Кременчуцький художник Сергій Брильов закінчив роботу над своїм новим вуличним арт-об’єктом – покинутою АЗС

20.07.2013, 16:36 Просмотров: 5 507 Комментариев: 7

Кременчуцький художник Сергій Брильов закінчив роботу над своїм новим вуличним арт-об’єктом – покинутою АЗС
Він дав друге життя будівлі та зробив із неї унікальну «пам’ятку архітектури»

Сім місяців тому на стінах старої занедбаної заправки на Набережній Лейтенанта Дніпрова замість звичних тріщин почали з’являтися графіті та малюнки – образи дерев, людей, а також пророцтво, що «герой повертається». З часом покинута споруда перетворилася на унікальний арт-об’єкт. За ним стоїть кременчуцький художник Сергій Брильов. За допомогою аерозольних фарб і спеціальних маркерів він розмалював покинуту АЗС, перетворивши її на справжній витвір мистецтва.


Брильов вважає себе «руйнівником буденності». Він часто говорить, що хоче вийти за рамки, і для цього створює нових героїв. Вони протистоять масовій культурі, закликають людей: «кинь пити та курити, це згубна звичка, а не мода», «читай книги, а не дивися телевізор». Герой, який повернувся на арт-заправку, показує, що людина може змінити своє життя, зробити покинуте й старе красивим.


– Ідея виникла ще кілька років тому. Заправка перестала працювати, і приміщення поступово почали «обробляти» місцеві вандали та просто любителі безкоштовних будматеріалів, – розповів Брильов. – Із кожним днем його руйнували все більше і більше, з’являлися брудні написи... Довго терпіти цього я не міг, от і вирішив ризикнути – зробити щось корисне та зі змістом...


Часу на роботу пішло чимало. Художник розпочав у листопаді минулого року – розмалював одну стіну. Але вирішив не обмежуватися цим та пішов далі. Місцеві жителі не заважали, ніхто не опирався виникненню чогось нового та незвичайного.


– Лише якось одного вечора навесні я вибрався зі знайомим фотографом на об’єкт, – згадує Сергій. – Все йшло нормально, аж раптом під’їжджає синя «сімка», попереду двоє – в синій формі. Зупиняються, опускають скло і запитують, що тут відбувається. Я відповів, що таким ось чином борюся з «мрачняком», прикрашаю «заброшку»... Вони розвернулися і поїхали: мовляв, все добре, тільки матюків не малюй.


В принципі, арт-заправка є унікальним «експонатом» не тільки для Кременчука. Сам автор нічого подібного в Україні не бачив, хоча й не виключає, що воно може бути.


– В Україні багато різного цікавого стріт-арту, – пояснює художник. – У Кременчуці є графіті – і брудне, і якісне, і навіть зі змістом. Але поки що це невеликі роботи, і їх небагато в громадських місцях. В основному це занедбані будівлі, віддалені паркани. В центрі все більше з’являється невеликих трафаретів, в основному спрямованих проти результатів правління радянської влади (із символами серпу і молота). Також є багато бруду, залишеного футбольними фанатами і місцевими скінхедами...


Щодо планів, то Брильов нічого не конкретизує – мовляв, вони змінюються щодня і щогодини. Проте однозначно ми невдовзі побачимо ще один великий проект.

Автор: malyarenko
Теги:

Комментарии: 7

0
21 июля 2013 09:25

Хорошее начинание)) Предлагаю раскрашивать наши панельные девятиэтажки чтобы вид не портили)

0
0
27 июля 2013 08:27

очень интересно, я там была, видела все в живую wink

0
0
17 сентября 2013 10:05

Художнику респект и уважуха,а вот городским властям-позор и порицание.

0
0
21 сентября 2013 15:09

Какая новость, какой незаурядный подход

0
0
2 октября 2013 08:29

Красава

0
0
17 октября 2013 22:50

Батя его тоже молодец. Компьютеры, в т. ч. и материнские платы на компонентном уровне восстанавливает. В 90-х годах компьютерный кружок вёл.

0
183
7 ноября 2013 17:43

Цитата: djchip
Батя его тоже молодец. Компьютеры, в т. ч. и материнские платы на компонентном уровне восстанавливает. В 90-х годах компьютерный кружок вёл.

Спасибо что помнишь. Было время начала компьютерной эры в Кременчуге. Он был у истоков! Приглашаю всех на АРТ-ЗАПРАВКУ!!!

0
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.

Читайте также:

  • НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ:


Вверх