Чи можна зекономити на обов'язковому платежі, якщо є переплата за рахунок субсидії?

5.12.2018, 08:32 Просмотров: 4 716 Комментариев: 1

Відповідаємо на запитання кременчужанина

До редакції звернувся кременчужанин Олександр, який просить роз'яснити, як сплачувати обов'язковий платіж, якщо на особовому рахунку є переплата — завдяки субсидії?


«Доброго дня, у мене прохання до вас висвітлити питання по темі субсидії. А саме - по обов'язковому платежу. Чи можливо його не сплачувати якщо на рахунку є переплата яка перевищює цей платіж? Бо виникла плутанина: одні стверджують, що платіж сплачується в будь-якому випадку (тоді переплата буде постійно збільшуватися,і по завершенню опалювального періоду її можуть анулювати?). інші стверджують: коли на рахунку переплата то платіж можна не проплачувати і він автоматично зпишеться з переплати (і переплата буде зменшуватися). Дякую».


Питання може бути актуальним і для інших кременчужан, адже у платіжках за грудень буде сума субсидії за два місяці: жовтень і листопад, адже цього року субсидію призначили із запізненням. А відтак в тих, хто сплатив повну суму за компослуги (без субсидії) виникне переплата.


Переплата може бути й в інші місяці — за рахунок економії компослуг. І праві ті, хто говорить, що платіж зарахується на наступний період — тобто на суму переплати можна зменшити обов'язковий платіж. По це ми вже неодноразово писали, і в цьому опалювальному періоді нічого не змінилося.


Урядовий сайт teplo.gov.ua, де даються роз'яснення на актуальні питання, це підтверджує - публікуємо роз'яснення.


Прийшла субсидія. Як сплачувати свій обов’язковий платіж?

Як і в минулих опалювальних сезонах зекономлену субсидію можна використати для оплати в наступному місяці спожитого понад виділену соціальну норму газу, води чи електроенергії.


До прикладу, сім’ї була нарахована жовтнева субсидія (неповний опалювальний місяць) у розмірі 550 грн. Обов’язковий платіж домогосподарства 820 грн. Але у жовтні спожито лише 13 кубометрів газу, за що сплачено його фактичну вартість - 92,26 грн. В наступному місяці сім’я має право розрахуватися за спожитий понад норму газ зекономленою в попередньому місяці субсидією.


Або ж у листопаді обов’язковий платіж становить 1000 гривень за соціальною нормою 400 кубів газу, а фактично використано лише 100 кубів. Залишок - 300 кубів - можна використати у більш холодні місяці, до прикладу у грудні-січні. При цьому, не потрібно нікому нічого повідомляти – ці суми мають зазначатися надавачем послуг у платіжці як переплата (з мінусом).


Якщо вартість фактично спожитої послуги менша обсягу обов’язкового платежу, субсидіант має право сплачувати лише вартість фактично спожитої послуги. Якщо, скажімо, розмір обов’язкового платежу за певну послугу становить 200 гривень на місяць, але домогосподарство реально її спожило тільки на 120 гривень, сплаті підлягатиме фактичний обсяг споживання, тобто 120 грн.


Сума субсидії, яку держава надала громадянам для оплати комунальних послуг в розмірі соціальних нормативів, і яка не використана у минулому місяці родиною внаслідок економії електроенергії, газу чи води, має обов’язково зараховуватися постачальником послуги у рахунок плати за послуги наступних розрахункових періодів.


Якщо виконавець житлово-комунальної послуги «ігнорує» зекономлену субсидію і нараховує інакше, він порушує діюче законодавство (Постанова КМУ № 848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива»).


У випадку порушення таких прав, українці можуть звертатися із скаргами до керівників підприємств, що надають послуги, а у разі відсутності реагування - органів влади на місцях або органів місцевого самоврядування. Там допоможуть врегулювати ситуацію із неправомірним нарахуванням коштів у випадку, якщо на рахунку домогосподарства числиться зекономлена субсидія.

Комментарии: 1

723
5 декабря 2018 10:19

Т. Донченко.

Спасибо Вам за статьи про субсидии!


+6
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.

Информация

Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
  • НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ:


Вверх