Полуниця і черешня дорожчі, ніж апельсини

29.05.2010, 11:40 Просмотров: 2 467
На ринку з’явилася кременчуцька полуниця по 25 гривень за кілограм, і черешня з Криму по 35 гривень.

Ранні червоні ягідки їсти вже можна, кажуть у ветлабораторії центрального ринку і радять, як не придбати отруту.

Полуниця та черешня з’явилися на ринках ще минулого тижня. «Місцеві» ягоди коштують недешево – від 25 гривень за кілограм, або 15-18 гривень за півлітрову банку. 
– Купуйте полуницю. Вона смачна і в ній багато вітамінів. Коштує недорого – 25 гривень... Минулого тижня продавали по 35, – нахвалює свій товар продавець, яка каже, що вирощувала полуницю у Кохнівці під Кременчуком.
– Щось вона дуже червона. Сумніви закрадаються, ви випадково, не кропили її селітрою, щоб прискорити дозрівання? – запитую я. 
– Боїтеся нітратів? Не бійтеся, я її під плівкою ростила, гадістю не поливала! – наче виправдовується продавець.
– А спробувати можна? 
– Хіба що оту – невеличку беріть.
– Так, наче смачна.
– Дати вам пакуночок? – не вгамовується жінка і зважує кіло.
– Так може дешевше продасте? А то кілограм вітчизняної полуниці дорожчий, ніж кілограм іноземних апельсинів, – нахабнію я.
– Так, чоловіче. Не берете, то й не морочте голову...

Полуницю я так і не придбав. Натомість вирішив з’ясувати у ветлабораторії, чи дійсно в полуниці немає нітратів.

Лаборант Володимир Гузенко вичерпно розповів, що до 25 травня полуницю на ринку продавали лише із південних областей України і вся вона проходила суворий контроль.

Везли її переважно з села Копані, що на Херсонщині. У вівторок, 25 травня, у нас з’явилася місцева полуниця. Її привезли з Білецьківки, Чечелево та Кам’яних Потоків. Всю-всю полуницю ми перевіряємо на нітрати та на органолептику, тобто дивимося на її вигляд і смакові якості. В перевіреній полуниці ми не виявили нічого зайвого, – каже пан Гузенко.

Він також розповів, що на ринку продається і черешня.

Її завозять із Криму та південних областей. Сорт цієї черешні – «Майка». Її також перевірили. Їсти можна, – каже лаборант ветлабораторії центрального міського ринку.

Сама ця черешня мені не дуже сподобалася. Вона була якась дрібна і коштувала недешево – 35 гривень за кілограм. Тож я також вирішив ще почекати на розпал сезону. 

Натомість придбав кіло редиски за 3 грн, кіло помідор за 14 грн і стільки ж огірків за 9 грн.

Як не купити отруту 
Імпортну полуницю та черешню привозять в Україну найчастіше з Іспанії і Туреччини. Лікарі пояснюють – нашу полуницю легко відрізнити від закордонної за зовнішнім виглядом. На відміну від заморських ягід, вона може бути непривабливою на вигляд, зате солодка, запашна і багата вітамінами. В імпортній може не бути нічого отруйного, але й нічого корисного. Тільки яскравий колір і великий розмір. Якщо продукт має легкий запах нафтопродуктів (буває й таке), а на дотик ніби змащений висохлим клеєм – це явна ознака того, що купувати товар не варто. Крім підвищеного вмісту нітратів, в полуниці можуть бути інші шкідливі для здоров’я домішки.
До речі, лаборант ветлабораторії центрального ринку Володимир Гузенко нагадує, що покупці мають право спитати у продавців «Експертний висновок», в якому повинно бути зазначено, що продукт доброякісний.


 
Автор: sokolov
Теги:
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.

Информация

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.


Вверх