«Кури несуться не через бензин!»

9.11.2006, 20:11 Переглядів: 2 031
За півтори-два тижні ціна на бензин може знизитись. Зокрема, 95-й бензин коштуватиме 3,60 грн. замість 4,10, а ціна на дизпаливо впаде з 3,95 до 3,60 гривні за літр. За словами віце-прем'єра з питань ПЕК Андрія Клюєва, за цим має відбутися зниження цін на основні товари споживання та послуги транспортників.
Уряд обіцяє, що максимум через два тижні 95-й бензин на вітчизняних заправках можна буде придбати по 3,60 грн. за літр.

Першого листопада уряд Віктора Януковича підписав із нафтотрейдерами меморандум про партнерство. Нафтові компанії пообіцяли добре поводитися на вітчизняному ринку  і не піднімати безпідставно ціни на бензин та дизпальне. За це Кабмін розрахується з ними нульовим митом на імпорт сучасного обладнання для вітчизняних НПЗ та змінить свою тарифну політику щодо них. Експерти кажуть, що нафтотрейдерам такий договір тільки на руку, тому що бензин мав би подешевшати і без нашого прем’єра.
– Ціни знизилися б виключно за ринковими принципами, – пояснив в інтерв’ю одній з інтернет-агенцій виконавчий директор київської консалтингової компанії UPECO Сергій Куюн. – У вересні на 20% подешевшав опт на світовому ринку. Роздріб відреагував зі звичною затримкою в кілька тижнів.
За першою гарною новиною для вітчизняного споживача з’явилася друга. Так, віце-прем’єр міністр Андрій Клюєв заявив, що через таке здешевлення нафтопродуктів Кабмін розглядає можливість зниження цін на товари та послуги, у собівартості яких значна частка припадає на бензин і дизпаливо. Кабмін уже навіть дав вказівку Антимонопольному комітету (АМК) вжити заходів. АМК вже зосередився на дослідженні цін на такі продукти харчування, як хліб, м’ясо, крупи, яйця, а також на вартості транспортних перевезень. Перегляду також підлягатиме вартість товарів та послуг, ціни на які регулюють органи місцевої влади. Свої попередні оцінки комітет обіцяє оприлюднити вже в середині листопада. Тоді ж АМК дасть відповідні рекомендації, кому і на скільки треба знизити ціни. Голова АМК пан Костусєв повідомляє, що комітет також буде збирати інформацію про тих учасників ринку, які відмовляються від пропорційного перегляду цін і притягатиме їх до відповідальності, тобто накладатиме на них штрафи.

А ціни й нині там
Незважаючи на обіцянки уряду про дешеве пальне, ціни на продукти харчування та транспортні перевезення знижуватись не поспішають. Так, міські транспортники кажуть, що про зменшення вартості проїзду і мови бути не може. Один із власників міських підприємств-перевізників пояснив «Телеграфу», що частка собівартості бензину в тарифі на проїзд дуже незначна – більшість маршрутників давно перейшли на газ. А газ, на відміну від бензину, продовжує зростати в ціні. До того ж, зросла мінімальна заробітна платня, постійно дорожчають запчастини й самі мікроавтобуси. А з нового року на транспортників чекає чергове підвищення податку на прибуток… 
Підтримує автоперевізників і завідувач відділу транспорту та енергетики міської ради Володимир Кургаєв.
– У нас тариф на проїзд не змінювався практично три роки поспіль, – пояснює він. – Це при тому, що коли ми підвищували ціни, дизельне пальне коштувало 2, 85 грн, а зараз чотири гривні. Тож про яке зниження ціни на проїзд може йти мова».
На центральному колгоспному ринку теж все по-старому, і найближчим часом навряд чи щось зміниться.
– Яке зниження? Про що ви говорите? – обурювалася продавець яєць. – Бензин – то ж не причина, чому кури несуться. І вирощували їх за старими цінами, а ви хочете, щоб продавали вам дешевше. А нам на що жити? І взагалі, перед святами все подорожчає!»
– От-от, – приєдналася до сусідки жіночка, що поряд продавала картоплю і буряк, – ось коли буде новий врожай і нові ціни, тоді і буде видно. Та ніхто ціни скидати не збирається! А ми що, дурніші?
До речі, експерти прогнозують, що обвал цін на пальне може вийти нам боком – він зрештою може відгукнутися новою хвилею подорожчання товарів та послуг.
– Як тільки вартість бензину знову піде вгору, виробники моментально піднімуть ціни на свою продукцію, як це вже неодноразово в нас було, – сказав в інтерв’ю київській газеті «Блік» Борис Бордюг, економіст Міжнародного центру перспективних досліджень. 
Автор: editor
Теги:
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Інформація

Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Будь-ласка, ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЬ.
Ознайомтесь із правилами коментування.
  • Kiaparts
  • НОВИНИ ПАРТНЕРІВ:


Свіжий випуск

№ 4 від 26 січня 2023

Читати номер
Попередні випуски
Вверх