«Ранєтки» та гітара мало сумісні

11.12.2009, 08:10 Просмотров: 2 031
Серіали серіалами, а кременчуцькі гітаристки собі на умі.
Навчання у музичній школі коштує 50 гривень на місяць. Заняття із репетиторами, звісно, обійдуться дорожче. У магазинах гітару можна придбати від 300-400 гривень, а за об’явою в «Приватці» – від 100-200 гривень.

Після появи на екранах телесеріалу «Ранєтки», про дівочу музичну групу, у дорослих з’явилося враження, що їх доньки будь-що хочуть бути схожими на зірок телеекрану. Зовнішність зовнішністю, але особливо запальні вирішили навчитися грати на гітарі. Так здається, принаймні частині наших читачів. А коли інтерес до серіалу згас, то і дівчата почали масово залишати музичні школи. Так це чи ні ми і вирішили з’ясувати.

Перші ж відповіді нас приємно вразили. Виявилося, що кременчуцькі дівчата не хочуть бути схожими на героїнь відомого російського серіалу, принаймні, у грі на гітарі. Ось, наприклад, Аня. Дівчині 14 років, вона навчається грати на гітарі вже другий рік. Грає не тільки в музичній школі, але й дома – на старенькому батьківському інструменті.

– Мене батьки поставили перед вибором – йти або у музичну школу, або у художню, – розповідає Аня. – Я вибрала музику, навчалася грі на скрипці, але потім стало нецікаво. Через два роки мене потягнуло до творчості, захотілося знову грати. Я обрала гітару. Зараз ми вивчаємо ліричні п‘єси, нещодавно розбирали «Yesterday» легендарних «The Beatles».

На питання про «ранєток» Аня відповіла, що не знає нікого, хто б пішов вчитися грати на гітарі через цей серіал.

– Я сама його дивлюся, але їх музика мені не подобається. У школі кажуть, що сучасні способи гри на гітарі (боєм, медіатором) – це не серйозно. Я ж хочу грати професійно.

Уже кілька років інтерес до гітари у музичній школі №1 (на вул. Чкалова) не спадає і з «ранєтками» його тут ніяк не пов’язують.

– Навіть важко якось пояснити цікавість до гітари цим серіалом, – каже завуч музшколи №1 Микола Якимець. – Цього року на кількості учнів позначився карантин – зараз гітарою з 7-8 класів займаються 32 дитини. У цілому ж до школи ходить більше дівчат, ніж хлопців, але на гітару – однаково.

У музичній школі №3, що на Молодіжному, гітарою займаються аж 120 дітей. Тут п’ять років тому відкрили естрадне відділення, що відповідало дитячим захопленням та потребам.

– Я зустрічав учениць, які полюбляють серіал «Ранєтки», але їх небагато, – каже завуч музшколи №3 Олександр Богунов. – Приблизно десята частина дітей навіть не хоче його дивитися. Є загальна тенденція: коли у дітей тільки починається навчальний рік, вони приходять до нас, придивляються. Спочатку відбувається бум, а потім, у листопаді, він спадає. Учні визначаються хочеться їм займатися далі, чи ні. А щодо захоплення серіалом, то репертуар у школі зовсім не «ранєточний» – в основному твори українських композиторів. Ми гітару називаємо народним інструментом, а не естрадним. У школі діти виконують наш репертуар, а для себе вже, хто хоче, і естраду грає. 
Автор: konstantinov
Теги:
Комментировать статью могут только зарегистрированные пользователи.
Пожалуйста, ВОЙДИТЕ или ЗАРЕГИСТРИРУЙТЕСЬ.
Ознакомьтесь с правилами комментирования.
  • НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ:


Вверх