Замість карточки – фальшивка

2.04.2009, 09:32 Просмотров: 1 951
У Кременчуці продають фальшиві карточки на поповнення рахунку мобільного телефону.
Картку поповнення рахунку перевіряйте не відходячи «від каси»

– Мені потрібна була карточка поповнення рахунку на «Київстар» на 25 гривень, – розповідає кременчужанин Артем. – Я був на зупинці, поспішав додому. Пішов купити у найближчому кіоску біля ринку. Продавщиця мені дала карточку, на вигляд начебто нормальну, в упаковці, все як годиться. Починаю стирати смужку, під якою написано код, а не виходить. Вона приклеєна скотчем. Це видалось дивним, однак спробував поповнити рахунок. У телефоні розповіли, що цей код неактивний. Тоді я зателефонував до оператора, назвав номер картки поповнення рахунку. І мені повідомили, що гроші із цієї картки були зняті за два дні до того, як я її придбав. Звичайно ж, підійшов розбиратись до продавщиці. Вона спочатку зробила круглі очі, розповіла, що господар такі привіз, його телефон не надала. Сказала, що поміняє картку. Жінка дістала їх цілу стопку, я подивився на кількох з них серійні номери. Зателефонував оператору, продиктував цифри і з’ясував, що усі вони вже використані. Врешті-решт продавщиця віддала мені мої 26 гривень. Однак факт залишається фактом – використані картки потім продадуть тим, хто поспішає на маршрутку, або хто не побачить підробки ввечері, чи буде під «градусом».

У кременчуцькому представництві «Київстару» нам розповіли, що до них дійсно іноді звертаються кременчужани із підробленими картками поповнення рахунку.

– За зовнішнім видом картки визначити, підроблена вона чи ні, дуже складно – якщо повз вас пройде сто карток за день, то ви зможете їх відрізнити, а так навряд чи – картки запаковують, а покриття приклеюють за допомогою скотча чи в інший спосіб, – пояснюють «Телеграфу» оператори «Київстару».

Що робити, аби не «попасти»

У кременчуцькому представництві «Київстару» нам дали кілька порад щодо того, як убезпечити себе від фальшивки. Отже:

• На кожній картці внизу є її серійний номер. Тож потрібно зателефонувати оператору і дізнатись, чи дійсна ця картка. Таким чином ви можете з’ясувати її статус навіть не стираючи покриття.

• Вимагайте чек. Лише маючи цей документ ви зможете пред’явити претензії та розібратись із продавцем далі: звернутись до міліції, захисту прав споживачів, мобільного оператора тощо.

• Якщо чек вам не надали (купуючи картку у кіоску, ви навряд чи прохаєте цей документ), зверніться до продавця, щоб він сам поповнив вам рахунок. Або поповніть його, не відходячи від місця, де купили картку.

Поміж тим у прес-службі міськуправління міліції зазначають, що до них жертви фальшивих карток на поповнення рахунку не звертались. Мабуть, у людей просто не доходять руки, або вони не мають чеків. 
Автор: yaremko
Теги:
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.

Читайте также:Вверх