты тут и нахваливают его за обещанные поощрения)

0
0
5 декабря 2011 16:34

что значит "кардинально" змінила ставлення? разве раньше открещивались от универа?
а по поводу стипендий-правильное решение. потому что в наших вузах зачастую делегируются угодные администрации студенты -отличники. а поощряться должны и социально активные студенты (по решению студактива).
встреча ректоров-сами написали "по протоколу".
как раздуют тему вечно!

0
1 980
5 декабря 2011 16:52

Зачем под этой статьёй злопыхать? Давайте просто пожелаем мэру и ректору успехов и хорошего сотрудничества. Всем будет только лучше.

0
0
5 декабря 2011 17:26

Если город не может финансово помогать универу, то пусть помогает студентам, которые там учатся - стипендиями. Если разные фонды могут платить стипендии, то городской власти сам Бог велел, особенно сейчас, когда большинство людей пассивные и равнодушные, активных и инициативных днем с огнем не найдешь. А именно они и двигают прогресс. Поддерживаю!

0
0
5 декабря 2011 18:30

сколько же студентов в универе....? я думаю-речь идет о тысячах! и тут-опаньки)))15 счастливчиков, и добрый-предобрый дядя мэр, не, не это не пиар акция, неее, это так круто раскашелился наш мэр, прям себе в убыток))),а те, кто реально над книжками корпит, не достойны, какая в них польза? как и РАБОТАЮЩИЕ прежде мэры работали слишком ТИХО, хоть и с более мощным КПД

0
0
5 декабря 2011 18:39

Вопрос просто убил... "Почему активисты?" да потому что отличники это дети преподавателей или багатых родителей! Именно активисты заслуживают поощрения в виде стипендии!!!!

0
379
5 декабря 2011 19:27

Китайцы ВОН из Кременчуга

0
0
5 декабря 2011 20:01

Chipset,))))типа для тупеньких ну живеньких, вот незадача, сама получила красный диплом, две вышки...вот не гадала что еще клоуном надо было для этого быть)

0
0
5 декабря 2011 20:58

"відіграли свою сумнівну роль у соціалістичній економіці СРСР"..Лариса Артеменко ты дура! wink

0
0
5 декабря 2011 21:04

Да это вообще ппц какой-то - полностью согласен с Fed - бассейн чуть не забрал у студентов,еще и на стадион "Политехник" планы имеет.Хотя по закону это собственность университета,купленная давно еще. Вместо того чтобы ремонтировать и облагораживать задрыпанный стадион,одно из немногих мест где можно кое-как заниматься спортом,Бабаев чуть не прибрал его к рукам. Посмотрим что дальше будет. Правильно статью назвали - "ДЕМОНСТРАТИВНО опікуватися КрНу" - как же,выборы не за горами....

0
0
5 декабря 2011 21:14

"Решающую роль в успешном строительстве фундамента социалистической экономики сыграли активность и самоотверженность, энтузиазм и т.д.…"На сайті Євро-2012 Франка названо "соціалістичним активістом" wink Громадські активісти і є авангардом громадських обєднань )) а як відстоювати свою позиції,права,погляди, права на які прописані в Конституції.. тихенько в хусточку ))це так вас навчали ? за денюжку лизнуть де треба??

0
0
5 декабря 2011 22:03

В вашому універі вже давно стадіон і басейн руйнуються , а чомусь тільки зараз звернулися за фіндопомогою? Раніше не знали, не бачили, забули,чи так були зайняті професори ?читали лекції як виводити економіку із кризи ?? wink пендюлей вам дали , ще й дулю дадуть! так вам і треба!!

0
0
5 декабря 2011 23:00

Малоимущих за гос деньги учиться отправляли уже, теперь вот активистам денег.....

Мож он революцию задумал? Кадры взращивает благодарные, массовик-затейник....?

0
0
5 декабря 2011 23:22

Vladka,из грязи в князи), вот прослушали его ТРЕП, стыдно за этого....,стыдно за эти мумии его окружающие, а студентикиактивистики) вот и вырастут такие СУПЕР-МЭРЫ))) (С)

0
0
6 декабря 2011 00:40

Цитата: ya
из грязи в князи), вот прослушали его ТРЕП,

Эхе-хех..... не сыпьте соль на рану..... Когда выборы были я радовалась.... прикиньте.
Думала молодой, управлял там уже..... лучше б он там и остался бы, свиньям хвосты крутить!
Ну потом быстро прозрела, раскаялась, тоже вот теперь стыдно.

0
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.

Информация

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
  • НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ:


Вверх